Telewizor LG OLED77C21LA

LG OLED77C21LA – Opinie, cena, dane techniczne

LG OLED77C21LA to telewizor OLED 4K 77 cali należący do serii LG OLED C2. Jest to model w wersji z ciemnym, grafitowym kolorem obudowy. W sklepach może być dostępny również pod oznaczeniem LG OLED 77C21LA, LG 77C21LA, LG 77C21LA OLED oraz LG 77C21LA EVO 77″ OLED. Wyróżnia się technologią OLED Evo oferującą ewolucyjną jakość obrazu, wydajnym procesorem i ulepszonymi funkcjami Smart TV.

W tej prezentacji zawarte są najważniejsze informacje, w tym specyfikacja, funkcje, opinie oraz ceny i historia zmian cen tego modelu LG OLED77C2 w Polsce.

niedostępny
Euro.com.pl

Specyfikacja LG OLED77C21LA

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze LG 77C21LA OLED, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu77 cali
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelOLED, 100/120 Hz
Procesorα9 Gen5 AI
HDRHDR10 Pro, Dolby Vision IQ, HLG
Smart TVTak, webOS
Klasa energetyczna tryb SDR / HDRF / G
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h119 / 248
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.) 171,1 / 98,2 / 4,7 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.) 171,1 / 103,5 / 24,3 cm
Waga (bez podst. / z podst.) 20,8 / 24,1 kg
Montaż na ścianieVESA 300 x 200
Kolor obudowyciemny, grafitowy

Złącza

WiFiTak (WiFi 6 – 802.11ax)
BluetoothTak (5.0)
TunerDVB-T2/HEVC, DVB-C, DVB-S2/S
HDMI4 (standard 2.1)
USB3
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc
dźwięku
40 W
Kanały2.2 CH
Dolby
Atmos
Tak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Apple AirPlay 2Tak
Apple HomeKitTak
Sterowanie głosoweLG ThinQ AI, Amazon Alexa, Asystent Google
Room To Share (przesyłanie programów na drugi telewizor)Tak
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak
Always Ready (wyświetlacz multimedialny)Tak

Jakość obrazu i dźwięku w LG OLED77C21LA

LG OLED77C21LA odznacza się pięknym, żywym obrazem uzyskiwanym dzięki samoświecącym pikselom panelu OLED z ewolucyjną technologią, która od tego roku modelowego dostępna jest w telewizorach LG serii C. LG OLED Evo to połączenie właściwości panelu, przetwarzania obrazu i zaawansowanych algorytmów. Funkcja Brightness Booster wspomaga optymalizacje wykonywane przez procesor obrazu, zwiększając luminancję nawet o 20%. Dzięki temu obraz jest bardziej wyrazisty w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami OLED i odznacza się wyjątkowym oświetleniem.

Funkcja Brightness Booster w LG OLED77C21LA poprawia luminację obrazu
Funkcja Brightness Booster poprawia luminację obrazu, dzięki czemu jest on bardziej szczegółowy w jasnych obszarach

LG 77C21LA 77″ OLED wyposażony jest w wydajny i szybki procesor LG α9 piątej generacji AI. Jego zaawansowany algorytm odpowiada za nadanie obrazowi naturalnej głębi oraz sprawia, że kolory są spektakularnie żywe i dokładnie odwzorowane. Wykorzystując postęp w dziedzinie głębokiego uczenia uwydatnia detale oraz przedmioty znajdujące się na pierwszym planie i w tle. Wspomaga technologie pomagające uzyskać kinowy obraz i dźwięk, optymalizujące przetwarzanie obrazu z wydarzeń sportowych oraz wspiera opcje gamingowe. Procesor wykorzystuje również algorytm głębokiego uczenia do zwiększenia wydajności skalowania obrazu, dzięki czemu materiały o niższej rozdzielczości wyświetlane są w jakości zbliżonej do 4K.

Procesor LG α9 piątej generacji AI w LG 77C21LA 77" OLED ze zwiększoną mocą obliczeniową poprawia szczegółowość obrazów
Zwiększona moc obliczeniowa w unowocześnionym procesorze α9 piątej generacji AI poprawia szczegółowość obrazów

Omawiając LG 77C21LA nie sposób nie wspomnieć o jednej z największych zalet OLED. Brak podświetlenia w panelach wykonanych w tej technologii sprawia, że, w odróżnieniu od telewizorów LCD, samoświecące piksele osiągają najgłębszą czerń i doskonały kontrast w każdych warunkach oświetleniowych. Obraz jest dokładniejszy, co pozwala dostrzec szczegóły, które w innym przypadku zostałyby przeoczone lub nieuchwytne dla oka. Panele OLED LG charakteryzują się również precyzyjnym odwzorowaniem kolorów. Wiernie oddają każdy ton i odcień oryginalnego źródła niezależnie od poziomu jasności lub ciemności sceny. Potwierdzeniem stuprocentowej wierności odtwarzania barw i ich natężenia jest certyfikat niezależnej agencji Intertek. Ten model LG OLED C2 (podobnie jak inne modele LG OLED) jest przy tym certyfikowany przez Underwriters Laboratories jako wolny od migotania obrazu.

Panel OLED w LG OLED77C21LA charakteryzujący się doskonałą czernią
Panel OLED w LG 77C21LA to również gwarancja doskonałej czerni i nieskończonego kontrastu

Nowa funkcja Dynamic Tone Mapping Pro jeszcze lepiej poprawia obraz. Wcześniej jej działanie dotyczyło tylko klatek. Teraz przetwarza indywidualnie 5 000 obszarów na ekranie dla uzyskania żywszego i jeszcze bardziej szczegółowego obrazu w treściach HDR.

Algorytm dynamicznego mapowania tonów Pro poprawia jakość obrazu w LG OLED77C21LA
Algorytm dynamicznego mapowania tonów Pro przetwarza indywidualnie ponad pięć tysięcy obszarów na ekranie poprawiając jakość obrazu

LG OLED 77C21LA obsługuje formaty HDR10 Pro, HLG i Dolby Vision IQ, który dostosowuje obraz Dolby Vision do warunków otoczenia. Funkcja Precision Detail pozwala dostrzec najdrobniejsze szczegóły, zarówno w jasnych jak i ciemnych obszarach obrazu. Z Dolby Vision idealnie współgra system Dolby Atmos.

Wizualizacja systemów Dolby w LG OLED 77C21LA
Obsługa systemów Dolby zapewnia wciągające wrażenia kinowe

A jeśli o wrażeniach dźwiękowych mowa, to ten model LG OLED C2 77″ wyposażony jest w system audio 2.2 o łącznej mocy 40 W. Funkcja AI Sound Pro procesora α9 piątej generacji przetwarza dźwięk 2-kanałowy na wirtualny 7.1.2-kanałowy. Pozwala to poczuć akcję wraz z pełnią odgłosów wokół siebie z wrażeniem bycia w samym środku sceny oglądanego filmu.

Funkcja AI Sound Pro przetwarza dźwięk 2-kanałowy na wirtualny dźwięk przestrzenny
Funkcja AI Sound Pro w LG OLED77C21LA zapewnia wirtualny dźwięk przestrzenny

LG OLED77C21LA to również doskonały telewizor dla graczy. Wyposażony jest w cztery złącza HDMI w standardzie 2.1. Jest to jednocześnie pierwszy telewizor obsługujący technologię Dolby Vision Gaming 4K przy 120 Hz. Zapewnia ona jeszcze płynniejszy i bardziej realistyczny obraz w grach. Dzięki czasowi reakcji wynoszącemu zaledwie 1 ms oraz obsłudze technologii NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium i VRR obraz jest wyraźny i płynny nawet przy najbardziej wartkiej akcji. Nowy tryb Dark Room dostosowuje jasność ekranu, aby zapewnić optymalne wrażenia z rozgrywki przy wyłączonym świetle. Menu Game Optimizer powala na szybką zmianę ustawień i przełączania pomiędzy nimi. Oprócz gotowych ustawień dla gatunków gier: strzelanki pierwszoosobowej (FPS), fabularnej i strategii czasu rzeczywistego (RTS) w LG OLED77C2 zastosowano nowy tryb sportowy.

Telewizor LG OLED C2 obsługujący Dolby Vision Gaming, NVIDIA G-Sync oraz AMD FreeSync Premium
LG OLED77C21LA posiada certyfikaty i obsługuje technologie NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium oraz Dolby Vision Gaming

Dzięki wbudowanej obsłudze GeForce Now i Google Stadia LG 77C21LA OLED umożliwia także bezproblemowe granie w chmurze. Pozwala to na ponowne odkrywanie gier i poznawanie nowych bezpośrednio na ekranie telewizora.

LG 77C21LA OLED z wbudowaną obsługą GeForce Now i Google Stadia
LG 77C21LA OLED posiada wbudowaną obsługę GeForce Now i Google Stadia

Opinie o LG OLED77C21LA

LG OLED77C21LA to, biorąc pod uwagę stosunek jakości obrazu i oferowanych możliwości do ceny, jeden z najlepszych telewizorów OLED z rocznika modelowego 2022/23. Jest to wszechstronny telewizor, który sprawdzi się w szczególności jako ekran domowego kina, ekran konsoli do gier, Smart TV i podczas oglądania transmisji sportowych. Jest bezpośrednim następcą zbierającego wysokie oceny użytkowników modelu LG OLED77C11LB. Od poprzednika różni się przede wszystkim technologią OLED Evo, która do tej pory była zarezerwowana dla telewizorów OLED LG z najwyższej półki (seria G). Ponadto LG 77C21LA 77″ OLED zyskał wydajniejszy procesor z nowymi funkcjami poprawiającymi właściwości obrazu oraz nowe możliwości w zakresie wykorzystania go jako ekranu konsoli do gier. Modyfikacji poddano również system operacyjny webOS, który teraz oferuje więcej funkcji Smart TV. System oferuje szereg aktualnych opcji personalizacji, w tym indywidualne profile użytkowników. Zapewnia łatwiejszy dostęp do preferowanych kanałów, aplikacji oraz treści. Technologia LG ThinQ AI dopasowuje propozycje treści do indywidualnych preferencji. System zapewnia dostęp do większości serwisów strumieniowania wideo, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO Max, Amazon Prime Video, Player, Polsat Go i innych.

Wygląd menu Smart TV na ekranie telewizora LG OLED77C21LA
System webOS w nowej wersji oferuje więcej możliwości personalizacji, w tym tworzenie indywidualnych profili użytkowników

Ponadto LG 77C21LA OLED umożliwia sterowanie głosowe funkcjami telewizora i połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Współpracuje z asystentami Amazon Alexa i Asystentem Google. Funkcja NFC Magic Tap pozwala w szybki i prosty sposób klonować widok urządzenia mobilnego na ekran telewizora w pełnej jakości. W tym zakresie obsługuje również technologię AirPlay 2 umożliwiając korzystanie z niej użytkownikom urządzeń Apple. Nowością jest funkcja Room To Share, która umożliwia przesyłanie treści z telewizji kablowej lub satelitarnej za pośrednictwem sieci Wi-Fi na drugi telewizor bez używania dodatkowego dekodera. Co istotne, ten model LG 77C21LA EVO 77″ OLED wyposażony jest w moduł Wi-Fi 6 (802.11ax). Prędkość transmisji danych w tym najszybszym standardzie wynosi do 3,2 Gb/s. Natomiast prędkość transmisji danych przez port Ethernet (LAN) nadal jest ograniczona do 100 Mb/s. Kolejną nowością jest funkcja Always Ready, która zmienia ten telewizor LG OLED77C2 w wyświetlacz multimedialny zawsze wtedy, gdy nie korzystamy z jego podstawowych funkcji. Pracując w tym trybie telewizor może wyświetlać obrazy, galerię zdjęć rodzinnych, czy pełnić funkcję głośnika Bluetooth. Podwójne stuknięcie lub długie naciśnięcie przycisku zasilania na pilocie spowoduje wygaszenie ekranu, a muzyka będzie nadal odtwarzana. Ponadto w trybie Always Ready można wywołać asystenta głosowego komendą „Hi LG”.

LG OLED77C21LA wyróżnia się smukłą konstrukcją z niezwykle wąskimi ramkami, które zapewniają bardziej immersyjne wrażenia. W porównaniu z poprzednikiem szerokość ramki została zmniejszona z 10,2 mm do 6 mm. Dzięki zastosowaniu materiału z włókien kompozytowych zmianie uległa również waga telewizora, który jest lżejszy o kilka kilogramów. Ponadto zastosowanie nowego materiału poprawiło odprowadzanie ciepła z panelu OLED. Obudowa tego modelu LG OLED77C2 została wykonana w kolorze ciemnym grafitowym. Producent przygotował również wersję jasną białą obudowy z jaśniejszą podstawą, która dostępna jest pod oznaczeniem modelowym LG OLED77C22LB.

Telewizor LG OLED 77C21LA dzięki minimalistycznej i smukłej konstrukcji stanowi elegancki dodatek w pomieszczeniu zarówno wisząc na ścianie, jak i będąc umieszczonym na podstawie
Minimalistyczna i smukła konstrukcja sprawia, że LG OLED 77C21LA prezentuje się stylowo w każdym pomieszczeniu

Poznaj opinie innych osób, które kupiły LG OLED77C21LA i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Cena LG OLED77C21LA – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna LG OLED77C21LA wynosi 17499 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod nazwą LG OLED 77C21LA, LG 77C21LA, LG77C21LA OLED oraz LG 77C21LA EVO 77″ OLED.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu LG w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Telewizor możesz również kupić na raty 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Historia cen

Poniższy wykres przedstawia historię zmian ceny telewizora LG 77C21LA 77″ OLED w ciągu ostatniego roku (lub od momentu monitorowania, jeśli produkt dostępny jest krócej w sprzedaży). Porównanie aktualnej ceny z najwyższą i najniższą oraz dat ostatnich zmian może pomóc w ocenie, czy to odpowiedni moment na dokonanie zakupu. Wysokość ceny może ulegać zmianie w zależności od okresowych promocji oferowanych przez sklep lub producenta, popytu, wyprzedaży stanów magazynowych a także zjawisk ekonomicznych (np. inflacja).

Historia zmian cen LG OLED77C21LA DVB-T2/HEVC

Statystyki

Aktualna cena - 1 września 2023
Najwyższa cena 16999,00 zł 2 marca 2023
Najniższa cena 12591,00 zł 31 grudnia 2022
Monitorowane od 2 listopada 2022

Ostatnie zmiany ceny

16999,00 zł 10 sierpnia 2023
13799,00 zł 6 sierpnia 2023
12990,00 zł 9 lipca 2023
15999,00 zł 20 maja 2023
14499,00 zł 14 maja 2023

Alert cenowy

Poniższy alert cenowy to darmowe narzędzie dla użytkowników, dla których aktualna cena LG OLED77C21LA jest za wysoka. Pozwala ustawić powiadomienie o spadku ceny telewizora do ustalonej kwoty. Powiadomienie zostanie wysłane tylko w przypadku, gdy produkt osiągnie ustalony próg cenowy.

Ustaw darmowe powiadomienie o spadku ceny
Ustaw powiadomienie dla LG OLED77C21LA DVB-T2/HEVC - 0,00 zł

Sprawdź inne najpopularniejsze telewizory 75 cali oraz najlepsze telewizory OLED aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o LG 77C21LA 77″ OLED

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje z tej prezentacji modelu LG 77C21LA EVO 77″ OLED. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w LG OLED77C21LA?

LG 77C21LA oferuje doskonały obraz 4K uzyskiwany dzięki technologii OLED Evo będącej połączeniem właściwości panelu, przetwarzania obrazu i zaawansowanych algorytmów. Wydajny procesor α9 piątej generacji AI wykorzystuje ulepszony algorytm głębokiego uczenia do analizy i poprawy właściwości obrazu w czasie rzeczywistym. Z kolei 100 milionów samoświecących niezależnie od siebie pikseli w panelu OLED gwarantuje najlepszą głębię czerni, nieskończony kontrast oraz wierne odwzorowanie kolorów. Ponadto na jakość obrazu wpływają zaawansowane technologie i systemy, m.in.: HDR10 Pro, Dolby Vision IQ, OLED Motion Pro. Jest przy tym bezpieczny dla oczu i umożliwia komfortowe użytkowanie przez dłuższy czas dzięki niskiemu poziomowi emisji niebieskiego światła i braku efektu migotania.

Jaka cena LG 77C21LA EVO 77″ OLED?

Cena regularna wynosi 17499 zł. Może się ona różnić w zależności od oferowanych okresowo obniżek i promocji, dlatego porównanie aktualnych cen tego modelu LG w elektromarketach w Polsce oraz historia zmian cen i alert cenowy dostępne są w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma LG OLED 77C21LA?

Ten model LG o przekątnej ekranu 77 cali (195 cm) ma 177,1 cm szerokości, 98,2 cm wysokości i 4,7 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w LG 77C21LA OLED?

Matryca OLED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

LG OLED 77C21LA ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu LG wynosi 100/120 Hz.

Jaka jakość dźwięku w LG 77C21LA EVO 77″ OLED?

Ten model posiada system głośników 2.2 o łącznej mocy 40 W. Funkcja AI Sound Pro miksuje dźwięk do wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1.2. Kinowe wrażenia w filmach zapewnia system Dolby Atmos.

Czy LG 77C21LA to telewizor odpowiedni dla graczy?

Tak, posiada złącza HDMI w standardzie 2.1 i obsługuje gry na konsolach najnowszej generacji w 4K przy 120 kl./s. Odznacza się zaledwie milisekundowym czasem reakcji. Funkcja Game Optimizer automatycznie dostosowuje parametry obrazu dla uzyskania najlepszego efektu w zależności od gatunku gry (FPS, fabularna, strategiczna czasu rzeczywistego lub sportowa). Technologie Dolby Vision Gaming, NVIDIA G-SYNC i AMD FreeSync Premium pozwalają uzyskać wyraźniejszy i płynniejszy obraz w grach bez zauważalnych opóźnień i przycinania. Wbudowana obsługa GeForce Now i Google Stadia umożliwia granie w chmurze.

Jakie funkcje Smart TV oferuje LG OLED77C21LA?

System operacyjny webOS w nowej wersji oferuje szybki i płynny dostęp do aplikacji telewizyjnych oraz możliwość tworzenia indywidualnych profili użytkownika. Dopasowane do upodobań rekomendacje ułatwiają odkrywanie nowych treści. Sterowanie funkcjami telewizora a także połączonymi urządzeniami inteligentnego domu możliwe jest również głosowo z wykorzystaniem asystenta LG ThinQ AI (rozpoznaje język polski). Współpracuje z Asystentem Google i Amazon Alexa. Ponadto telewizor umożliwia bezprzewodowe i szybkie (NFC Magic Tap) połączenie i przesyłanie widoku urządzenia mobilnego na ekran telewizora. Współpracuje z Apple AirPlay 2 i Apple HomeKit. Funkcja Room To Share umożliwia przesyłanie programów z telewizji kablowej lub satelitarnej na telewizor w innym pomieszczeniu bez użycia drugiego dekodera. Funkcja Always Ready pozwala zmienić telewizor w wyświetlacz multimedialny.

Ile prądu zużywa LG OLED77C21LA?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej F w trybie SDR i G w trybie HDR. Zużywa 97 kWh energii elektrycznej w trybie SDR i 193 kWh w HDR na każde 1000 godzin działania.

Czym różni się LG OLED77C21LA od LG OLED77C22LB?

Technicznie są to te same modele z identycznymi parametrami. Różnią się wyglądem zewnętrznym. Prezentowany LG OLED77C21LA posiada obudowę w kolorze ciemnym, grafitowym i ciemniejszą podstawę, a LG OLED77C22LB to wersja z jasnym, białym kolorem obudowy i jasną podstawą.

Gdzie kupić LG OLED77C21LA?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 4 Ocena: 2.8]
Be the first to comment

Dodaj komentarz

Icon Polecane
Ukryj
Icon Obniżki cen TV
Ukryj