Telewizor 50 cali

Telewizor 50 cali – popularne telewizory 4K i Smart TV

Zastanawiasz się jaki telewizor 50 cali kupić? Sprawdź poniższe zestawienie najczęściej wybieranych modeli o tej przekątnej ekranu w sklepach w Polsce. Znajdziesz w nim telewizory 50 cali 4K i Smart TV. Dla każdego modelu przygotowaliśmy zbiór najistotniejszych informacji, w tym danych technicznych i cen w poszczególnych sklepach. Pozwoli to na szybkie porównanie i wybór najlepszego tv 50 cali dla siebie.

Telewizory 50 cali Samsung

Poniżej zestawiliśmy najpopularniejsze telewizory 50 cali Samsung. Ta lista tworzona jest na podstawie list bestsellerów największych sieci elektromarketów w Polsce. Dla każdego telewizora 50 cali Samsung zebraliśmy najważniejsze informacje, w tym o danych technicznych i cenach. Telewizory prezentowane są w kolejności od najtańszego do najdroższego.

Telewizor 50 cali Samsung UE50AU7192U Smart TV 4K

Telewizor Samsung UE50AU7192U 50 cali
 • Ekran: 50 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD VA, Direct LED, 50/60 Hz
 • Dźwięk: 10 W + 10 W, 2.0 CH, Dolby Digial Plus
 • Złącza: 3x HDMI 2.0, 1x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2CS2, tuner analogowy
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 111,7 x 64,4 x 6 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 111,7 x 71,9 x 25 cm

Samsung UE50AU7192U to jeden z podstawowych modeli telewizorów 50 cali 4K Samsunga z roku modelowego 2021/22. Stworzony został dla użytkowników, którzy oczekują wysokiej jakości obrazu w codziennym oglądaniu programów telewizyjnych i filmów za rozsądną cenę. Na jakość obrazu składa się matryca VA z podświetleniem Direct LED oraz procesor Crystal 4K, który materiały o niższej rozdzielczości skaluje do jakości zbliżonej 4K. Funkcja UHD Dimming reguluje poziom jasności w poszczególnych obszarach obrazu eliminując zniekształcenia i zapewniając głębszą czerń i jaśniejszą biel. Precyzyjna adaptacja kolorów przekłada się na naturalne i bardziej realistyczne barwy w porównaniu do konwencjonalnych telewizorów Samsung. Samsung UE50AU7192U posiada technologię HDR kompatybilną z HDR10+. Ten telewizor 50 cali to również doskonały Smart TV. System operacyjny Tizen umożliwia dostęp do najpopularniejszych serwisów strumieniowania wideo i muzyki, m.in. Netflix, YouTube, Player, Spotify. Przydatną funkcją jest Dotknij i Wyświetl, która umożliwia szybkie i bezprzewodowe nawiązanie połączenia smartfona z telewizorem i oglądanie zdjęć i filmów w pełnej jakości na dużym ekranie. Telewizor może być również bezprzewodowym monitorem dla komputera (dotyczy komputerów z systemem Windows 10 Professional lub nowszych oraz Mac OS 10.5 lub nowszych). Jedną z największych zalet tego modelu jest również jest jego niska cena. Aktualne ceny telewizora Samsung UE50AU7192U 50 cali prezentowane są w poniższym zestawieniu: 

Telewizor 50 cali Samsung QLED QE50Q67AAU 4K Smart TV

Telewizor Samsung QLED QE50Q67AAU 50 cali
 • Ekran: 50 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: QLED, LCD VA, 50/60 Hz
 • Dźwięk: 20 W, 2.0 CH, Dolby Digital Plus
 • Złącza: 3x HDMI (standard 2.0), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, Multi-View
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 111,8 x 64,4 x 2,6 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 111,8 x 68,4 x 22,9 cm

Telewizor Samsung QLED QE50Q67AAU to obecnie jeden z dwóch modeli z serii Samsung QLED z roku modelowego 2021/22 dostępy w wariancie o przekątnej ekranu 50 cali. Jest to jednocześnie podstawowy model serii QLED. Wyposażony został w matrycę VA z technologią Dual LED i procesor obrazu Quantum Lite 4K. Znakiem rozpoznawczym serii telewizorów QLED jest technologia Quantum Dot zapewniająca stuprocentowe natężenie kolorów dzięki możliwości wyświetlenia ich w aż miliardzie odcieni. Dual LED dopasowując temperaturę podświetlenia do wyświetlanej treści zapewnia wyraźniejszy kontrast i głębsze kolory. Kontrast wzmacniany jest również przez technologię Quantum HDR, dzięki czemu detale są dobrze widoczne nawet w jasnych i ciemnych obszarach obrazu. Ten telewizor oferuje również bardzo dobrej jakości obraz w grach, choć nie obsłuży gier w jakości 4K przy 120 kl./s. Oferuje automatyczny tryb gry z płynną rozgrywką, a także możliwość ustawienia ultraszerokiego widoku w grach w proporcjach 16:9 lub 32:9. Przydatną funkcjonalnością jest Panel Gracza umożliwiające kontrolę i zmianę ustawień funkcji i podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry. Ten telewizor 50 cali wyposażony jest w standardowy system audio o mocy 20 W z technologią dźwięku podążającego za obiektem w wersji lite. Można go wzmocnić poprzez podłączenie i idealne zsynchronizowanie dedykowanego soundbara (sprzedawany oddzielnie) dzięki funkcji Q-Symphony. Ten telewizor 50 cali to również kompletny Smart TV. Obsługiwany jest przez system operacyjny Tizen w wersji 6.0. Sterowanie aplikacjami i funkcjami możliwe jest z wykorzystaniem asystentów głosowych: Samsung Bixby, Amazon Alexa oraz Asystenta Google. Telewizor może być również bezprzewodowym ekranem dla komputera lub smartfona. Współpracuje z Apple AirPlay 2. Funkcja MultiView pozwala na jednoczesne przeglądanie zawartości smartfona i odtwarzanie programu telewizyjnego na podzielonym ekranie. Z kolei Panel SmartThings zamienia telewizor w centrum sterowania połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Ten telewizor 50 cali został wykonany w smukłej i wąskiej stylistyce AirSlim, dzięki czemu pięknie prezentuje się w salonie. A gdy nie korzystamy z jego podstawowych funkcji dzięki trybowi Ambient czarną taflę ekranu możemy zamienić w galerię obrazów lub rodzinnych zdjęć. Aktualne ceny telewizora Samsung QLED QE50Q67AAU 50 cali w poszczególnych sklepach prezentowane są w poniższym zestawieniu:

Telewizor 50 cali Samsung Neo QLED QE50QN91AAT 4K Smart TV

Telewizor Samsung Neo QLED QE50QN91AAT 50 cali
 • Ekran: 50 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD, podświetlenie mini LED, 100/120 Hz
 • Dźwięk: 40 W, 2.2 CH, Dolby Digital Plus
 • Złącza: 4x HDMI (1x standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2CS2, tuner analogowy
 • Klasa energetyczna tryb SDR / HDR: F / G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, Multi-View
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 111,4 x 64,5 x 2,7 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 111,4 x 70,9 x 22,3 cm

Samsung Neo QLED QE50QN91AAT to najbardziej zaawansowany 50-calowy telewizor 4K Samsung z rocznika modelowego 2021 / 2022. Podświetlenie tego modelu zostało wykonane w ewolucyjnej technologii mini LED. W porównaniu ze standardowymi diodami LED zapewniają one precyzyjniejszą kontrolę podświetlenia, a więc i lepsze parametry obrazu. Charakteryzuje się on doskonałą głębią czerni, a przede wszystkim jasnością bieli i kolorami porównywalnymi z telewizorami OLED. Ten telewizor 50 cali wyposażony jest w niezwykle wydajny procesor Neo Quantum Processor 4K, który wykorzystuję technologię głębokiego uczenia do precyzyjnej optymalizacji oglądanego obrazu. Inteligentne skalowanie podnosi jakość obrazów o niższej rozdzielczości do zbliżonej 4K. O jakość obrazu w treściach HDR dba technologia Neo Quantum HDR 1500, która nadaje mu niezwykłej wyrazistości dzięki dobrze widocznym detalom nawet w jasnych i ciemnych obszarach obrazu. Na komfort oglądania obrazów na Samsung Neo QLED QE50QN91AAT wpływają szerokie kąty widzenia, powłoka antyrefleksyjna eliminująca odblaski oraz czujnik światła automatycznie dostosowujący jasność do zmieniających się warunków oświetlenia w pomieszczeniu. Ten model jest również doskonałym wyborem dla graczy. Posiada wejście HDMI w standardzie 2.1 i zaawansowane funkcje dzięki którym umożliwia płynną rozgrywkę z natychmiastową reakcją na ruch nawet w grach w jakości 4K przy 120 kl./s. Panel gracza umożliwia kontrolę i zmianę ustawień funkcji oraz podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry, a możliwość ustawienia proporcji 21:9 lub 32:9 pozwoli uzyskać widok, jak w ultraszerokich monitorach dla graczy. Ten model Samsung wyposażony jest w system audio 2.2 o mocy 40 W z technologią dźwięku podążającego za obiektem Lite. Dźwięk można dodatkowo wzmocnić podłączając dedykowany soundbar (sprzedawany oddzielnie) i zsynchronizować z użyciem funkcji Q-Symphony. Ten telewizor 50 cali to również doskonały Smart TV umożliwiający dostęp do ogromnej liczby aplikacji TV, w tym serwisów strumieniowania w jakości 4K HDR. Pozwala na bezprzewodowe przesyłanie widoku komputera i smartfona na ekran telewizora w pełnej jakości. Współpracuje z Apple AirPlay 2. Panel SmartThings umożliwia sterowanie urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy. Obsługuje asystentów głosowych Samsung Bixby, Amazon Alexa i Asystenta Google. Najlepszy telewizor 50 cali 4K to również wysoka cena, jaką trzeba zapłacić za jego zakup. Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny Samsung Neo QLED QE50QN91AAT w sklepach, a których jest dostępny:

Jeśli nie jesteś przekonany co do wielkości ekranu – sprawdź również popularne mniejsze telewizory 40 cali i większe telewizory 55 cali Samsung. Poznaj również porównanie ofert na raty 0%, a także aktualne promocje na telewizory Samsung i innych producentów.

Telewizory 50 cali LG

Na poniższej liście znajdują się najpopularniejsze telewizory 50 cali LG. Listę tą tworzymy na podstawie list bestsellerów, czyli najczęściej wybieranych telewizorów w polskich elektromarketach. Dla każdego tv 50 cali LG zebraliśmy najważniejsze informacje, w tym dane techniczne, opis funkcji, a także aktualne ceny w sklepach. Telewizory prezentowane są w kolejności od najtańszego do najdroższego.

Telewizor 50 cali LG 50UP77003LB Smart TV 4K

Telewizor LG 50UP77003LB 50 cali
 • Ekran: 50 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD IPS, 50/60 Hz
 • Dźwięk: 20 W, 2.0 CH
 • Złącza: 2x HDMI (standard 2.0), 1x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Wi-Fi, Bluetooth, Smart TV, LG ThinQ AI
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 112,1 x 65,1 x 5,7 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 112,1 x 71,3 x 23,1 cm

LG 50UP77003LB to jeden z podstawowych telewizorów 50 cali Ultra HD producenta LG z rocznika modelowego 2021/22. Odznacza się wysokiej jakości realistycznym obrazem z żywymi kolorami w rozdzielczości czterokrotnie lepszej od Full HD. Wyposażony został w procesor α5 AI 4K, który analizuje i optymalizuje obraz poprawiając kolory i zapewniając głębszy kontrast. Dzięki poprawie detali, rozdzielczości i kolorów obrazy o rozdzielczości 2K wyświetla w jakości zbliżonej do 4K. Komfort oglądania zwiększa czujnik oświetlenia, dzięki któremu procesor precyzyjnie dostosowuje mapowanie tonów w celu uzyskania jasności ekranu idealnie dostosowanej do warunków oświetlenia w pomieszczeniu. Ten telewizor 50 cali obsługuje formaty HDR, w tym HDR10 Pro i HLG, dzięki czemu w filmach i innych treściach HDR obraz odznacza się żywymi kolorami i widocznymi detalami również w ciemnych i jasnych obszarach. Zastosowany w tym modelu procesor oprócz optymalizacji obrazu poprawia również jakość dźwięku tworząc wirtualny efekt przestrzenny. Emitowany dźwięk można wzmocnić podłączając głośniki zewnętrzne także bezprzewodowo dzięki technologii Bluetooth Surround Ready. LG 50UP77003LB może również posłużyć jako ekran do gier. Niskie opóźnienie wejściowe, technologia HGiG i optymalizator gier dostosowujący ustawienia obrazu do różnego typu gier (FPS, RPG i RTS) pozwolą uzyskać bardzo dobrej jakości obraz w grach. Telewizor nie obsłuży jednak gier w jakości 4K przy płynności 120 FPS. Funkcje Smart TV w tym telewizorze obsługiwane są przez system operacyjny webOS w wersji 6.0 z technologią LG ThinQ (rozpoznaje język polski). Zapewnia on dostęp do aplikacji tv, w tym najpopularniejszych serwisów strumieniowania wideo i muzyki. Pozwala na przesyłanie widoku telefonu na ekran telewizora. Zgodność z Apple AirPlay 2 oraz Apple HomeKit pozwoli na korzystanie z tych technologii użytkownikom urządzeń Apple. Komunikację głosową, w tym głosowe sterowanie funkcjami telewizora zapewnia pilot Magic, który ponadto wyposażony jest w funkcję szybkiego nawiązywania połączenia telefonu z telewizorem, system wskazywania oraz dedykowane przyciski skrótów do najpopularniejszych aplikacji. Ten tv 50 cali to jeden z najlepszych wyborów dla osób poszukujących telewizora 4K Smart TV z wysokiej jakości obrazem za rozsądną cenę. A niska cena w porównaniu do właściwości technicznych i oferowanych możliwości jest jego kolejną zaletą. Aktualne ceny telewizora LG 50UP77003LB 50 cali w poszczególnych sklepach zawarte są w poniższym zestawieniu:

Telewizor 50 cali LG 50NANO793NE Smart TV 4K

Telewizor 50 cali LG 50UN70003LA 4K Smart TV
 • Ekran: 50 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD IPS, 50 Hz
 • Dźwięk: 20 W, 2.0 CH, Ultra Surround
 • Złącza: 3x HDMI (standard 2.0), 3x USB, CI+
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcje: Wi-Fi, Bluetooth, Smart TV, ThinQ, klonowanie ekranu telefonu, nagrywanie USB
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 113,0 x 66,3 x 8,6 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 113,0 x 72,8 x 26,0 cm

LG 50NANO793NE to telewizor 50 cali 4K z serii NanoCell producenta LG. Seria ta charakteryzuje się lepszą jakością obrazu niż telewizory z konwencjonalnymi wyświetlaczami. Technologia NanoCell wykorzystując nanocząsteczki odfiltrowuje mdłe barwy dzięki czemu wyświetlane kolory są czyste i “żywe” co znacząco wpływa na jakość obrazu. Model ten wyposażony jest w czterordzeniowy procesor 4K, który usuwa szum dla zapewniania idealnego kontrastu. Możliwość interpolacji do wyższych rozdzielczości sprawia, że obrazy w jakości HD i 2K wyświetlane są w jakości zbliżonej do 4K. Z kolei funkcja Filmmaker Mode umożliwia oglądanie filmów zgodnie z zamierzeniem twórców dostarczając wrażeń zbliżonych do kinowych. Ten telewizor 50 cali posiada funkcje Smart TV, które zapewnia system operacyjny webOS. Popularne aplikacje TV i przeglądarka internetowa są więc dostępne w tym modelu. Oprócz tego telewizor umożliwia klonowanie ekranu telefonu, nagrywanie wybranych programów na USB a także głosowe sterowanie swoimi funkcjami oraz urządzeniami inteligentnego domu. To ostatnie możliwe jest dzięki sztucznej inteligencji ThinQ, która rozpoznaje język polski. Jeśli za lepszą jakość obrazu oraz większą funkcjonalność jesteśmy w stanie nieco więcej warto rozważyć zakup tego modelu. A aktualne ceny LG 50NANO793NE w poszczególnych sklepach zawarte są w poniższym zestawieniu:

Jeśli interesują cię również telewizory LG o mniejszej lub większej przekątnej ekranu – sprawdź najczęściej wybierane telewizory 40 cali i telewizory 55 cali LG. Telewizory LG w wybranych sklepach dostępne są na raty 0% – sprawdź porównanie ofert. Jeśli poszukujesz okazji cenowych sprawdź promocje na telewizory.

Telewizory 50 cali Sony

Poniżej znajduje się przegląd telewizorów 50 cali Sony. Modele te pochodzą z list bestsellerów największych sklepów z elektroniką w Polsce. Są więc najchętniej wybieranymi telewizorami Sony o tej przekątnej ekranu. Dla każdego z nich wybraliśmy najważniejsze informacje o danych technicznych funkcjach i cenach w poszczególnych sklepach. Tv 50 cali prezentowane są w kolejności od najtańszego do najdroższego.

Telewizor Sony KD-49X7055 Smart TV 4K

Sony KD-49X7055
 • Ekran: 49 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD, 50 Hz
 • Dźwięk: 20 W, 2.0 CH, Clear Audio+
 • Złącza: 3x HDMI (standard 2.0), 3x USB, CI+
 • Tuner: DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcje: Wi-Fi, Smart TV, połączenie ze smartfonem, nagrywanie na twardy dysk USB
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 110,1 x 64,5 x 5,7 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 110,1 x 70,2 x 28,6 cm

Sony KD-49X7055 to jeden z najpopularniejszych telewizorów w kategorii telewizor 50 cali. Ten model ma dokładnie 48,5 cala, co jednak w praktyce oznacza szerokość mniejszą o zaledwie 1,5-2 cm od telewizorów 50 cali. Za jakość obrazu w Sony KD-49X7055 odpowiadają przede wszystkim technologie 4K X-Reality PRO i Triluminos Dispaly. Ta pierwsza w czasie rzeczywistym interpoluje obrazy do jakości zbliżonej 4K nadając im wyrazistości. Z kolei za sprawą Triluminos Display obrazy posiadają żywe, wiernie odwzorowane kolory. Z bardzo dobrej jakości obrazem współgra optymalny dźwięk, który dzięki trybowi Clear Audio+, który jest równie realistyczny. Ten telewizor posiada również funkcje Smart TV, choć w ograniczonym zakresie. Dedykowane przyciski na pilocie umożliwiają odtwarzanie treści z platform YouTube i Netflix. Z kolei funkcja Smart Plug&Play umożliwia połączenie za pomocą kabla i odtwarzanie filmów, zdjęć i muzyki ze smartfona lub dysku USB. Zaletą tego modelu jest niska cena w stosunku do jakości obrazu, jaką oferuje. Aktualne ceny Sony KD-49X7055 w poszczególnych sklepach zawarte są w poniższym zestawieniu:

Telewizor Sony KD-49XH8505 Smart TV 4K

Telewizor Sony KD-49XH8505 Smart TV 4K
 • Ekran: 49 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD IPS, 100 Hz
 • Dźwięk: 20 W, 2.0 CH, Dolby Atmos
 • Złącza: 4x HDMI, 3x USB, CI+
 • Tuner: DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2
 • Klasa energetyczna: B
 • Funkcje: Wi-Fi, Bluetooth, Smart TV, klonowanie ekranu smartfona, nagrywanie na twardy dysk USB
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 109,8 x 64,4 x 5,8 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 109,8 x 69,9 x 27,9 cm

Sony KD-49XH8505 to jeden z lepszych obecnie dostępnych na rynku telewizor 50 cali 4K. Przekątna jego ekranu wynosi co prawda 49 cali, jednak w szerokości telewizora to około 1,5-2 cm mniej niż telewizor o przekątnej 50 cali. Model ten wyposażony jest w wydajny procesor obrazu 4K HDR Procesor X1 posiadający możliwość interpolacji filmów 2K i Full HD do jakości zbliżonej do 4K. Z kolei technologia Triluminos Display nadaje obrazom naturalnych i dokładnych kolorów. Żywsze kolory, lepsze światło i głęboka czerń w filmach to również zasługa systemu Dolby Vision. Z kolei technologia Motionflow XR zapewnia szybki i dobrze widoczny ruch nawet w najbardziej dynamicznych scenach. O wrażenia dźwiękowe podczas seansów filmowych dba technologia Dolby Atmos nadająca dźwiękom efekt przestrzenny. Wszystko to sprawia, że ten telewizor to idealny wybór do stworzenia domowego kina we własnych czterech ścianach. A okazji ku temu jest więcej dzięki funkcjom Smart TV. System operacyjny Android TV umożliwia dostęp do największej liczby aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania takich, jak Netflix, HBO GO, Apple TV, Player, Ipla, YouTube i innych. Ten model sprawdzi się również jako ekran konsoli do gier wideo – jest rekomendowany do PlayStation. Oprócz opisanych wyżej funkcji umożliwia klonowanie ekranu smartfona z urządzeń zarówno z systemem Android, jak i iOS oraz głosowe sterowanie oświetleniem i inteligentnymi urządzeniami połączonymi w sieci domowej. Aktualne ceny Sony KD-49XH8505 w poszczególnych sklepach zawarte są w poniższym zestawieniu:

Wahasz się pomiędzy tv 50 cali, a telewizorem o większej lub mniejszej przekątnej ekranu? Sprawdź popularne telewizory 40 cali i telewizory 55 cali Sony. Przy zakupie telewizora Sony możesz skorzystać z oferty rat 0% w wybranych sklepach – sprawdź porównanie ofert rat 0%. A jeśli poszukujesz okazji cenowych – sprawdź największe promocje na telewizory.

Telewizory 50 cali Philips

Poniższe zestawienie tv 50 cali Philips to najczęściej wybierane telewizory Philips o tej przekątnej ekranu. Modele te pochodzą z list bestsellerów największych elektromarketów Polsce. Dla każdego telewizora 50 cali Philips zebraliśmy najważniejsze informacje, w tym dane techniczne, opis funkcji i ceny w poszczególnych sklepach. Telewizory prezentujemy w kolejności od najtańszego do najdroższego.

Telewizor 50 cali Philips 50PUS7805/12 Smart TV 4K

Philips 50PUS7805/12
 • Ekran: 50 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD VA, 50 Hz
 • Dźwięk: 20 W, 2.0 CH, Dolby Atmos
 • Złącza: 3x HDMI (standard 2.0), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcje: Wi-Fi, Smart TV, nagrywanie na twardy dysk USB, Ambilight
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 112,3 x 66,0 x 7,9 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 112,3 x 67,9 x 24,6 cm

Philips 50PUS7805/12 to telewizor 50 cali 4K będący jednym z tańszych modeli tego producenta. Jego podstawowym podzespołem jest procesor Philips P5 Perfect Picture, który zapewnia naturalne kolory, odpowiedni kontrast i płynny ruch. Obraz jego dodatkowo optymalizowany przez technologie HDR, w tym HDR10+ i Dolby Vision dostarczające wrażeń zbliżonych do kinowych. O kinowy efekt dźwięku przestrzennego dba z kolei system Dolby Atmos. Wrażeń dopełnia charakterystyczne dla telewizorów Philips oświetlenie Ambilight emitujące za telewizorem poświatę w kolorach wyświetlanej na ekranie sceny. Ten telewizor 50 cali to również Smart TV. System operacyjny Saphi umożliwia szybki i intuicyjny dostęp do aplikacji TV takich, jak Netflix, YouTube, Amazon Prime Video i innych. Wbudowana funkcja Alexa oraz Asystent Google umożliwiają głosowe sterowanie telewizorem. Zaletą tego modelu jest również niska cena. Aktualne ceny Philips 50PUS7805/12 zawarte są w poniższej tabeli:

Telewizor 50 cali Philips 50PUS8535/12 Smart TV 4K

Philips 50PUS8535/12
 • Ekran: 50 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD, 50 Hz
 • Dźwięk: 20 W, 2.0 CH, Dolby Atmos
 • Złącza: 4x HDMI (standard 2.0), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2
 • Klasa energetyczna: B
 • Funkcje: Wi-Fi, Bluetooth, Smart TV, nagrywanie na twardy dysk USB, Ambilight
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 111,9 x 65,0 x 12,5 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 111,9 x 72,0 x 25,4 cm

Philips 50PUS8535/12 to kolejny popularny telewizor 50 cali 4K marki Philips. Odróżnia go bardzo dobrej jakości obraz, który ze źródła przetwarzany jest przez wydajny procesor Philips P5. Dostarcza on wyraźne, realistyczne obrazy 4K z żywymi kolorami i naturalnymi odcieniami skóry. Obraz w tym telewizorze optymalizowany jest przez formaty HDR. Obsługa HDR10+ i Dolby Vision zapewnia kinową jakość obrazu pokazywanego zgodnie z zamierzeniem twórcy. Wisienką na torcie jest system Ambilight, który za pomocą inteligentnych diod LED emituje poza telewizor poświatę w kolorach wyświetlanego obrazu. O kinowe wrażenia podczas seansów filmowych dba również system dźwięku Dolby Atmos, a funkcja DTS Play-Fi pozwala na bezprzewodowe połączenie telewizora z głośnikami zewnętrznymi. Ten telewizor 50 cali sprawdza się również jako Smart TV. Aplikacje w tym modelu obsługiwane są przez uznawany za najlepszy system operacyjny Android TV. Dzięki niemu uzyskujemy dostęp do popularnych platform VOD, m.in. Netflix, YouTube, Amazon Prime, Rakuten TV i wielu innych. Wyszukiwanie i wpisywanie haseł ułatwia wbudowana z tyłu pilota klawiatura QWERTY, a sterowanie telewizorem możliwe jest również za pomocą głosu poprzez funkcja Asystenta Google oraz Alexa. Większe możliwości tego telewizora to nieco wyższa cena. Aktualne ceny Philips 50PUS8535/12 zawarte są w poniższym porównaniu:

Telewizory Philips w wybranych sklepach możesz kupić na raty 0% – sprawdź porównanie rat 0%. Jeśli poszukujesz okazji cenowych – tutaj sprawdzisz aktualne promocje na telewizory. A jeśli jednocześnie rozważasz zakup telewizora Philips o mniejszej lub większej przekątnej ekranu – sprawdź telewizory 40 cali i telewizory 55 cali Philips.

Wymiary i odległość od telewizora 50 cali

Wymiary telewizora 50 cali mogą się różnić w zależności od modelu i wynoszą około 111 cm szerokości, 65 cm wysokości i 7 cm głębokości.

Różnica w zależności od obudowy może wynosić +/- 1,5 cm. Przygotowując miejsce pod telewizor, który ma stać na podstawie należy uwzględnić również wymiary podstawy. Dokładne wymiary telewizorów zarówno bez podstawy, jak i z podstawą podajemy w opisie każdego telewizora powyżej.

Wymiary telewizora mają znaczenie nie tylko dla dopasowania do miejsca, w którym telewizor ma się znaleźć, ale również dla określenia odległości widza od ekranu. Optymalna odległość od telewizora zależy przede wszystkim od rozdzielczości obrazu, a także indywidualnych preferencji użytkownika, dlatego określmy minimalną odległość od telewizora 50 cali.

Minimalna odległość to taka, z której patrząc na ekran telewizora nie są widoczne pojedyncze piksele. Może być ona różna w zależności od jakości wyświetlanego obrazu. I tak, dla jakości 4K odległość tą określa się poprzez pomnożenie wysokości telewizora przez 1,5. Dla obrazów HD iloczyn ten wynosi 3, a dla SD – 6.

Minimalne odległości wzroku widza od telewizora 50 cali zawarte są w poniższej tabeli:

JakośćOdległość od ekranu (około)
4K1 metr
HD2 metry
SD3,9 metra

Telewizor 50 cali – pytania i odpowiedzi

Poniższe FAQ to skondensowane w krótkich zdaniach odpowiedzi na najważniejsze pytania o telewizory 50 cali. To skrót informacji, które możesz znaleźć na tej stronie. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na intrygujące cię zagadnienie, napisz do nas lub wpisz pytanie w komentarzu. Postaramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Jakie wymiary ma telewizor 50 cali?

Telewizor 50 cali ma około 111 cm szerokości, 65 cm wysokości i 7 cm głębokości. Podane wymiary mogą różnić się w zależności od obudowy o +/- 1,5 cm. Dokładne wymiary poszczególnych modeli podajemy w opisie każdego telewizora na tej stronie.

Jaka odległość od telewizora 50 cali?

Minimalna odległość zależy od jakości oglądanych materiałów. Dla obrazów w jakości 4K wynosi ona około 1 metr, HD – 2 metry a SD – 3,9 metra.

Czy telewizory 50 cali posiadają funkcje Smart TV?

Obecnie większość z dostępnych w sklepach telewizorów 50 cali posiada funkcje Smart TV. Mogą być one różne w zależności od systemu operacyjnego telewizora. Opis funkcji Smart TV w każdym modelu znajduje się w opisie poszczególnych tv 50 cali na tej stronie.

Jaka jest cena telewizora 50 cali?

Ceny telewizorów 50 cali w zależności od modelu mogą wynosić od tysiąca do kilu tysięcy złotych. Aktualne ceny poszczególnych modeli telewizorów 50 cali podane są w opisie każdego z nich na tej stronie.

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 2 Ocena: 5]
Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *