Telewizor 75 cali

Telewizor 75 cali – Ranking, porównanie, ceny – Jaki kupić?

Jeśli zadajesz sobie pytanie: „jaki telewizor 75 cali kupić?” to ten ranking telewizorów 75 cali jest na nie pomocną odpowiedzią. Ponadto w poniższym porównaniu znajdziesz pozostałe telewizory 75 cali najpopularniejszych producentów, które są najczęściej wybierane przez użytkowników w Polsce. Dla każdego z nich przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, w tym wymiary i inne podstawowe dane techniczne, funkcje, opinie i aktualne ceny w sklepach. Zebranie ich w jednym miejscu pozwala na szybki przegląd i wybór najlepszego tv 75 cali dla siebie.

Ranking telewizorów 75 cali

Ten ranking telewizorów 75 cali to najlepsze telewizory o tej przekątnej ekranu w aktualnym roku modelowym. Kryterium wyboru poszczególnych modeli stanowią parametry techniczne, oferowane funkcje, ceny oraz opinie konsumentów i ekspertów branżowych.

MiejsceModelPodsumowanie
1.Sony XR-75X90JNajlepszy telewizor 75 cali
2.Samsung Neo QLED QE75QN85AATJeden z najlepszych LCD 75 cali
3.LG OLED77C11LBNajlepszy OLED 75 cali w stosunku jakości do ceny
4.Samsung QLED QE75Q77AATNajtańszy telewizor 75 cali z odświeżaniem 100/120 Hz
5.Philips 75PUS8506/12Telewizor 75 cali z systemem Ambilight
6.Samsung UE75AU8002KNajlepszy z niższej półki cenowej

Poniższej prezentujemy najważniejsze informacje o każdym telewizorze z rankingu:

1. miejsce: Sony XR-75X90J – najlepszy telewizor 75 cali

Telewizor Sony XR-75X90J 75 cali
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD LED, FALD, 100/120 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (2 x standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167,5 x 96,2 x 7,3 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167,5 x 103,4 x 41,5 cm

Najlepszym telewizorem 75 cali biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny jest Sony XR-75X90J. Jego najważniejszym podzespołem jest rewolucyjny układ Cognitive Processor XR sterowany inteligencją poznawczą będącą czymś więcej niż sztuczna inteligencja. Wykorzystuje on najlepszą dostępną wiedzę o ludzkim wzroku i słuchu do przetwarzania obrazów i dźwięków naśladując procesy zachodzące w ludzkim mózgu. I tak, w czasie rzeczywistym analizuje i optymalizuje nawet kilka tysięcy elementów obrazu na których skupia się ludzki wzrok biorąc pod uwagę m.in. kolorystykę, nasycenie, jasność, wektor ruchu, przepustowość i robi to w sposób kompleksowy. Efekt? We współpracy z panelem Full Array LED obrazy wyświetlane przez ten telewizor 75 cali są piękne dla oka, niezwykle realistyczne, wyraźne, z żywymi kolorami i naturalnym kontrastem. Dotyczy to również obrazów o niższej rozdzielczości które są inteligentnie skalowane do rozdzielczości zbliżonej 4K. Na komfort oglądania niezależnie od zmieniających się warunków oświetlenia w pomieszczeniu wpływa czujnik światła i automatyczna regulacja krzywej tonalnej. Sony XR-75X90J obsługuje system Dolby Vision, a tryby Netflix Calibrated Mode oraz IMAX Enhanced pozwolą na oglądanie filmów zgodnie z zamierzeniem ich twórcy. Ten model idealnie sprawdzi się również jako ekran konsoli do gier. Jest oficjalnie rekomendowany do konsoli PlayStation 5, a złącze HDMI w najnowszym standardzie 2.1 z obsługą VRR, eARC i ALLM ze specjalnym trybem Gra zapewnią płynną i realistyczną rozgrywkę również w grach 4K przy 120 kl./s. Na system audio składają się dwa tylne głośniki wysokotonowe i dwa głośniki pełnozakresowe X-Balanced Speaker. Emituje on czysty i wyraźny dźwięk, który słyszalny jest zza ekranu i uzupełniany efektem 3D przy wykorzystaniu wspomnianej inteligencji poznawczej. Można go wzmocnić poprzez opcjonalne podłączenie głośników zewnętrznych, które możliwe jest również bezprzewodowo poprzez Bluetooth. Obsługa systemu Dolby Atmos zapewni kinowe wrażenia w filmach. Ten telewizor 75 cali to również doskonały smart TV z prawdopodobnie najlepszym systemem operacyjnym na świecie – Google TV. Zapewnia on szybki i płynny dostęp do ogromnej liczby aplikacji tv, w tym najpopularniejszych serwisów strumieniowania wideo, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO GO, Canal+ online, Player, Polsat Go, Apple TV, Spotify i innych. Filmy i programy z subskrybowanych platform streamingowych podzielone są tematycznie i posegregowane na gatunki. Wbudowany Chromecast umożliwia bezprzewodowe połączenie i przesyłanie treści ze smartfona na ekran telewizora w pełnej jakości. Obsługa aplikacji Apple AirPlay i Apple HomeKit umożliwia korzystanie z tych technologii użytkownikom urządzeń Apple. Porównanie aktualnych cen telewizora Sony XR-75X90J 75 cali w poszczególnych sklepach zawarte jest w poniższym zestawieniu:

2. miejsce: Telewizor Samsung Neo QLED QE75QN85AAT 75 cali

Telewizor Samsung Neo QLED QE75QN85AAT
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: QLED, LCD IPS, mini LED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 60 W, 2.2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (1x standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2CS2 x 2
 • Klasa energetyczna: F/G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu (w tym Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167 x 95,8 x 2,8 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167 x 101,9 x 31,7 cm

Drugie miejsce w rankingu telewizorów 75 cali przypadło modelowi Samsung Neo QLED QE75QN85AAT. Tę linię telewizorów wyróżnia nowa, bardziej zaawansowana technologia podświetlenia Quantum mini LED, która stoi za ewolucją popularnej serii telewizorów QLED Samsunga. Diody mini LED, których wysokość stanowi zaledwie 1/40 wysokości konwencjonalnej diody LED zapewniają precyzyjniejszą kontrolę podświetlenia, a tym samym lepsze parametry obrazu. Pod względem głębi czerni, a przede wszystkim czystości bieli i soczystości kolorów mogą konkurować z telewizorami OLED. Obraz w tym modelu przetwarzany jest przez zaawansowany procesor Neo Quantum Processor 4K z inteligentną technologią głębokiego uczenia. W czasie rzeczywistym precyzyjnie analizuje i optymalizuje treści, a obrazy o niższej rozdzielczości interpoluje do jakości zbliżonej 4K. Ten telewizor 75 cali, podobnie jak inne modele Samsunga z aktualnego rocznika nie wspiera formatu Dolby Vision. Za głębię obrazu i widoczność detali nawet w jasnych i ciemnych fragmentach sceny odpowiada technologia Neo Quantum HDR 1500. Z kolei dzięki technologii Quantum Dot telewizor może wyświetlić nawet miliard odcieni kolorów, co przekłada się na ich stuprocentowe natężenie na ekranie. Komfort oglądania poprawia powłoka antyrefleksyjna eliminująca odblaski oraz funkcja adaptacji obrazu, która automatycznie dostosowuje jasność do zmieniających się warunków oświetlenia w pomieszczeniu. Samsung Neo QLED QE75QN85AAT to telewizor stworzony również z myślą o graczach. Złącze HDMI w standardzie 2.1, technologia FreeSync Premium Pro, automatyczny tryb Gra zapewniają płynną rozgrywkę, bez zauważalnych opóźnień i z natychmiastową reakcją na ruch również w grach 4K 120 FPS na konsolach nowej generacji. Panel gracza umożliwia kontrolę i zmianę ustawień funkcji i podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry. Ponadto dla niektórych gier telewizor oferuje możliwość ustawienia proporcji obrazu 21:9 lub 32:9, jak w ultraszerokich monitorach dla graczy. Zastosowany system audio 2.2.2 generuje dźwięk o łącznej mocy 60 W, który dodatkowo można wzmocnić dedykowanym soundbarem i zsynchronizować z użyciem funkcji Q-Symphony. Samsung Neo QLED QE75QN85AAT oferuje również sporo funkcji Smart TV, od dostępu do aplikacji tv, w tym aplikacji streamingowych (system operacyjny Tizen 6.0), przez sterowanie urządzeniami inteligentnego domu (panel SmartThings) po możliwość bezprzewodowego wyświetlania obrazu smartfona lub komputera w pełnej jakości. Urządzenie jest przy tym zgodne z technologią Apple AirPlay 2, ale nie wspiera Apple HomeKit. Umożliwia również komunikację głosową z wykorzystaniem asystentów Samsung Bixby, Amazon Alexa i Asystenta Google (z dniem premiery w Polsce). Poniższe zestawienie to porównanie aktualnych cen telewizora Samsung Neo QLED QE75QN85AAT 75 cali w sklepach:

3. miejsce: Telewizor LG OLED77C11LB

Telewizor LG OLED77C11LB
 • Ekran: 77 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED 100/120 Hz
 • Głośniki: 40 W, 2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (2 x standard 2.1), 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, sterowanie głosem, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 172,3 x 99,3 x 5,5 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 172,3 x 102,3 x 26,9 cm
  Pełny opis i specyfikacja LG OLED77C11LB

Jeśli wybierając telewizor 75 cali większe znaczenie niż cena ma dla nas jakość obrazu warto rozważyć zakup telewizora z ekranem OLED. W aktualnym roku modelowym najlepszy stosunek jakości do ceny w tej kategorii oferuje telewizor LG OLED77C11LB. Przekątna ekranu tego modelu wynosi dokładnie 77 cali (195 cm) na których można podziwiać niezwykle ostry i szczegółowy obraz. Jest to zasługą milionów świecących niezależnie od siebie pikseli, co przekłada się na największą głębię czerni i co za tym idzie nieskończony kontrast oraz precyzyjne odwzorowanie kolorów. Obraz w tym modelu przetwarzany jest przez procesor α9 czwartej generacji, który jest najbardziej zaawansowaną jednostką stosowaną w telewizorach LG 4K w aktualnym roku modelowym. Z wykorzystaniem algorytmu głębokiego uczenia analizuje obraz, usuwa szumy i efektywnie skaluje do wyższej rozdzielczości. LG AI Picture Pro wykrywa poszczególne obiekty i niezależnie je przetwarza zwiększając wrażenie przestrzeni i głębi sceny. Dzięki funkcji OLED Motion Pro obraz pozostaje wyraźny i ostry w szybkich scenach akcji i podczas transmisji wydarzeń sportowych. Obsługa popularnych formatów HDR, w tym HDR10 Pro i Dolby Vision IQ (dostosowujący parametry obrazu również do zmieniających się warunków otoczenia) zapewnia wyjątkowe wrażenia kinowe w filmach i innych treściach HDR. A jeśli o filmach mowa opcjonalny tryb Filmmaker Mode zmienia właściwości obrazu (m.in. wyłączenie wygładzania, zachowanie proporcji, kolorów, częstotliwości wyświetlania klatek) dla ukazania na ekranie zmierzenia twórcy. LG OLED77C11LB sprawdzi się również jako ekran gier wideo. Należy do gamy modeli oficjalnie rekomendowanych do konsoli Xbox Series X. HDMI w standardzie 2.1 z obsługą VRR, ALLM i eARC umożliwia płynne odtwarzanie gier również w jakości 4K przy 120 FPS. Płynny i wyraźny obraz bez efektu przycinania, rozrywania potwierdzony jest certyfikatami i uzyskiwany dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA G-SYNC i AMD FreeSync. Funkcja Game Optimizer automatycznie dostosowuje parametry obrazu do gatunku gry oraz pozwala na tworzenie i zapisywanie własnych ustawień. Omawiając właściwości obrazu warto również wspomnieć o braku efektu migotania oraz niskiej emisji niebieskiego światła potwierdzonych certyfikatami TÜV Rheinland oraz Underwriters Laboratories, co przekłada się na dłuższe korzystanie bez uczucia zmęczonych oczu. W parze z jakością obrazu w tym telewizorze idzie jakość dźwięku, który dzięki AI Sound procesora z systemu 2.2 miksowany jest do wirtualnego efektu przestrzennego 5.1.2. Oczywiście można go wzmocnić podłączając głośniki zewnętrzne również bezprzewodowo poprzez Bluetooth (Bluetooth Surround Ready). Kinowych wrażeń dźwiękowych dostarcza system Dolby Atmos. LG OLED77C11LB to również kompletny Smart TV obsługiwany przez system operacyjny webOS w wersji 6.0 z technologią LG ThinQ AI. Umożliwia dostęp do popularnych aplikacji streamingowych, m.in. Netflix, YouTube, Viaplay, HBO GO, Player, Polsat GO, Apple TV w jakości HDR. Obsługuje asystentów głosowych Amazon Alexa i Asystent Google (z dniem premiery w Polsce) i umożliwia sterowanie urządzeniami inteligentnego domu podłączonymi do loT. Pilot z funkcją Magic Tap pozwala na szybkie nawiązanie połączenia z telewizorem i klonowanie obrazu na wielki ekran. Zgodność z technologiami Apple AirPlay 2 i Apple HomeKit pozwala na korzystanie z tych rozwiązań użytkownikom urządzeń apple. Wysokiej jakości obraz oraz możliwości sprzętowe decydują o trzecim miejscu tego modelu w rankingu telewizorów 75 cali. W poniższym zestawieniu zawarte są aktualne ceny telewizora LG OLED77C11LB w sklepach, w których jest dostępny:

4. miejsce: Telewizor Samsung QLED QE75Q77AAT 75 cali

Telewizor Samsung QLED QE75Q77AAT
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: QLED, LCD VA, Edge LED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 20 W2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 1 w standardzie 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2, DVB-S2, DVB-C, analogowy
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167,7 x 96,1 x 2,7 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167,7 x 102,6 x 32,1 cm

Samsung QLED QE75Q77AAT to jeden z najtańszych telewizorów 75 cali z odświeżaniem 100/120 Hz i złączem HDMI w standardzie 2.1. Wyposażony jest w matrycę LCD VA z podświetleniem Edge LED i procesor AI Quantum 4K wykorzystujący mechanizmy głębokiego uczenia do analizy i optymalizacji treści w czasie rzeczywistym. Technologia Dual LED zapewnia wyraźniejszy kontrast i głębsze kolory a funkcja inteligentnego skalowania procesora pozwala na oglądanie obrazów o niższej rozdzielczości w jakości zbliżonej 4K. Znakiem rozpoznawczym wszystkich QLED-ów jest Quantum Dot, czyli jeszcze bardziej naturalny i żywszy obraz uzyskiwany dzięki stuprocentowemu natężeniu kolorów (ponad miliard odcieni). Na komfort oglądania niezależnie od warunków wpływa Funkcja Adaptacji Obrazu, która automatycznie dostosowuje ustawienia jasności do zmieniających się warunków oświetlenia w pomieszczeniu. Samsung QLED QE75Q77AAT oferuje również bardzo dobrej jakości obraz w grach wideo. HDMI w standardzie 2.1 z obsługą VRR, ALLM i eARC umożliwia rozgrywkę również w gry 4K na konsolach nowej generacji. Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ oraz technologia FreeSync Premium pozwalają na dynamiczną grę bez opóźnień i efektu zacinania, szarpania obrazu. Kontrolę i zmianę ustawień funkcji oraz podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry umożliwia Panel Gracza. Ten telewizor oferuje również możliwość ustawienia ultraszerokiego widoku w grach w proporcjach 21:9 lub 32:9. Niższa cena tego modelu wynika również z zastosowania standardowego, dwukanałowego systemu audio o łącznej mocy 20 W z technologią Dźwięku Podążającego za Obiektem w wersji Lite. Można go jednak wzmocnić podłączając dedykowany soundbar (sprzedawany oddzielnie) i zsynchronizować używając funkcji Q-Symphony. Podobnie jak w innych telewizorach Samsung z aktualnego rocznika modelowego w Samsung QLED QE75Q77AAT funkcje Smart TV sterowane są przez system operacyjny Tizen w wersji 6.0. Umożliwia on dostęp do wielu popularnych aplikacji serwisów strumieniowania wideo i muzyki, m.in. Netflix, YouTube, Polsat Go, Player, Viaplay, HBO GO, Canal+ online, Amazon Prime, Spotify i innych. Panel SmartThings umożliwia sterowanie wszystkimi połączonymi urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy. Funkcja klonowania ekranu pozwala na bezprzewodowe przesyłanie widoku komputera (laptopa) i smartfona w pełnej jakości. Zgodność z Apple AirPlay 2 umożliwia korzystanie z tej technologii użytkownikom urządzeń Apple. Ten telewizor 75 cali wyróżnia się minimalistyczną i smukłą konstrukcją. Tryb Ambient+ pozwala na wyświetlanie galerii zdjeć i obrazów, a także przydatnych informacji na dopasowanym do wnętrza tle. Poniższe zestawienie zawiera porównanie aktualnych cen telewizora Samsung QLED QE75Q77AAT 75 cali w sklepach: 

5. miejsce: Telewizor Philips 75PUS8506/12 75 cali

Telewizor Philips 75PUS8506/12
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD VA, Direct LED, 50/60 Hz
 • Głośniki: 20 W2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI (standard 2.0), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167,1 x 96 x 8,4 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167,1 x 103,1 x 36,1 cm

Philips 75PUS8506/12 to flagowy telewizor Philips na rok modelowy 2021/22 o marketingowej nazwie „The One”. Jest kompromisem pomiędzy jakością obrazu a ceną, a dodatkowym jego atutem jest zintegrowany system Ambilight, czyli system diod LED umieszczonych w obudowie ekranu, które za telewizorem emitują poświatę w kolorach dopasowujących się do kolorów obrazu wyświetlanego na ekranie. Ten model oferuje obraz w jakości 4K wyświetlany na panelu LCD VA z podświetleniem Direct LED. Obrazy przetwarzane są przez wydajny procesor Philips P5 Perfect Picture, który w czasie rzeczywistym analizuje i optymalizuje treści dla uzyskania wyraźnego kontrastu, a co za tym idzie powiększonej głębi, dokładnego obrazu i żywych kolorów. Telewizor obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10+ i Dolby Vision zapewniając realistyczne, kinowe wrażenia w treściach HDR. Obsługuje również system Dolby Atmos. Philips 75PUS8506/12 wyposażono w standardowy, dwukanałowy system audio o łacznej mocy 20 W. Technologia DTS Play-Fi umożliwia bezprzewodowe połączenie telewizora z głośnikami zewnętrznymi. Dzięki funkcji personalizacji dźwięku Mimi użytkownik może dopasować ustawienia dźwięku do własnych preferencji. Funkcje Smart TV w Philips 75PUS8506/12 obsługiwane są przez system operacyjny Android TV. Nie jest to co prawda nowy, oparty na Androidzie system Google TV (jak w telewizorach Sony), ale będzie otrzymywał aktualizacje w przyszłości. Umożliwia dostęp do ogromnej liczby aplikacji tv, w tym popularnych serwisów strumieniowania wideo i muzyki, m.in. Netflix, YouTube, Polsat Go, Player, Spotify i wiele innych. Ponadto system jest przygotowany na głosową komunikację z asystentami Amazon Alexa i Asystentem Google (w Polsce z dniem premiery). Aktualne ceny telewizora Philips 75PUS8506/12 75 cali w poszczególnych sklepach zawarte są w poniższym zestawieniu:

6. miejsce: Telewizor Samsung UE75AU8002K 75 cali

Samsung UE75AU8002K
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD VA, Edge LED, 50/60 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 3x HDMI 2.0, 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2, DVB-C, analogowy
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167,7 x 96 x 2,7 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167,7 x 100,3 x 32,2 cm

Samsung UE75AU8002K to jeden z najlepszych wyborów spośród telewizorów 75 cali z najniższej półki cenowej. Technologia Dynamicznego Koloru Krystalicznego dzięki żywemu i bardziej szczegółowemu obrazowi wyróżnia ten model spośród innych. Procesor Crystal 4K przetwarza obrazy w jakości 4K a dodatkowo skaluje materiały o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Obsługa najważniejszych formatów HDR zapewnia zachowanie kolorów i widoczności detali nawet w ciemniejszych i jaśniejszych fragmentach obrazu. Upłynniacz ruchu odpowiada za zachowanie płynności obrazu w dynamicznych scenach oraz podczas transmisji wydarzeń sportowych. Ten telewizor 75 cali adresowany jest do użytkowników, którzy poszukują odbiornika z dobrej jakości obrazem do codziennego oglądania programów telewizyjnych i nie chcą dopłacać za możliwości sprzętowe oferujące lepszy obraz w filmach i grach. Natomiast obecnie standardem w telewizorach nawet z niższej półki cenowej są funkcje Smart TV. Ten model poprzez system operacyjny Tizen oferuje dostęp do ogromnej liczby aplikacji, w tym wszystkich popularnych aplikacji strumieniowania wideo i muzyki. Ponadto telewizor oferuje możliwość bezprzewodowego przesyłania widoku smartfona lub komputera (laptopa) na wielki ekran, a panel SmartThings umożliwia sterowanie urządzeniami inteligentnego domu. Aktualne ceny telewizora Samsung UE75AU8002K 75 cali w poszczególnych sklepach zawarte są w poniższym zestawieniu:

Samsung UE75AU8002K dostępny jest również w sprzedaży ratalnej na raty 0%. Sprawdź porównanie ofert ratalnych na zakup tego telewizora.

Telewizory Samsung 75 cali

Poniższe zestawienie to lista popularnych telewizorów Samsung 75 cali, które nie znalazły się w rankingu telewizorów 75 cali z powodu różnic w parametrach technicznych w stosunku do ceny. Są to jednak modele równie chętnie wybierane przez tych użytkowników, dla których mniejsze możliwości sprzętowe stanowią kryterium wyboru lub też przyjęli większy budżet na zakup telewizora. Dla każdego z nich przygotowaliśmy zestawienie i porównanie najważniejszych informacji o danych technicznych, funkcjach oraz cenach. Poszczególne telewizory 75 cali Samsung prezentowane są w kolejności od najtańszego do najdroższego.

Telewizor Samsung QLED QE75Q67AAU 75 cali

Telewizor Samsung QLED QE75Q67AAU 75 cali
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: QLED, LCD VA, 50/60 Hz
 • Głośniki: 20 W, 2.0 CH
 • Złącza: 3x HDMI (standard 2.0), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167,7 x 96 x 2,7 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167,7 x 100,5 x 34 cm

Samsung QLED QE75Q67AAU to podstawowy telewizor 75 cali z serii QLED wykorzystującej technologię kropek kwantowych. Od konwencjonalnych telewizorów LCD LED wyróżnia się najszerszą paletą barw i bardziej nasyconymi kolorami. Kolejną dużą zaletą tego modelu jest jego niska cena. Telewizor wyposażony został w matrycę VA z technologią Dual LED oraz procesor obrazu Quantum Lite 4K. Dual LED poprzez dopasowanie temperatury podświetlenia do wyświetlanej treści zapewnia wyraźniejszy kontrast i głębsze kolory. Dzięki technologii Quantum HDR detale w jasnych i ciemnych obszarach są dobrze widoczne, co przekłada się na lepszy odbiór obrazu, który jest bardziej szczegółowy. Ten telewizor oferuje również bardzo dobry obraz w grach, choć przez ograniczenia sprzętowe (odświeżanie 50/60 Hz, brak HDMI 2.1) nie obsłuży gier w jakości 4K przy 120 kl./s. W każdym innym przypadku może być używany jako ekran do gier wideo i oferuje automatyczny tryb gry, Panel Gracza (kontrola i zmiana ustawień funkcji i urządzeń bez opuszczania gry) oraz możliwość ustawienia ultraszerokiego widoku w grach w proporcjach 16:9 lub 32:9. Ten telewizor 75 cali wyposażony jest dwukanałowy system audio o mocy 20 W z technologią dźwięku podążającego za obiektem w wersji lite. Można go opcjonalnie wzmocnić poprzez podłączenie zewnętrznego soundbara i zsynchronizować z użyciem funkcji Q-Symphony (dotyczy dedykowanych soundbarów Samsung). Samsung QLED QE75Q67AAU oferuje również funkcje Smart TV dostępne poprzez system operacyjny Tizen w wersji 6.0. Sterowanie funkcjami możliwe jest również głosowo z wykorzystaniem wbudowanych asystentów. System umożliwia dostęp do większości popularnych aplikacji tv, w tym serwisów strumieniowania: Netflix, YouTube, Viaplay, HBO Max, Player, Polsat Go, Canal+ online i innych. Umożliwia bezprzewodowe połączenie ze smartfonem lub komputerem i przesyłanie widoku na ekran w pełnej jakości. Współpracuje przy tym z Apple AirPlay 2. Panel SmartThings umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Ten telewizor 75 cali został wykonany w smukłej i wąskiej stylistyce AirSlim. Podobnie, jak inne modele QLED Samsung wyposażony jest w tryb Ambient pozwalający zmienić czarną taflę ekranu w galerię obrazów lub zdjęć zawsze wtedy, gdy nie korzystamy z jego podstawowych funkcji. Poniższe zestawienie zawiera porównanie cen Samsung QLED QE75Q67AAU w sklepach z elektroniką:

Telewizor Samsung QLED QE75Q80AAT 75 cali

Telewizor Samsung QLED QE75Q80AAT 75 cali
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: QLED, LCD VA, 100/120 Hz
 • Głośniki: 60 W2.2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 1 w standardzie 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2CS2 x 2, tuner analogowy
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167 x 95,9 x 5,5 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167 x 103,6 x 31,7 cm

Samsung QLED QE75Q80AAT w hierarchii telewizorów Samsung na rok modelowy 2021/2022 znajduje się pomiędzy Samsung Neo QLED QE75QN85AAT a Samsung QLED QE75Q77AAT czyli drugim i czwartym telewizorem rankingu telewizorów 75 cali. Jest to jednocześnie najbardziej zaawansowany telewizor tego producenta ze standardowymi diodami LED (QLED). Ten model to bardzo dobra i budżetowa zarazem propozycja dla graczy. Od pierwszego z serii neo QLED (mini LED) różni się właśnie technologią panelu i brakiem powłoki antyrefleksyjnej. Wyposażony jest w matrycę VA z podświetleniem FALD i odświeżaniem 100/120 Hz. Dzięki skoncentrowanym strefom podświetlenia oferuje bardzo dobrą wyrazistość obrazu, głębię czerni i czystość bieli. Obrazy w tym modelu przetwarza układ Quantum 4K, który pozsiada zdolność inteligentnego skalowania obrazów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Dzięki technologii Quantum HDR 12x obrazy w treściach HDR odznaczają się bardzo dobrym kontrastem, detalami i fakturami powierzchni dobrze widocznymi nawet w ciemnych i jasnych fragmentach obrazu. Podobnie, jak pozostałe modele serii QLED wyposażony jest w technologię Quantum Dot, która dzięki wyświetlaniu ponad miliarda odcieni kolorów zapewnia żywe i realistyczne obrazy. Komfort oglądania zwiększają szerokie kąty widzenia oraz funkcja adaptacji, która automatycznie dostosowuje ustawienia obrazu do zmieniających się warunków oświetlenia w pomieszczeniu. Samsung QLED QE75Q80AAT sprawdzi się również jako ekran do gier. Złącze HDMI w nowym standardzie 2.1 umożliwia pozwala na rozgrywki również w grach 4K przy 120 FPS na konsolach nowej generacji. Zaawansowane funkcje dla graczy umożliwiają płynną rozgrywkę z natychmiastową reakcją na ruch i bez efektu szarpania. Dzięki Panelowi Gracza możemy kontrolować i zmieniać ustawienia funkcji i podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry. Ten telewizor 75 cali oferuje również możliwość ustawienia ultraszerokiego widoku w grach w proporcjach 21:9 lub 32:9. Samsung QLED QE75Q80AAT wyposażony jest w system dźwięku 2.2.2 o łacznej mocy 60 W z funkcją dźwięku podążającego za obiektem. Funkcja optymalizacji dźwięku rozpoznaje układ pomieszczenia i dostosowuje dźwięk do przestrzeni. Funkcje Smart TV obsługiwane są przez autorski system operacyjny Samsung Tizen w wersji 6.0. Pozwala on na szybkie i płynne korzystanie z aplikacji tv, w tym najpopularniejszych serwisów strumieniowania wideo, m.in. Netflix, YouTube, HBO GO, Viaplay, Player, Polsat Go i innych. Umożliwia głosowe sterowanie funkcjami telewizora z wykorzystaniem asystentów Samsung Bixby, Amazon Alexa, Asystent Google. Poprzez panel SmartThings możemy sterować połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Ponadto telewizor umożliwia bezprzewodowe przesyłanie obrazu z komputera i smartfona w pełnej jakości. Obsługuje przy tym technologię Apple AirPlay 2. Posiada również tryb Ambient+ do zastąpienia czarnej tafli ekranu obrazami zawsze wtedy, gdy nie korzystamy z podstawowych funkcji telewizora. Za wyborem tego modelu może przemawiać również jego atrakcyjna cena w stosunku do oferowanych możliwości. A porównanie cen telewizora Samsung QLED QE75Q80AAT 75 cali w poszczególnych sklepach znajduje się w poniższym zestawieniu: 

Telewizor Samsung Neo QLED QE75QN95AAT 75 cali

Telewizor Samsung Neo QLED QE75QN95AAT
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: QLED, LCD VA miniLED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 60 W4.2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI 2.1, 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2CS2 x 2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167 x 95,8 x 2,7 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167 x 102 x 31,7 cm

Samsung Neo QLED QE75QN95AAT jest najbardziej zaawansowanym telewizorem 4K Samsung z aktualnego rocznika modelowego. Od prezentowanego w rankingu telewizorów 75 cali modelu Samsung Neo QLED QE75QN85AAT odróżnia się typem matrycy (VA), technologią HDR (Neo Quantum HDR 2000), systemem audio (4.2.2 70W z technologią Dźwięku Podążającego Za Obiektem+) oraz wyposażeniem w moduł One Connect Pro, czyli zewnętrzną „skrzynkę” ze złączami (w tym aż czterema HDMI w standardzie 2.1), która rozwiązuje problem poplątanych kabli. Można ją umieścić w pobliżu telewizora lub przymocować do podstawy. Jest to więc telewizor premium z najlepszymi możliwymi parametrami obrazu i ultraszerokimi kątami patrzenia, które zapewnia matryca VA. Pozostając przy porównaniu z niższym w hierarchii modelem Neo QLED ten telewizor wyposażony jest w tę samą technologię podświetlenia mini LED, posiada te same funkcje optymalizacji obrazu, te same funkcje dla graczy oraz te same funkcje Smart TV, które obsługiwane są przez system operacyjny Tizen w najnowszej wersji 6.0. Zasadnicza różnica dotyczy ceny, a porównanie aktualnych cen telewizora Samsung Neo QLED QE75QN95AAT 75 cali zawarte jest w poniższym zestawieniu:

Jeśli nie jesteś przekonany co wielkości ekranu sprawdź również popularne telewizory 65 cali Samsung i innych producentów.

Telewizory LG 75 cali

Poniższe zestawienie to porównanie innych telewizorów LG 75 cali nie uwzględnionych w rankingu telewizorów 75 cali. Te telewizory pochodzą z list bestsellerów największych sklepów z elektroniką w Polsce i są również chętnie wybierane przez konsumentów, a różnice pomiędzy nimi, w tym istotne informacje techniczne, funkcje oraz ceny zostały przedstawione w opinii o każdym z nich. Poszczególne telewizory 75 cali LG procentowane są według ceny rosnąco.

Telewizor LG 75NANO863PA 75 cali

Telewizor LG 75NANO863PA 75 cali
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD IPS, podświetlenie Edge LED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 20 W2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 2 w standardzie 2.1), 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167,5 x 96,4 x 4,5 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167,5 x 104,3 x 40,5 cm

LG 75NANO863PA jest konkurencyjną propozycją dla czwartego w rankingu telewizorów 75 cali Samsunga QLED QE75Q77AAT. Podobnie jak w Samsungu jest to najtańszy telewizor 75 cali w tegorocznej gamie modeli LG z odświeżaniem 100/120 Hz i złączem HDMI w najnowszym standardzie 2.1. Należy do serii NanoCell, która wykorzystuje technologię nanocząsteczek do odfiltrowywania mdłych barw z fal RGB dla uzyskania krystalicznie czystych kolorów. Procesor obrazu α7 czwartej generacji wykorzystuje algorytm głębokiego uczenia do analizy i optymalizacji treści w czasie rzeczywistym. Obrazy o niższej rozdzielczości inteligentnie skaluje do jakości zbliżonej 4K. Funkcja Motion Pro zapewnia wyraźny i płynny obraz w dynamicznych scenach akcji oraz podczas transmisji rozgrywek sportowych. Do optymalizacji obrazu w treściach HDR telewizor wykorzystuje popularne formaty, w tym HDR10 Pro i Dolby Vision IQ, który dostosowuje parametry do rodzaju materiału oraz warunków oświetlenia w pomieszczeniu. LG 75NANO863PA sprawdzi się również w roli ekranu konsoli do gier. Umożliwia obsługę gier 4K przy 120 kl./s. na konsolach nowej generacji. Game Optimizer automatycznie dostosowuje parametry gry do gatunku, pozwala na ich edycję i zapisywanie własnych ustawień. Telewizor posiada certyfikat AMD FreeSync Premium. Technologia ta eliminuje efekt zacinania i rozrywania obrazu w dynamicznych rozgrywkach. Ten telewizor 75 cali oferuje funkcje Smart TV poprzez system operacyjny webOS w nowej wersji 6.0 z technologią LG ThinQ AI. Zapewnia płynny i szybki dostęp do do aplikacji tv oraz możliwość głosowego sterowania funkcjami i połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Obsługuje większość popularnych aplikacji strumieniowania wideo, w tym YouTube, Netflix, Player, Viaplay, HBO GO, Amazon Prime i inne. Telewizor umożliwia również klonowanie ekranu smartfona na ekran telewizora. Zgodność z Apple AirPlay 2 oraz Apple HomeKit pozwala na korzystanie z tych technologii użytkownikom urządzeń Apple. W zestawie znajduje się pilot Magic z funkcją szybkiego nawiązywania połączenia ze smartfonem, praktycznym systemem wskazywania ułatwiającym nawigację po menu telewizora oraz przyciskami skrótów do popularnych aplikacji. Tak, jak pozostałe modele ten telewizor jest przystosowany do odbioru nowego standardu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC. Poniższa tabela zawiera porównanie cen telewizora LG 75NANO863PA 75 cali w sklepach, w których jest dostępny:

Telewizor LG OLED77A13LA

LG OLED77A13LA
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED 50/60 Hz
 • Głośniki: 20 W2.0 CH
 • Złącza: 3x HDMI 2.0, 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 172,3 x 99,3 x 5,5 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 172,3 x 105,6 x 36,2 cm

LG OLED77A13LA to najtańszy telewizor OLED w kategorii telewizorów 75 cali (przekątna jego ekranu wynosi dokładnie 77 cali – 195 cm). Jego najniższa cena wynika z zastosowania standardowej konfiguracji – odświeżania z częstotliwością 50/60 Hz, procesora α7 4 generacji oraz słabszego, dwukanałowego systemu audio o łącznej mocy 20 W. Jest wybierany przez osoby, które oczekują jakości obrazu OLED, ale nie chcą dopłacać za możliwości sprzętowe, z których nie będą korzystać. LG OLED77A13LA odznacza się więc wysokiej jakości obrazem przetwarzanym przez algorytm głębokiego uczenia oraz wyświetlanym przez sto milionów niezależnie od siebie święcących pikseli. W porównaniu z modelem LG OLED77C11LB z rankingu telewizorów 75 cali ten telewizor wyposażony jest w te same technologie optymalizacji obrazu w filmach i treściach HDR, w tym HDR10 Pro i Dolby Vision IQ oraz te same technologie optymalizacji dźwięku. Żadnych różnic nie znajdziemy również w funkcjach Smart TV, które obsługiwane są przez ten sam system operacyjny webOS w wersji 6.0 z inteligentną technologią ThinQ AI. Mamy więc tu dostęp do ogromnej liczby aplikacji tv, w tym najczęściej używanych aplikacji popularnych serwisów strumieniowania wideo i muzyki, możliwość obsługi głosowej, w tym sterowania urządzeniami inteligentnego domu oraz możliwość połączenia i przesyłania obrazu z urządzeń mobilnych, w tym zgodność z technologiami Apple AirPlay oraz Apple HomeKit. Za wyborem tego modelu przemawia jego niska cena w zestawieniu z jakością obrazu, a aktualne ceny LG OLED77A13LA w poszczególnych sklepach zawarte są w poniższym porównaniu:

Telewizor LG OLED77G13LA

LG OLED77G13LA
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED 100/120 Hz
 • Głośniki: 60 W4.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 2x standard 2.1), 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 172,1 x 99,1 x 2,4 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 172,1 x 105 x 32,3 cm

LG OLED77G13LA to flagowy telewizor 4K OLED tego producenta z aktualnego rocznika modelowego. Rozmiarem ekranu zbliżony jest do modeli z tej prezentacji. Przekątna wynosi dokładnie siedemdziesiąt siedem cali. Jest to jednocześnie najbardziej zaawansowany telewizor OLED o tej lub zbliżonej przekątnej ekranu spośród wszystkich dostępnych w sprzedaży w sklepach w Polsce. Odznacza się smukłą, niezwykle cienką konstukcją (jego grubość wynosi zaledwie 2,4 cm) i przeznaczony jest przede wszystkim do montażu na ścianie. W zestawie znajduje się dopasowany, chowany w obudowie uchwyt ścienny, który powoduje, że po montażu telewizor idealne przylega do ściany. Podstawa, jako opcja sprzedawana jest oddzielnie. Jednak tym, co przede wszystkim wyróżnia LG OLED77G13LA spośród innych telewizorów OLED jest sam panel, który wykonany został w technologii OLED Evo. Poprzez zastosowanie nowej warstwy i silniejszego materiału emisyjnego osiągnięto większą luminację tym samym wytrącając argument „za” wyborem telewizora LCD z podświetleniem LED dotyczący jasności bieli. Pod względem innych elementów stanowiących o jakości obrazu, w tym najważniejszego: kontrastu – telewizory OLED dzięki samoświecącym niezależnie od siebie pikselom są bezkonkurencyjne. Oprócz technologii ekranu od prezentowanego w rankingu telewizorów 75 cali LG OLED77C11LB ten model różni się mocniejszym systemem audio (60 W) 4.2-kanałowym. Natomiast procesor przetwarzania obrazu oraz technologie jego optymalizacji w filmach i grach są takie same w obu modelach. Mamy tutaj więc procesor α9 czwartej generacji z LG AI Picture Pro. Telewizor obsługuje najważniejsze formaty HDR, w tym HDR10 Pro i Dolby Vision (IQ). Posiada funkcję AI Sound Pro i obsługuje system Dolby Atmos. Wyposażony jest w złącza HDMI w standardzie 2.1 z obsługą 4K120, VRR, ALLM i eARC. Posiada certyfikaty NVIDIA G-SYNC i AMD FreeSync, które potwierdzają płynny obraz w grach bez opóźnień i efektu przycinania. Game Optimizer pozwala na kontrolę funkcji gamingowych oraz tworzenie i zapisywanie własnych ustawień. LG OLED77G13LA to również bardzo dobry Smart TV z inteligentną technologią LG ThinQ AI. Obsługiwany jest przez system operacyjny webOS 6.0, który umożliwia dostęp do popularnych aplikacji strumieniowania viedo i muzyki, m.in. Netflix, YouTube, HBO GO, Viaplay, Amazon Prime Video, Apple TV, Player i innych. Obsługuje asystentów głosowych Amazon Alexa i Asystenta Google. Umożliwia klonowanie ekranu urzadzenia mobilnego na ekran telewizora. Jest zgodny z technologiami Apple AirPlay 2 i Apple HomeKit. W zestawie znajduje się pilot Magic z praktycznym systemem wskazywania znacznie ułatwiającym poruszanie się po menu. Poniższe zestawienie zawiera porównanie cen LG OLED77G13LA w sklepach:

Telewizory Sony 75 cali

Poniższa lista to zestawienie telewizorów Sony 75 cali nie uwzględnionych w rankingu telewizorów. Są to jednak modele równie chętnie wybierane przez konsumentów w Polsce i mogą być alternatywą dostosowaną do indywidualnych preferencji i możliwości budżetowych przy wyborze telewizora dla siebie. Telewizory te pochodzą z list bestsellerów największych sieci elektromarketów w Polsce. Posortowane są według ceny od najtańszego do najdroższego. Dla każdego modelu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji, w tym o specyfikacji technicznej, funkcjach oraz aktualnych cen w sklepach.

Telewizor Sony KD-75X85J 75 cali

Telewizor Sony KD-75X85J
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD, Direct LED 100/120 Hz
 • Głośniki: 20 W2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 2x standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167,5 x 96,2 x 7,3 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167,5 x 104 x 41 cm

Sony KD-75X85J to najtańszy telewizor 4K Sony z odświeżaniem 100/120 Hz z aktualnego rocznika modelowego. Ten model wyposażony jest w matrycę LCD z podświetleniem Direct LED. Obrazy przetwarzane są przez układ 4K HDR Processor X1, który z użyciem zaawansowanych algorytmów redukuje szumy i wzmacnia widoczność detali. Technologia 4K X-Reality PRO ze specjalną bazą danych interpoluje treści o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Obrazy wyświetlane na ekranie tego telewizora odznaczają się naturalnymi barwami oraz przejściami tonalnymi dzięki technologii Triluminos PRO. Z kolei Object-based HDR Remaster w materiałach HDR w czasie rzeczywistym analizuje i pojedynczo remasteruje poszczególne obiekty na ekranie dla zwiększenia głębi, ukazania tekstur i bardziej realistycznego obrazu. Za zachowanie płynności i ostrości w dynamicznych scenach akcji oraz podczas transmisji wydarzeń sportowych odpowiada technologia Motionflow XR. Telewizor obsługuje systemy Dolby Vision i Dolby Atmos. Funkcja Ambient Optimization dostosowuje parametry obrazu i dźwięku do warunków otoczenia. Ten telewizor 75 cali oferuje również bardzo dobrej jakości obraz w grach. Złącza HDMI w standardzie 2.1 zapewniają obsługę gier 4K przy 120 FPS. Funkcje Smart TV obsługiwane są przez nowy system operacyjny – Google TV. Zapewnia on dostęp do największej liczby aplikacji oraz biblioteki kilkuset tysięcy filmów, seriali i programów telewizyjnych. Posiada również wbudowany Chromecast do bezprzewodowego przesyłania obrazu ze smartfona na ekran telewizora. Obsługuje technologie Apple AirPlay i Apple HomeKit. Jedną z największych zalet tego modelu jest cena. Poniższe zestawienie zawiera porównanie aktualnych cen telewizora Sony KD-75X85J 75 cali w sklepach z elektroniką w Polsce:

Telewizor Sony XR-75X95J 75 cali

Telewizor Sony XR-75X95J
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD, FALD, 100/120 Hz
 • Głośniki: 50 W2.2.1 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 2x standard 2.1), 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 166,7 x 96,1 x 6,1 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 166,7 x 97,4 x 39 cm

Sony XR-75X95J to najbardziej zaawansowany telewizor LED 4K tego producenta na rok modelowy 2021/22. W porównaniu z pierwszym w rankingu telewizorów 75 cali Sony XR-75X90J ten model odróżnia się jeszcze lepszym kontrastem, technologią X-Wide Angle z X-Anti Reflection, mocniejszym systemem audio, systemem sterowania głosowego, wykończeniem premium i, co za tym idzie – znacznie wyższą ceną. I to właśnie z uwagi na atrakcyjniejszą cenę w rankingu telewizorów telewizorów 75 cali zamiast Sony XR-75X95J umieściliśmy jego uboższą wersję. Jednak jeśli przy zakupie cena ma dla nas mniejsze znaczenie, to ten model Sony powinien być pierwszym wyborem. Wyposażony jest w matrycę LCD z podświetleniem FALD i częstotliwością odświeżania 100/120 Hz. Wspomniana technologia X-Wide Angle z X-Anti Reflection w połączeniu z czujnikiem oświetlenia i automatyczną regulacją krzywej tonalnej przekładają się na doskonały obraz w każdych warunkach oświetlenia i pod każdym kątem patrzenia. Pod względem głębi czerni dorównuje on obrazowi wyświetlanemu na telewizorach OLED. Najwyższą jakość obrazu zapewnia również wydajny układ Cognitive Processor XR z tymi samymi, co w XR-X90J technologiami optymalizacji (z wyjątkiem optymalizacji kontrastu). Ten telewizor 75 cali wyposażony jest w system audio 2.2.1 o łącznej mocy 50 W z funkcją Acoustic Auto Calibration, interpolacją dźwięku przestrzennego 3D i obsługą systemu Dolby Atmos. Sony XR-75X95J sprawdzi się doskonale nie tylko w roli ekranu domowego kina, ale również jako ekran gier wideo. Złącza HDMI w standardzie 2.1 i specjalny tryb gra umożliwiają komfortową rozgrywkę także w grach 4K przy 120 FPS. Ten model jest oficjalnie rekomendowany do konsoli PlayStation 5. Funkcje smart TV obsługiwane są przez nowy system Google TV oferujący dostęp do setek tysięcy filmów, seriali i programów z różnych platform streamingowych. Telewizor umożliwia sterowanie głosowe funkcjami i połączonymi urządzeniami po wywołaniu asystenta słowami „OK Google”. Wbudowany Chromecast i zgodność z Apple AirPlay umożliwiają bezprzewodowe przesyłanie treści z urządzeń z systemami Android, iOS i macOS na ekran telewizora w pełnej jakości. Sony XR-75X95J wyróżnia się jakością wykończenia nie tylko obudowy, ale i dołączonego pilota który został wykonany ze szczotkowanego aluminium i podsiada wbudowane podświetlenie klawiszy. Porównanie cen telewizora Sony XR-75X95J 75 cali w poszczególnych sklepach znajduje się w poniższym zestawieniu:

Pozostałe telewizory 75 cali

Poniższe zestawienie to telewizory 75 cali, które nie znalazły się w rankingu telewizorów oraz nie należą do wymienionych wyżej najpopularniejszych producentów. Są to pojedyncze modele innych producentów, które cieszą się równie dużą popularnością wśród użytkowników w Polsce. Pochodzą z list bestsellerów największych sieci elektromarketów. Dla każdego z tych telewizorów 75 cali zebraliśmy najważniejsze informacje o danych technicznych, oferowanych funkcjach i cenach w poszczególnych sklepach.

Telewizor Panasonic TX-75JX940E 75 cali

Telewizor Panasonic TX-75JX940E 75 cali
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD IPS, Edge LED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 30 W, 2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 2x standard 2.1), 3x USB, 2x CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T, T2, DVB-S2, DVB-C, tuner analogowy
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, sterowanie głosowe, Swipe & Share, Easy Mirroring, IP Home Control, my Scenery
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 168 x 97,4 x 7,6 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 168 x 103,9,4 x 35 cm

Panasonic TX-75JX940E to najlepszy telewizor 75 cali LCD LED tego producenta z aktualnego rocznika modelowego. Wyposażony jest w panel LCD IPS z podświetleniem Edge LED i odświeżaniem 100/120 Hz. Procesor obrazu HCX Pro AI to najbardziej zaawansowana jednostka, jaka do tej pory stosowana była w komercyjnych telewizorach Panasonic. Wykorzystując sztuczną inteligencję w czasie rzeczywistym analizuje kolor, kontrast i wyrazistość obrazu i optymalizuje je z wykorzystaniem ogromnej biblioteki danych. Ten telewizor 75 cali obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10, nowy format adaptacyjny HDR10+ oraz Dolby Vision IQ dostosowujący parametry również do warunków otoczenia. Panasonic TX-75JX940E to również bardzo dobry ekran do gier wideo. Złącza HDMI w nowym standardzie 2.1 z obsługą HFR, VRR i technologią AMD FreeSync Premium zapewniają płynną rozgrywkę bez zakłóceń obrazu również w grach 4K przy 120 kl./s. Telewizor wyposażony jest w dwukanałowy system audio o mocy 30 W (2 x 15 W). Obsługuje system Dolby Atmos. Funkcje Smart TV obsługiwane są przez system operacyjny my Home Screen w wersji 6.0. Umożliwia on dostęp do popularnych serwisów streamingowych, m.in. YouTube,  Amazon Prime Video i Netflix. W przypadku tego ostatniego dzięki trybowi skalibrowanemu Netflix umożliwia oglądanie oryginalnych produkcji zgodnie z zamierzeniem reżyserów. Telewizor oferuje obsługę głosową (np. włączanie telewizora, regulowanie głośności) bez użycia pilota z wykorzystaniem asystentów: Amazon Alexa, Asystenta Google. Jako jeden z nielicznych dostępnych w sprzedaży telewizorów posiada funkcję PiP (multiplikacja okien obrazu) umożliwiającą oglądanie programu z podglądem obrazu innego kanału. Ceny telewizora Panasonic TX-75JX940E w poszczególnych sklepach zawarte są w poniższym zestawieniu:

Telewizor TCL QLED 75C835 Mini LED 75 cali

Telewizor TCL QLED 75C835 Mini LED 75 cali
 • Ekran: 75 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD, Mini LED, do 144 Hz
 • Głośniki: 60 W, 2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (standard 2.1), 1x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2 (HEVC), DVB-S2, DVB-C, analogowy
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Google TV, sterowanie głosowe, wideorozmowy, Chromecast
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 167,3 x 95,4 x 6,9 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 167,3 x 104,2 x 30,9 cm

TCL QLED 75C835 to warta uwagi i przede wszystkim tańsza alternatywa dla telewizorów Mini LED czołowych producentów. To właśnie technologia Mini LED odpowiada za precyzyjną kontrolę podświetlenia, a więc i jasne, szczegółowe obrazy w tym modelu TCL, które dodatkowo dzięki technologii kropek kwantowych odznaczają się prawdziwie kinowymi kolorami wyświetlanymi z palety ponad miliarda barw i odcieni. Dzięki 4K HDR Premium 1500 telewizor zapewnia doskonałe wrażenia z treściach HDR, które prezentują się wyjątkowo realistycznie dokładnie oddając zamierzenia twórców obrazów. Ten model obsługuje wszystkie popularne formaty HDR: HDR10, HLG, HDR10+, Dolby Vision i Dolby Vision IQ zapewniając tym samym obsługę najlepszych dostępnych formatów z, między innymi, wszystkich popularnych serwisów streamingowych. TCL QLED 75C835 oferuje również doskonały obraz w grach wideo. Wyposażony jest w cztery złącza HDMI w standardzie 2.1 i natywną matrycę 144 Hz. Obsługuje więc gry na konsolach nowej generacji w jakości 4K przy odświeżaniu do nawet 144 klatek na sekundę. Jest to najwyższa częstotliwość odświeżania, jaka może być dostępna w telewizorze i zapewnia doskonałą jakość szybko poruszających się obrazów podczas transmisji sportowych, w filmach akcji, czy grach. Dzięki ALLM telewizor automatycznie przełącza się w tryb gry z opóźnieniem wejścia poniższej 6 ms. VRR 144 Hz i technologia AMD FreeSync Premium zapewnia niezakłóconą płynność ruchu, bez efektu rozrywania czy zacinania obrazu. Panel gracza umożliwia kontrolę i zmianę ustawień bez opuszczania trybu gry. Telewizor wyposażony jest w system audio 2.1 ONKYO z wbudowanymi głośnikami stereo o mocy 15 W każdy i dedykowanym głośnikiem basowym o mocy 30 W. Wysokiej klasy system w połączeniu z obsługą Dolby Atmos zapewnia wciągające wrażenia kinowe. TCL QLED 75C835 to również bardzo dobry Smart TV obsługiwany przez uznawany za jeden z najlepszych systemów operacyjnych – Google TV. Zapewnia dostęp do wszystkich popularnych serwisów strumieniowania wideo, a asystent głosowy umożliwia prostą komunikację i sterowanie za pomocą głosu. Po podłączeniu zewnętrznej kamerki USB telewizor umożliwia przeprowadzanie wideorozmów. Wbudowany Chromecast pozwala na bezprzewodowe przesyłanie obrazu z urządzeń mobilnych na ekran telewizora. TCL QLED 75C835 posiada ultracienką konstrukcję wykonaną z prawdziwego metalu. Podsumowując jest to świetnej jakości telewizor oferujący niemalże wszystko, czego można oczekiwać od najlepszych telewizorów LCD 4K w aktualnym roku modelowym i dostępny jest w konkurencyjnej cenie. Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny telewizora TCL QLED 75C835 75 cali w sklepach w Polsce:

Jaki telewizor 75 cali kupić?

Aby dokonać właściwego wyboru przy zakupie nowego telewizora 75 cali warto przeanalizować własne potrzeby i oczekiwania względem:

 • wnętrza, w którym zamierzamy korzystać z telewizora
 • rozdzielczości ekranu i materiałów, które zazwyczaj oglądamy
 • jakości obrazu
 • funkcji dla graczy
 • funkcji smart TV
 • ceny

Przekątna ekranu telewizora 75 cali w przeliczeniu na centymetry daje wartość 190,5 cm. Przekłada się to na rozmiary ekranu wynoszące około 168 cm szerokości i 95 cm wysokości. Jest to więc wielka tafla ekranu, która w większości przypadków zastosowania nie będzie odpowiednia dla małych pomieszczeń, za to pozwoli na komfortowe użytkowanie w dużych salonach. Jeśli mowa o komforcie użytkowania to oczywistym jest, że im większa przekątna ekranu tym większy komfort oglądania z dużych odległości. A jak to jest w przypadku małych odległości? Przyjmuje się, że minimalna odległość to taka, z której na ekranie nie są widoczne pojedyncze piksele. Minimalne odległości od ekranu telewizora 75 cali określa tabela w kolejnym rozdziale niniejszej prezentacji. Mają one związek z rozdzielczością.

Standardowa rozdzielczość większości obecnie dostępnych na rynku telewizorów 75 cali wynosi 3840 x 2160 px, czyli Ultra HD, która ze względów marketingowych jest określana przez producentów telewizorów jako 4K. Jednak warto zwrócić uwagę, że aby oglądać obrazy w tej jakości, konieczna jest również odpowiednia rozdzielczość źródła. A ta z kolei nie jest powszechna i zarezerwowana jest dla kanałów telewizyjnych premium, droższych planów w serwisach streamingowych oraz droższych materiałów VOD i nośników blu-ray. Warto zauważyć, że w bardziej zaawansowanych telewizorach 75 cali dostępne są wydajne układy przetwarzania obrazów, które w czasie rzeczywistym inteligentnie interpolują obrazy o niższej rozdzielczości (w tym obecnie najpowszechniejszej 2K, czyli Full HD) do jakości zbliżonej 4K. Informacje o funcjach procesorów zawarte są w prezentacji poszczególnych modeli powyżej.

Porównanie obrazu Full HD i 4K Ultra HD w telewizorze
Rozdzielczość 4K Ultra HD (3840 x 2160 px) odznacza się znacznie lepszą ostrością i szczegółowością obrazu w porównaniu z Full HD (1920 x 1080 px) (fot. Samsung)

Jakość obrazu w telewizorze 75 cali determinuje nie tylko jednostka przetwarzania obrazu, ale również zastosowane technologie optymalizacji obrazu i przede wszystkim rodzaj matrycy i jej podświetlenia (w przypadku telewizorów LCD) oraz odświeżania. Najlepsza jakość obrazu uzyskiwana jest przez telewizory z panelem OLED, który oferuje najlepszą głębię czerni, nieskończony kontrast oraz wiernie odwzorowane kolory. W przypadku telewizorów LCD tej jakości mogą dorównać, a nawet przewyższyć (pod względem czystości bieli) telewizory z mniejszymi niż standardowe diodami LED (mini LED, micro LED) oraz z gęsto skoncentrowanymi strefami podświetlenia. W dynamicznych scenach akcji oraz podczas transmisji rozgrywek sportowych sprawdzą się modele z większą częstotliwością odświeżania (100/120 Hz). Nie bez znaczenia dla jakości obrazu pozostaje również obsługa formatów HDR (w tym popularnych HDR10, HDR10+ oraz Dolby Vision), a także zaawansowane funkcje optymalizacji wykorzystujące sztuczną inteligencję i inteligencję poznawczą dla uzyskania większego realizmu (kolor, kontrast).

Porównanie rodzajów podświetlenia w telewizorach
Diody mini LED z gęsto skoncetrowanymi strefami podświetlenia oferują najbardziej precyzyjną kontrolę podświetlenia, która ustępuje tylko tej w panelach OLED (fot. LG)

Jeśli planujemy korzystać z telewizora 75 cali również jako ekranu do gier, warto zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania oraz obecność złącza HDMI 2.1. Ten nowy standard to nie tylko ważna opcja na przyszłość. Jest już wykorzystywany do obsługi gier 4K przy 120 kl./s. na konsolach nowej generacji. Ten standard zapewnia obsługę VRR, ALLM i eARC. Dodatkowym atutem telewizora dla graczy będzie certyfikat AMD FreeSync, możliwość kontroli i zmiany ustawień funkcji oraz podłączonych urządzeń także bez opuszczania trybu gry, czy opcja ustawienia ultraszerokiego widoku w grach. Opis funkcji gamingowych w poszczególnych modealach zawarty jest w rankingu i prezentacji pozostałych modeli powyżej.

Porównanie częstotliwości odświeżania na ekranie telewizora
Wyższa częstotliwość odświeżania przekłada się na wyraźniejszy obraz w ruchu. 120 Hz w grach to wyższa klarowność i responsywność (fot. Panasonic)

Oprócz codziennego oglądania programów telewizyjnych, filmów z nośników danych, czy grania w gry coraz częściej używamy telewizora do korzystania z jego funkcji smart TV. System operacyjny umożliwia nam choćby korzystanie z serwisów strumieniowania wideo, takich jak Netflix, YouTube i wielu innych, które w ostatnim czasie zyskują na ogromnej popularności. Z tego względu nie bez znaczenia jest szybkość działania, dostępność aplikacji i obsługa innych funkcji. Za jeden z najlepszych systemów na telewizory uznaje się Android TV (np. Philips, Xiaomi) i jego najnowszą wersję Google TV (Sony). Oferuje on dostęp do największej liczby aplikacji, a popularność systemu gwarantuje ich szybką aktualizację oraz aktualizację samego systemu w kolejnych latach. Inne popularne i wysoko oceniane pod względem użyteczności systemy operacyjne to Tizen (Samsung) i webOS (LG). Kupując nowy telewizor warto również zwrócić uwagę na obsługę innych przydatnych funkcji, jak: sterowanie głosowe, możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazu z innych urządzeń (dla użytkowników urządzeń Apple obsługa Apple AirPlay), czy możliwość sterowania urządzeniami inteligentnego domu. Dokładny opis funkcji Smart TV dla każdego modelu znajduje się w rankingu telewizorów i prezentacji pozostałych modeli powyżej.

Dla wielu osób bardzo ważnym czynnikiem przy zakupie telewizora jest jego cena. O ile obsługa funkcji smart TV i rozdzielczość 4K są obecnie powszechnie oferowane w telewizorach, o tyle pozostałe elementy mają decydujący wpływ na cenę. Pierwszym oczywiście jest rozmiar ekranu. Im większy, tym wyższa cena i przy zakupie telewizora 75 cali trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Ogromny wpływ na cenę ma również typ zastosowanej matrycy. Najdroższe są telewizory OLED, mniej popularne telewizory 8K oraz telewizory LCD z bardziej zaawansowanym podświetleniem LED i wyższą częstotliwością odświeżania. W większości przypadków w parze z jakością ekranu idzie typ zastosowanego procesora i funkcji optymalizacji obrazu oraz funkcji dla graczy. Wszystkie powyższe czynniki w korelacji z ceną zostały uwzględnione przy wyborze modeli do rankingu telewizorów 75 cali. W odpowiedzi na pytanie jaki telewizor 75 cali kupić może również pomóc powyższy przegląd pozostałych najcześciej kupowanych telewizorów 75 cali z podziałem na poszczególnych producentów.

Wymiary i odległość od telewizora 75 cali

Wymiary telewizora 75 cali mogą się nieznacznie różnić w zależności od modelu i wynoszą około 167 cm szerokości, 96 cm wysokości i 5 cm głębokości bez podstawy.

Różnica w zależności od obudowy może wynosić +/- 1,5 cm, a w przypadku ultracienkich tv 75 cali ich głębokość może wynosić niecałe 3 cm. Jeśli planujemy postawienie telewizora na podstawie, musimy wziąć również pod uwagę rozmiar podstawy. Dokładne wymiary telewizorów 75 cali zarówno z, jak i bez podstawy podajemy w opisie każdego modelu powyżej.

Wymiary telewizora mają znaczenie nie tylko dla dopasowania do pomieszczenia, w którym telewizor ma się znaleźć, ale przede wszystkim dla określenia odległości widza od ekranu. A optymalna odległość zależy przede wszystkim od rozdzielczości obrazu, a także indywidualnych preferencji użytkownika, dlatego określmy minimalną odległość od telewizora 75 cali.

Minimalna odległość to taka, z której patrząc na ekran telewizora widz nie dostrzega pojedynczych pikseli. Może się ona różnić w zależności od jakości wyświetlanego materiału. I tak, dla rozdzielczości 4K odległość tą wylicza się poprzez pomnożenie wysokości telewizora przez 1,5. Dla obrazów HD iloczyn ten wynosi 3, a dla SD – 6.

Minimalne odległości wzroku widza od telewizora 75 cali zawarte są w poniższej tabeli:

JakośćOdległość od ekranu (około)
4K1,5 metra
HD2,9 metra
SD5,8 metra

Telewizory 75 cali – pytania i odpowiedzi

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich zdaniach odpowiedzi na pytania o telewizory 75 cali. To skrót najważniejszych informacji zawartych w tej prezentacji. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na interesujące cię temat, napisz do nas lub wpisz pytanie w komentarzu poniżej. Postaramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Jakie wymiary ma telewizor 75 cali?

Telewizor 75 cali ma około 167 cm szerokości, 96 cm wysokości i 5 cm głębokości. Podane wymiary mogą różnić się w zależności od obudowy o +/- 1,5 cm, więcej w przypadku ultracienkich. Dokładne wymiary poszczególnych modeli podajemy w opisie każdego telewizora na tej stronie.

Jaka odległość od telewizora 75 cali?

Minimalna odległość zależy od jakości oglądanych materiałów. Dla obrazów w jakości 4K wynosi ona około 1,5 metra, HD – 2,9 metra a SD – 5,8 metra. Optymalna odległość zależy od preferencji użytkownika i układu pomieszczenia.

Jaka jest cena telewizora 75 cali?

Ceny telewizorów 75 cali w zależności od modelu mogą wynosić od kilku do kilkunastu, a w przypadku telewizorów z najwyższej półki (zaawansowany OLED, 8K), nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Aktualne zestawienia cen poszczególnych modeli telewizorów 75 cali w sklepach znajdują się w opisie każdego z nich na tej stronie.

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 5 Ocena: 5]
Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Icon Polecane
Ukryj
Icon Obniżki cen TV
Ukryj