Telewizor 75 cali

Telewizor 75 cali – Ranking, porównanie, ceny – Jaki kupić?

Jeśli zadajesz sobie pytanie: „jaki telewizor 75 cali kupić?” to ten ranking telewizorów 75 cali jest na nie pomocną odpowiedzią. Ponadto w poniższym porównaniu znajdziesz pozostałe telewizory 75 cali najpopularniejszych producentów, które są najczęściej wybierane przez użytkowników w Polsce. Dla każdego z nich przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, w tym wymiary i inne podstawowe dane techniczne, funkcje, opinie i aktualne ceny w sklepach. Zebranie ich w jednym miejscu pozwala na szybki przegląd i wybór najlepszego tv 75 cali dla siebie.

Ranking telewizorów 75 cali

Ten ranking telewizorów 75 cali to najlepsze telewizory o tej przekątnej ekranu w aktualnym roku modelowym. Kryterium wyboru poszczególnych modeli stanowią parametry techniczne, oferowane funkcje, ceny oraz opinie konsumentów i ekspertów branżowych.

MiejsceModelPodsumowanie
1.Sony XR-75X90JNajlepszy telewizor 75 cali
2.Samsung Neo QLED QE75QN85AATJeden z najlepszych LCD 75 cali
3.LG OLED77C11LBNajlepszy OLED 75 cali w stosunku jakości do ceny
4.Samsung UE75AU8002KNajlepszy z niższej półki cenowej

Poniższej prezentujemy najważniejsze informacje o każdym telewizorze z rankingu:

1. miejsce: Sony XR-75X90J – najlepszy telewizor 75 cali

Telewizor Sony XR-75X90J 75 cali
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD LED, FALD, 100/120 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (2 x standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167,5 x 96,2 x 7,3 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167,5 x 103,4 x 41,5 cm

Najlepszym telewizorem 75 cali biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny jest Sony XR-75X90J. Jego najważniejszym podzespołem jest rewolucyjny układ Cognitive Processor XR sterowany inteligencją poznawczą będącą czymś więcej niż sztuczna inteligencja. Wykorzystuje on najlepszą dostępną wiedzę o ludzkim wzroku i słuchu do przetwarzania obrazów i dźwięków naśladując procesy zachodzące w ludzkim mózgu. I tak, w czasie rzeczywistym analizuje i optymalizuje nawet kilka tysięcy elementów obrazu na których skupia się ludzki wzrok biorąc pod uwagę m.in. kolorystykę, nasycenie, jasność, wektor ruchu, przepustowość i robi to w sposób kompleksowy. Efekt? We współpracy z panelem Full Array LED obrazy wyświetlane przez ten telewizor 75 cali są piękne dla oka, niezwykle realistyczne, wyraźne, z żywymi kolorami i naturalnym kontrastem. Dotyczy to również obrazów o niższej rozdzielczości które są inteligentnie skalowane do rozdzielczości zbliżonej 4K. Na komfort oglądania niezależnie od zmieniających się warunków oświetlenia w pomieszczeniu wpływa czujnik światła i automatyczna regulacja krzywej tonalnej. Sony XR-75X90J obsługuje system Dolby Vision, a tryby Netflix Calibrated Mode oraz IMAX Enhanced pozwolą na oglądanie filmów zgodnie z zamierzeniem ich twórcy. Ten model idealnie sprawdzi się również jako ekran konsoli do gier. Jest oficjalnie rekomendowany do konsoli PlayStation 5, a złącze HDMI w najnowszym standardzie 2.1 z obsługą VRR, eARC i ALLM ze specjalnym trybem Gra zapewnią płynną i realistyczną rozgrywkę również w grach 4K przy 120 kl./s. Na system audio składają się dwa tylne głośniki wysokotonowe i dwa głośniki pełnozakresowe X-Balanced Speaker. Emituje on czysty i wyraźny dźwięk, który słyszalny jest zza ekranu i uzupełniany efektem 3D przy wykorzystaniu wspomnianej inteligencji poznawczej. Można go wzmocnić poprzez opcjonalne podłączenie głośników zewnętrznych, które możliwe jest również bezprzewodowo poprzez Bluetooth. Obsługa systemu Dolby Atmos zapewni kinowe wrażenia w filmach. Ten telewizor 75 cali to również doskonały smart TV z prawdopodobnie najlepszym systemem operacyjnym na świecie – Google TV. Zapewnia on szybki i płynny dostęp do ogromnej liczby aplikacji tv, w tym najpopularniejszych serwisów strumieniowania wideo, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO GO, Canal+ online, Player, Polsat Go, Apple TV, Spotify i innych. Filmy i programy z subskrybowanych platform streamingowych podzielone są tematycznie i posegregowane na gatunki. Wbudowany Chromecast umożliwia bezprzewodowe połączenie i przesyłanie treści ze smartfona na ekran telewizora w pełnej jakości. Obsługa aplikacji Apple AirPlay i Apple HomeKit umożliwia korzystanie z tych technologii użytkownikom urządzeń Apple. Porównanie aktualnych cen telewizora Sony XR-75X90J 75 cali w poszczególnych sklepach zawarte jest w poniższym zestawieniu:

2. miejsce: Telewizor Samsung Neo QLED QE75QN85AAT 75 cali

Telewizor Samsung Neo QLED QE75QN85AAT
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: QLED, LCD IPS, mini LED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 60 W, 2.2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (1x standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2CS2 x 2
 • Klasa energetyczna: F/G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu (w tym Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167 x 95,8 x 2,8 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167 x 101,9 x 31,7 cm

Drugie miejsce w rankingu telewizorów 75 cali przypadło modelowi Samsung Neo QLED QE75QN85AAT. Tę linię telewizorów wyróżnia nowa, bardziej zaawansowana technologia podświetlenia Quantum mini LED, która stoi za ewolucją popularnej serii telewizorów QLED Samsunga. Diody mini LED, których wysokość stanowi zaledwie 1/40 wysokości konwencjonalnej diody LED zapewniają precyzyjniejszą kontrolę podświetlenia, a tym samym lepsze parametry obrazu. Pod względem głębi czerni, a przede wszystkim czystości bieli i soczystości kolorów mogą konkurować z telewizorami OLED. Obraz w tym modelu przetwarzany jest przez zaawansowany procesor Neo Quantum Processor 4K z inteligentną technologią głębokiego uczenia. W czasie rzeczywistym precyzyjnie analizuje i optymalizuje treści, a obrazy o niższej rozdzielczości interpoluje do jakości zbliżonej 4K. Ten telewizor 75 cali, podobnie jak inne modele Samsunga z aktualnego rocznika nie wspiera formatu Dolby Vision. Za głębię obrazu i widoczność detali nawet w jasnych i ciemnych fragmentach sceny odpowiada technologia Neo Quantum HDR 1500. Z kolei dzięki technologii Quantum Dot telewizor może wyświetlić nawet miliard odcieni kolorów, co przekłada się na ich stuprocentowe natężenie na ekranie. Komfort oglądania poprawia powłoka antyrefleksyjna eliminująca odblaski oraz funkcja adaptacji obrazu, która automatycznie dostosowuje jasność do zmieniających się warunków oświetlenia w pomieszczeniu. Samsung Neo QLED QE75QN85AAT to telewizor stworzony również z myślą o graczach. Złącze HDMI w standardzie 2.1, technologia FreeSync Premium Pro, automatyczny tryb Gra zapewniają płynną rozgrywkę, bez zauważalnych opóźnień i z natychmiastową reakcją na ruch również w grach 4K 120 FPS na konsolach nowej generacji. Panel gracza umożliwia kontrolę i zmianę ustawień funkcji i podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry. Ponadto dla niektórych gier telewizor oferuje możliwość ustawienia proporcji obrazu 21:9 lub 32:9, jak w ultraszerokich monitorach dla graczy. Zastosowany system audio 2.2.2 generuje dźwięk o łącznej mocy 60 W, który dodatkowo można wzmocnić dedykowanym soundbarem i zsynchronizować z użyciem funkcji Q-Symphony. Samsung Neo QLED QE75QN85AAT oferuje również sporo funkcji Smart TV, od dostępu do aplikacji tv, w tym aplikacji streamingowych (system operacyjny Tizen 6.0), przez sterowanie urządzeniami inteligentnego domu (panel SmartThings) po możliwość bezprzewodowego wyświetlania obrazu smartfona lub komputera w pełnej jakości. Urządzenie jest przy tym zgodne z technologią Apple AirPlay 2, ale nie wspiera Apple HomeKit. Umożliwia również komunikację głosową z wykorzystaniem asystentów Samsung Bixby, Amazon Alexa i Asystenta Google (z dniem premiery w Polsce). Poniższe zestawienie to porównanie aktualnych cen telewizora Samsung Neo QLED QE75QN85AAT 75 cali w sklepach:

3. miejsce: Telewizor LG OLED77C11LB

Telewizor LG OLED77C11LB
 • Ekran: 77 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED 100/120 Hz
 • Głośniki: 40 W, 2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (2 x standard 2.1), 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, sterowanie głosem, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 172,3 x 99,3 x 5,5 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 172,3 x 102,3 x 26,9 cm
  Pełny opis i specyfikacja LG OLED77C11LB

Jeśli wybierając telewizor 75 cali większe znaczenie niż cena ma dla nas jakość obrazu warto rozważyć zakup telewizora z ekranem OLED. W aktualnym roku modelowym najlepszy stosunek jakości do ceny w tej kategorii oferuje telewizor LG OLED77C11LB. Przekątna ekranu tego modelu wynosi dokładnie 77 cali (195 cm) na których można podziwiać niezwykle ostry i szczegółowy obraz. Jest to zasługą milionów świecących niezależnie od siebie pikseli, co przekłada się na największą głębię czerni i co za tym idzie nieskończony kontrast oraz precyzyjne odwzorowanie kolorów. Obraz w tym modelu przetwarzany jest przez procesor α9 czwartej generacji, który jest najbardziej zaawansowaną jednostką stosowaną w telewizorach LG 4K w aktualnym roku modelowym. Z wykorzystaniem algorytmu głębokiego uczenia analizuje obraz, usuwa szumy i efektywnie skaluje do wyższej rozdzielczości. LG AI Picture Pro wykrywa poszczególne obiekty i niezależnie je przetwarza zwiększając wrażenie przestrzeni i głębi sceny. Dzięki funkcji OLED Motion Pro obraz pozostaje wyraźny i ostry w szybkich scenach akcji i podczas transmisji wydarzeń sportowych. Obsługa popularnych formatów HDR, w tym HDR10 Pro i Dolby Vision IQ (dostosowujący parametry obrazu również do zmieniających się warunków otoczenia) zapewnia wyjątkowe wrażenia kinowe w filmach i innych treściach HDR. A jeśli o filmach mowa opcjonalny tryb Filmmaker Mode zmienia właściwości obrazu (m.in. wyłączenie wygładzania, zachowanie proporcji, kolorów, częstotliwości wyświetlania klatek) dla ukazania na ekranie zmierzenia twórcy. LG OLED77C11LB sprawdzi się również jako ekran gier wideo. Należy do gamy modeli oficjalnie rekomendowanych do konsoli Xbox Series X. HDMI w standardzie 2.1 z obsługą VRR, ALLM i eARC umożliwia płynne odtwarzanie gier również w jakości 4K przy 120 FPS. Płynny i wyraźny obraz bez efektu przycinania, rozrywania potwierdzony jest certyfikatami i uzyskiwany dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA G-SYNC i AMD FreeSync. Funkcja Game Optimizer automatycznie dostosowuje parametry obrazu do gatunku gry oraz pozwala na tworzenie i zapisywanie własnych ustawień. Omawiając właściwości obrazu warto również wspomnieć o braku efektu migotania oraz niskiej emisji niebieskiego światła potwierdzonych certyfikatami TÜV Rheinland oraz Underwriters Laboratories, co przekłada się na dłuższe korzystanie bez uczucia zmęczonych oczu. W parze z jakością obrazu w tym telewizorze idzie jakość dźwięku, który dzięki AI Sound procesora z systemu 2.2 miksowany jest do wirtualnego efektu przestrzennego 5.1.2. Oczywiście można go wzmocnić podłączając głośniki zewnętrzne również bezprzewodowo poprzez Bluetooth (Bluetooth Surround Ready). Kinowych wrażeń dźwiękowych dostarcza system Dolby Atmos. LG OLED77C11LB to również kompletny Smart TV obsługiwany przez system operacyjny webOS w wersji 6.0 z technologią LG ThinQ AI. Umożliwia dostęp do popularnych aplikacji streamingowych, m.in. Netflix, YouTube, Viaplay, HBO GO, Player, Polsat GO, Apple TV w jakości HDR. Obsługuje asystentów głosowych Amazon Alexa i Asystent Google (z dniem premiery w Polsce) i umożliwia sterowanie urządzeniami inteligentnego domu podłączonymi do loT. Pilot z funkcją Magic Tap pozwala na szybkie nawiązanie połączenia z telewizorem i klonowanie obrazu na wielki ekran. Zgodność z technologiami Apple AirPlay 2 i Apple HomeKit pozwala na korzystanie z tych rozwiązań użytkownikom urządzeń apple. Wysokiej jakości obraz oraz możliwości sprzętowe decydują o trzecim miejscu tego modelu w rankingu telewizorów 75 cali. W poniższym zestawieniu zawarte są aktualne ceny telewizora LG OLED77C11LB w sklepach, w których jest dostępny:

4. miejsce: Telewizor Samsung UE75AU8002K 75 cali

Samsung UE75AU8002K
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD VA, Edge LED, 50/60 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 3x HDMI 2.0, 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2, DVB-C, analogowy
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167,7 x 96 x 2,7 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167,7 x 100,3 x 32,2 cm

Samsung UE75AU8002K to jeden z najlepszych wyborów spośród telewizorów 75 cali z najniższej półki cenowej. Technologia Dynamicznego Koloru Krystalicznego dzięki żywemu i bardziej szczegółowemu obrazowi wyróżnia ten model spośród innych. Procesor Crystal 4K przetwarza obrazy w jakości 4K a dodatkowo skaluje materiały o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Obsługa najważniejszych formatów HDR zapewnia zachowanie kolorów i widoczności detali nawet w ciemniejszych i jaśniejszych fragmentach obrazu. Upłynniacz ruchu odpowiada za zachowanie płynności obrazu w dynamicznych scenach oraz podczas transmisji wydarzeń sportowych. Ten telewizor 75 cali adresowany jest do użytkowników, którzy poszukują odbiornika z dobrej jakości obrazem do codziennego oglądania programów telewizyjnych i nie chcą dopłacać za możliwości sprzętowe oferujące lepszy obraz w filmach i grach. Natomiast obecnie standardem w telewizorach nawet z niższej półki cenowej są funkcje Smart TV. Ten model poprzez system operacyjny Tizen oferuje dostęp do ogromnej liczby aplikacji, w tym wszystkich popularnych aplikacji strumieniowania wideo i muzyki. Ponadto telewizor oferuje możliwość bezprzewodowego przesyłania widoku smartfona lub komputera (laptopa) na wielki ekran, a panel SmartThings umożliwia sterowanie urządzeniami inteligentnego domu. Aktualne ceny telewizora Samsung UE75AU8002K 75 cali w poszczególnych sklepach zawarte są w poniższym zestawieniu:

Samsung UE75AU8002K dostępny jest również w sprzedaży ratalnej na raty 0%. Sprawdź porównanie ofert ratalnych na zakup tego telewizora.

Telewizory Samsung 75 cali

Poniższe zestawienie to lista popularnych telewizorów Samsung 75 cali, które nie znalazły się w rankingu telewizorów 75 cali z powodu różnic w parametrach technicznych w stosunku do ceny. Są to jednak modele równie chętnie wybierane przez tych użytkowników, dla których mniejsze możliwości sprzętowe stanowią kryterium wyboru lub też przyjęli większy budżet na zakup telewizora. Dla każdego z nich przygotowaliśmy zestawienie i porównanie najważniejszych informacji o danych technicznych, funkcjach oraz cenach. Poszczególne telewizory 75 cali Samsung prezentowane są w kolejności od najtańszego do najdroższego.

Telewizor Samsung Neo QLED QE75QN95AAT 75 cali

Telewizor Samsung Neo QLED QE75QN95AAT
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: QLED, LCD VA miniLED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 60 W4.2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI 2.1, 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2CS2 x 2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167 x 95,8 x 2,7 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167 x 102 x 31,7 cm

Samsung Neo QLED QE75QN95AAT jest najbardziej zaawansowanym telewizorem 4K Samsung z aktualnego rocznika modelowego. Od prezentowanego w rankingu telewizorów 75 cali modelu Samsung Neo QLED QE75QN85AAT odróżnia się typem matrycy (VA), technologią HDR (Neo Quantum HDR 2000), systemem audio (4.2.2 70W z technologią Dźwięku Podążającego Za Obiektem+) oraz wyposażeniem w moduł One Connect Pro, czyli zewnętrzną „skrzynkę” ze złączami (w tym aż czterema HDMI w standardzie 2.1), która rozwiązuje problem poplątanych kabli. Można ją umieścić w pobliżu telewizora lub przymocować do podstawy. Jest to więc telewizor premium z najlepszymi możliwymi parametrami obrazu i ultraszerokimi kątami patrzenia, które zapewnia matryca VA. Pozostając przy porównaniu z niższym w hierarchii modelem Neo QLED ten telewizor wyposażony jest w tę samą technologię podświetlenia mini LED, posiada te same funkcje optymalizacji obrazu, te same funkcje dla graczy oraz te same funkcje Smart TV, które obsługiwane są przez system operacyjny Tizen w najnowszej wersji 6.0. Zasadnicza różnica dotyczy ceny, a porównanie aktualnych cen telewizora Samsung Neo QLED QE75QN95AAT 75 cali zawarte jest w poniższym zestawieniu:

Jeśli nie jesteś przekonany co wielkości ekranu sprawdź również popularne telewizory 65 cali Samsung i innych producentów.

Telewizory LG 75 cali

Poniższe zestawienie to porównanie innych telewizorów LG 75 cali nie uwzględnionych w rankingu telewizorów 75 cali. Te telewizory pochodzą z list bestsellerów największych sklepów z elektroniką w Polsce i są również chętnie wybierane przez konsumentów, a różnice pomiędzy nimi, w tym istotne informacje techniczne, funkcje oraz ceny zostały przedstawione w opinii o każdym z nich. Poszczególne telewizory 75 cali LG procentowane są według ceny rosnąco.

Telewizor LG OLED77A13LA

LG OLED77A13LA
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED 50/60 Hz
 • Głośniki: 20 W2.0 CH
 • Złącza: 3x HDMI 2.0, 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 172,3 x 99,3 x 5,5 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 172,3 x 105,6 x 36,2 cm

LG OLED77A13LA to najtańszy telewizor OLED w kategorii telewizorów 75 cali (przekątna jego ekranu wynosi dokładnie 77 cali – 195 cm). Jego najniższa cena wynika z zastosowania standardowej konfiguracji – odświeżania z częstotliwością 50/60 Hz, procesora α7 4 generacji oraz słabszego, dwukanałowego systemu audio o łącznej mocy 20 W. Jest wybierany przez osoby, które oczekują jakości obrazu OLED, ale nie chcą dopłacać za możliwości sprzętowe, z których nie będą korzystać. LG OLED77A13LA odznacza się więc wysokiej jakości obrazem przetwarzanym przez algorytm głębokiego uczenia oraz wyświetlanym przez sto milionów niezależnie od siebie święcących pikseli. W porównaniu z modelem LG OLED77C11LB z rankingu telewizorów 75 cali ten telewizor wyposażony jest w te same technologie optymalizacji obrazu w filmach i treściach HDR, w tym HDR10 Pro i Dolby Vision IQ oraz te same technologie optymalizacji dźwięku. Żadnych różnic nie znajdziemy również w funkcjach Smart TV, które obsługiwane są przez ten sam system operacyjny webOS w wersji 6.0 z inteligentną technologią ThinQ AI. Mamy więc tu dostęp do ogromnej liczby aplikacji tv, w tym najczęściej używanych aplikacji popularnych serwisów strumieniowania wideo i muzyki, możliwość obsługi głosowej, w tym sterowania urządzeniami inteligentnego domu oraz możliwość połączenia i przesyłania obrazu z urządzeń mobilnych, w tym zgodność z technologiami Apple AirPlay oraz Apple HomeKit. Za wyborem tego modelu przemawia jego niska cena w zestawieniu z jakością obrazu, a aktualne ceny LG OLED77A13LA w poszczególnych sklepach zawarte są w poniższym porównaniu:

Telewizory Sony 75 cali

Poniższa lista to zestawienie telewizorów Sony 75 cali nie uwzględnionych w rankingu telewizorów. Są to jednak modele równie chętnie wybierane przez konsumentów w Polsce i mogą być alternatywą dostosowaną do indywidualnych preferencji i możliwości budżetowych przy wyborze telewizora dla siebie. Telewizory te pochodzą z list bestsellerów największych sieci elektromarketów w Polsce. Posortowane są według ceny od najtańszego do najdroższego. Dla każdego modelu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, w tym o specyfikacji technicznej, funkcjach oraz aktualnych cen w sklepach.

Telewizor Sony KD-75X85J 75 cali

Telewizor Sony KD-75X85J
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD, Direct LED 100/120 Hz
 • Głośniki: 20 W2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 2x standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167,5 x 96,2 x 7,3 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167,5 x 104 x 41 cm

Sony KD-75X85J to najtańszy telewizor 4K Sony z odświeżaniem 100/120 Hz z aktualnego rocznika modelowego. Ten model wyposażony jest w matrycę LCD z podświetleniem Direct LED. Obrazy przetwarzane są przez układ 4K HDR Processor X1, który z użyciem zaawansowanych algorytmów redukuje szumy i wzmacnia widoczność detali. Technologia 4K X-Reality PRO ze specjalną bazą danych interpoluje treści o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Obrazy wyświetlane na ekranie tego telewizora odznaczają się naturalnymi barwami oraz przejściami tonalnymi dzięki technologii Triluminos PRO. Z kolei Object-based HDR Remaster w materiałach HDR w czasie rzeczywistym analizuje i pojedynczo remasteruje poszczególne obiekty na ekranie dla zwiększenia głębi, ukazania tekstur i bardziej realistycznego obrazu. Za zachowanie płynności i ostrości w dynamicznych scenach akcji oraz podczas transmisji wydarzeń sportowych odpowiada technologia Motionflow XR. Telewizor obsługuje systemy Dolby Vision i Dolby Atmos. Funkcja Ambient Optimization dostosowuje parametry obrazu i dźwięku do warunków otoczenia. Ten telewizor 75 cali oferuje również bardzo dobrej jakości obraz w grach. Złącza HDMI w standardzie 2.1 zapewniają obsługę gier 4K przy 120 FPS. Funkcje Smart TV obsługiwane są przez nowy system operacyjny – Google TV. Zapewnia on dostęp do największej liczby aplikacji oraz biblioteki kilkuset tysięcy filmów, seriali i programów telewizyjnych. Posiada również wbudowany Chromecast do bezprzewodowego przesyłania obrazu ze smartfona na ekran telewizora. Obsługuje technologie Apple AirPlay i Apple HomeKit. Jedną z największych zalet tego modelu jest cena. Poniższe zestawienie zawiera porównanie aktualnych cen telewizora Sony KD-75X85J 75 cali w sklepach z elektroniką w Polsce:

Wymiary i odległość od telewizora 75 cali

Wymiary telewizora 75 cali mogą się nieznacznie różnić w zależności od modelu i wynoszą około 167 cm szerokości, 96 cm wysokości i 5 cm głębokości bez podstawy.

Różnica w zależności od obudowy może wynosić +/- 1,5 cm, a w przypadku ultracienkich tv 75 cali ich głębokość może wynosić niecałe 3 cm. Jeśli planujemy postawienie telewizora na podstawie, musimy wziąć również pod uwagę rozmiar podstawy. Dokładne wymiary telewizorów 75 cali zarówno z, jak i bez podstawy podajemy w opisie każdego modelu powyżej.

Wymiary telewizora mają znaczenie nie tylko dla dopasowania do pomieszczenia, w którym telewizor ma się znaleźć, ale przede wszystkim dla określenia odległości widza od ekranu. A optymalna odległość zależy przede wszystkim od rozdzielczości obrazu, a także indywidualnych preferencji użytkownika, dlatego określmy minimalną odległość od telewizora 75 cali.

Minimalna odległość to taka, z której patrząc na ekran telewizora widz nie dostrzega pojedynczych pikseli. Może się ona różnić w zależności od jakości wyświetlanego materiału. I tak, dla rozdzielczości 4K odległość tą wylicza się poprzez pomnożenie wysokości telewizora przez 1,5. Dla obrazów HD iloczyn ten wynosi 3, a dla SD – 6.

Minimalne odległości wzroku widza od telewizora 75 cali zawarte są w poniższej tabeli:

JakośćOdległość od ekranu (około)
4K1,5 metra
HD2,9 metra
SD5,8 metra

Telewizory 75 cali – pytania i odpowiedzi

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich zdaniach odpowiedzi na pytania o telewizory 75 cali. To skrót najważniejszych informacji zawartych w tej prezentacji. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na interesujące cię temat, napisz do nas lub wpisz pytanie w komentarzu poniżej. Postaramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Jakie wymiary ma telewizor 75 cali?

Telewizor 75 cali ma około 167 cm szerokości, 96 cm wysokości i 5 cm głębokości. Podane wymiary mogą różnić się w zależności od obudowy o +/- 1,5 cm, więcej w przypadku ultracienkich. Dokładne wymiary poszczególnych modeli podajemy w opisie każdego telewizora na tej stronie.

Jaka odległość od telewizora 75 cali?

Minimalna odległość zależy od jakości oglądanych materiałów. Dla obrazów w jakości 4K wynosi ona około 1,5 metra, HD – 2,9 metra a SD – 5,8 metra. Optymalna odległość zależy od preferencji użytkownika i układu pomieszczenia.

Jaka jest cena telewizora 75 cali?

Ceny telewizorów 75 cali w zależności od modelu mogą wynosić od kilku do kilkunastu, a w przypadku telewizorów z najwyższej półki (zaawansowany OLED, 8K), nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Aktualne zestawienia cen poszczególnych modeli telewizorów 75 cali w sklepach znajdują się w opisie każdego z nich na tej stronie.

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 2 Ocena: 5]
Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *