telewizor 55 cali

Telewizor 55 cali – Ranking i przegląd telewizorów 55 cali

Poszukujesz odpowiedzi na pytanie, jaki jest najlepszy telewizor 55 cali? Poznaj nasz ranking telewizorów 55 cali. Poniżesz znajdziesz również przegląd pozostałych modeli telewizorów o tej przekątnej ekranu, w tym producentów: Samsung, LG, Sony. W jednym miejscu zebraliśmy najpopularniejsze telewizory 55 cali ze wszystkich największych elektromarketów Polsce. Dzięki temu masz możliwość szybkiego porównania poszczególnych modeli, ich cen i dostępności w sklepach.

Ranking telewizorów 55 cali

Poniższy ranking telewizorów 55 cali to sześć najlepszych modeli o tej przekątnej ekranu. Wybrane zostały na podstawie indywidualnych właściwości, a także opinii konsumentów i ekspertów branżowych.

MiejsceModelPodsumowanie
1.LG OLED55GX3LANajlepszy telewizor 55 cali
2.LG OLED55CX3LANajlepszy wśród standardowych OLEDów
3.Samsung QLED QE55Q74TATNajlepszy kompromis pomiędzy jakością a ceną
4.Sony KD-55XH9096Jeden z najlepszych LCD
5.LG 55NANO867NANajtańszy do kina domowego i konsoli do gier nowej generacji
6.Samsung UE55TU8002KNajlepszy telewizor do 2000 zł

Poniższej prezentujemy najważniejsze informacje o poszczególnych telewizorach z rankingu oraz uzasadnienie dla każdego wyboru.

1. miejsce: LG OLED55GX3LA – najlepszy telewizor 55 cali

Telewizor LG OLED55GX3LA 55 cali
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED 100 – 120 Hz
 • Głośniki: 60 W, 4.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (standard 2.1), 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, sterowanie głosem, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
  Pełny opis i specyfikacja LG OLED55GX3LA

LG OLED55GX3LA to telewizor 55 cali OLED klasy premium. Podsiada niemal wszystko, czego możemy oczekiwać od telewizorów z najnowszego rocznika modelowego. Odznacza się nieskazitelnym obrazem i doskonałym dźwiękiem, a realny dźwięk przestrzenny możemy uzyskać poprzez bezprzewodowe połączenie z głośnikami satelitarnymi za pomocą bluetooth. Jest to więc model przeznaczony dla osób, które, poszukując telewizora dla siebie, w kwestii jakości nie zamierzają iść na żaden kompromis. To idealny wybór dla najlepszych wrażeń kinowych we własnych czterech ścianach oraz jako ekran konsoli do gier nowej generacji. Dzięki niskiej emisji szkodliwego niebieskiego światła mniej męczy wzrok i jest bezpieczniejszy również dla młodszych widzów (30% wobec nawet 60% w ekranach LCD). Telewizor ma zaledwie 2,3 cm grubości, a w komplecie otrzymujemy stelaż (stopki, jako opcja, sprzedawane są oddzielnie), dzięki któremu po montażu telewizor idealnie przylega do ściany i tym samym pięknie się prezentuje. Ten model to również doskonały Smart TV z technologią sztucznej inteligencji ThinQ pozwalającą na głosowe sterowanie telewizorem i urządzeniami inteligentnego domu (rozpoznaje język polski). Jednak coś za coś. Najlepszy telewizor zwyczajnie nie może być tani. I tak jest w przypadku LG OLED55GX3LA. Poniższe zestawienie to porównanie bieżących cen tego 55-calowego telewizora LG w największych sklepach z elektroniką w Polsce, w których jest aktualnie dostępny:

LG OLED55GX3LA dostępny jest w sprzedaży na raty 0%. Sprawdź również promocje z tym modelem telewizora LG.

2. miejsce: Telewizor LG OLED55CX3LA 55 cali

Telewizor LG OLED55CX3LA 55 cali
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED 100 – 120 Hz
 • Głośniki: 40 W, 2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (standard 2.1), 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, sterowanie głosem, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
  Pełny opis i specyfikacja LG OLED55CX3LA

Jeżeli LG OLED55GX3LA jest numerem 1, to numerem 2 wśród telewizorów 55 cali musi być LG OLED55CX3LA. Najważniejsze podzespoły w obu modelach, czyli matryca i procesor są takie same. Posiadają również podobne technologie optymalizacji obrazu. Obraz w LG OLED55CX3LA jest więc równie realistyczny i po prostu budzi zachwyt – zarówno podczas seansów filmowych, jak i w trakcie rozgrywek na PlayStation 5 czy Xbox X Series. Ekran tego modelu również charakteryzuje się niską emisją niebieskiego światła, co tylko jest korzystniejsze dla naszego zdrowia (w porównaniu z telewizorami o wyższym stopniu emisji). Ten model to także kompletny Smart TV, który w komunikacji, w tym klonowaniu obrazu współpracuje zarówno z urządzeniami z systemem operacyjnym Android, jak i z urządzeniami Apple. Największą różnicę znajdziemy w wyglądzie zewnętrznym. LG OLED55CX3LA również charakteryzuje się minimalistycznym wyglądem, jednak wymiarami zbliżony jest do standardowych OLEDów. Jeśli więc nie zależy nam na obrazie niemalże wtopionym w ścianę lub nie mamy innej możliwości bądź wolimy, aby telewizor stał na stopce – warto rozważyć zakup tego modelu. Tym bardziej, że LG OLED55CX3LA jest około 1500 zł tańszy od LG OLED55GX3LA. W poniższym zestawieniu zostały uwzględnione sklepy, w których ten telewizor jest aktualnie dostępny wraz z bieżącymi cenami:

LG OLED55CX3LA dostępny jest również na raty 0%, a porównanie wysokości rat sprawdzisz tutaj. Sprawdź również promocje na ten telewizor.

3. miejsce: Telewizor Samsung QLED QE55Q74TAT 55 cali

 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: QLED 100 Hz
 • Głośniki: 20 W, 2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 1 w standardzie 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2, DVB-S2, DVB-C, analogowy
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu
  Pełny opis i specyfikacja Samsung QLED QE55Q74TAT

Jeśli poszukując telewizora z ekranem o przekątnej 55 cali cena ma dla nas znaczenie, ale jednocześnie poszukujemy sprzętu o wysokiej jakości obrazu, to Samsung QLED QE55Q74TAT wydaje się być najlepszym wyborem. Wprawdzie w stajni tego koreańskiego producenta znajdują tańsze QLEDy o tych samych wymiarach, jednak posiadają one istotne braki. Najważniejszym z nich jest zastosowany w Samsung QLED QE55Q74TAT procesor Quantum 4K, który jest w stanie interpolować obrazy o jakości Full HD i 2K do jakości zbliżonej 4K. Ta funkcja ma bardzo duże znaczenie, ponieważ nadal większość materiałów, które oglądamy na TV posiada niższą (niż 4K) rozdzielczość. Pozwala więc cieszyć się z możliwości telewizora w pełni. A możliwości te dzięki panelowi Dual LED i Quantum HDR są spore i potrafią zapewnić rozrywkę na najwyższym poziomie. Również podczas rozgrywek na konsolach nowej generacji dzięki złączu HDMI w standardzie 2.1 i Real Game Enhancer+. Telewizor jest także doskonałym Smart TV zapewniającym dostęp do popularnych aplikacji, sterowanie urządzeniami inteligentnego domu, a także bezprzewodowe łączenie ze smartfonem za pomocą dotyku i z możliwością dzielenia ekranu na pół (przeglądanie zawartości smartfona i program tv). Samsung QLED QE55Q74TAT dzięki trójstronnie bezrakowemu designowi i trybowi Ambient+ świetnie prezentuje się na ścianie, nawet gdy nie korzystamy z jego podstawowych funkcji. Dużą zaletą tego modelu jest stosunkowo niska cena. W poniższym zestawieniu prezentujemy aktualne ceny Samsung QLED QE55Q74TAT w elektromarketach, w których jest obecnie dostępny:

Telewizory Samsung QLED QE55Q74TAT 55 cali dostępne są również na raty 0% – sprawdź porównanie ofert ratalnych. Możesz również sprawdzić aktualne promocje na ten telewizor.

4. miejsce: Telewizor Sony KD-55XH9096 55 cali

Telewizor Sony KD-55XH9096 55 cali
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD 100 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI (standard 2.1), 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu (w tym Apple AirPlay)
  Pełny opis i specyfikacja Sony KD-55XH9096

Jeśli poszukując nowego telewizora preferujesz sprzęt z matrycą LCD, to jednym z najlepszych, a naszym zdaniem najlepszym telewizorem 55 cali LCD jest Sony KD-55XH9096. Dlaczego najlepszy? Mówiąc krótko: z uwagi na stosunek jakości do ceny. Jeśli chodzi o jakość obrazu, to ten model Sony został wyposażony w podświetlenie strefowe Full Array LED, które z technologią X-tended Dynamic Range oferuje dużo wyższej jakości obraz niż standardowe LCD z podświetleniem krawędziowym. Dodatkowo technologie Trilumionos Display oraz Object-based HDR remaster optymalizują obraz w taki sposób, że w efekcie jest on realistyczny, z wyraźnym kontrastem, naturalnymi kolorami i widocznymi detalami w każdej scenie. Jest to więc model stworzony do urządzania seansów filmowych we własnych czterech ścianach. W dodatku wyposażony został w tryb Netflix Calibrated Mode, za sprawą którego mamy możliwość oglądania produkcji tej platformy z wiernym ich odwzorowaniem. A za sprawą złącza HDMI 2.1, niskiemu input lag i trybie gry Bravia jest również kompatybilny z konsolami do gier nowej generacji. Sony KD-55XH9096 to również kompletny Smart TV, który zapewnia możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazów z urządzeń mobilnych zarówno z systemem Android, jak i urządzeń Apple. Poniższe zestawienie zawiera porównanie aktualnych cen Sony KD-55XH9096 w elektromarketach, w których obecnie jest dostępny:

5. miejsce: Telewizor LG 55NANO867NA 55 cali

Telewizor LG 55NANO867NA 55 cali
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: 4K NanoCell Edge 100 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 2 w standardzie 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu

Jeśli na zakup telewizora przyjęliśmy mniejszy budżet to ciekawą i kilkaset złotych tańszą alternatywą dla Sony KD-55XH9096 może być LG 55NANO867NA – numer 5 w naszym rankingu telewizorów 55 cali. Ten model LG wyposażony jest w panel z technologią NanoCell, która przy wykorzystaniu nanocząsteczek odfiltrowuje mdłe barwy oczyszczając kolory i tym samym dosłownie ożywia obraz. Z kolei funkcja Pure Colors zawsze wyświetla obraz w optymalnej jakości, niezależnie od źródła z którego pochodzi. Telewizor obsługuje również najważniejsze formaty HDR. Wszystko to sprawia, że otrzymujemy obraz kinowej jakości. W dodatku jest to obraz, który mniej męczy oczy. Potwierdzeniem tego jest spełnienie z nawiązką międzynarodowych norm bezpieczeństwa i certyfikat „Brak zagrożenia fotobiologicznego źródła LED” dla panelu NanoCell. Oprócz wrażeń kinowych LG 55NANO867NA zapewni również doskonałą rozrywkę podczas rozgrywek w gry wideo. Wspomniana technologia Pure Colors, optymalizująca obraz w grach technologia HGiG, niski input lag i złącza HDMI 2.1 przekładają się na realistyczny obraz i obsługę gier na konsolach nowej generacji. LG 55NANO867NA sprawdza się również jako Smart TV z inteligentną funkcją ThinQ. Rozpoznaje ona język polski i umożliwia sterowanie telewizorem oraz urządzeniami inteligentnego domu za pomocą głosu. Poniższe zestawienie zawiera porównanie bieżących cen LG 55NANO867NA w sklepach z elektroniką, w których aktualnie jest dostępny:

Tańszym odpowiednikiem tego modelu bez złącza HDMI 2.1 i z matrycą 50 Hz jest telewizor LG 55NANO816NA 55 cali.

6. miejsce: Telewizor Samsung UE55TU8002K 55 cali

Telewizor Samsung UE55TU8002K 55 cali
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LED, 50 – 60 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 3x HDMI 2.0, 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2C, tuner analogowy
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB
  Pełny opis i specyfikacja Samsung UE55TU8002K

Miejsce 6 w rankingu telewizorów przypada dla Samsung UE55TU8002K. To naszym zdaniem najlepszy telewizor 55 cali do 2000 zł. Wyposażony jest w wyświetlacz krystaliczny, który prezentuje szerokie spektrum barw. Do tego rozdzielczość 4K, wydajny procesor obrazu i obsługa HDR10+ dają pozytywne wrażenia podczas oglądania obrazów na tym telewizorze. Wrażenia te potęgowane są przez trójstronnie bezbramkowy design i tym samym praktycznie niczym nieograniczony obraz. Samsung UE55TU8002K znajdzie również zastosowanie jako ekran konsoli do gier wideo. A to dzięki automatycznemu trybowi gry, niskiemu input lag oraz Game Motion Plus, które zapewnią realistyczny obraz bez zacięć nawet w dynamicznych rozgrywkach. Telewizor wyposażony jest w system operacyjny Tizen dający dostęp do najpopularniejszych aplikacji Smart TV m.in. Netflix, YouTube, HBO GO. Aktualne ceny Samsung UE55TU8002K w sklepach, w których ten model obecnie jest dostępny prezentujemy w poniższym zestawieniu:

Samsung UE55TU8002K dostępny jest również w sprzedaży ratalnej – sprawdź porównanie ofert ratalnych 0%. Możesz również sprawdzić promocje na ten telewizor 55 cali.

Telewizory Samsung 55 cali

Poniżej prezentujemy listę telewizorów 55 cali Samsung, które nie zostały uwzględnione w powyższym rankingu telewizorów 55 cali. Modele te pochodzą z list bestsellerów największych sklepów z elektroniką w Polsce i są chętnie wybierane przez konsumentów. Dla każdego telewizora przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych danych technicznych, informacji oraz aktualnych cen. Telewizory uporządkowaliśmy w kolejności od najtańszego do najdroższego.

Telewizor Samsung UE55TU8502U 55 cali

Telewizor Samsung UE55TU8502U 55 cali
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LED, 50 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 3x HDMI 2.0, 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2C, tuner analogowy
 • Klasa energetyczna: A+
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB
  Pełny opis i specyfikacja Samsung UE55TU8502U

Samsung UE55TU8502U wyposażony jest w wyświetlacz krystaliczny Ultra HD prezentujący znacznie szersze spektrum barw, niż konwencjonalne telewizory 55-cali. Dodatkowo posiada technologię Dual LED, która zapewnia wyraźniejszy kontrast i głębsze kolory nawet pod szerokim kątem patrzenia. Matryca ta wraz z procesorem obrazu 4K i obsługą formatów HDR zapewnia bardzo dobrej jakości obraz. Także w grach wideo, w których dodatkowo optymalizowany jest przez Game Motion Plus. Telewizor poprzez system operacyjny Tizen umożliwia dostęp do popularnych aplikacji Smart TV. A dzięki trójstronnie bezramkowemu designowi oraz trybowi Ambient pięknie prezentuje się na ścianie, nawet w trybie uśpienia. Poniższe zestawienie zawiera porównanie cen Samsung UE55TU8502U w sklepach, w których jest aktualnie dostępny. Przejdź do sklepu, aby poznać opinie innych klientów na temat tego 55-calowego modelu Samsung:

Samsung UE55TU8502U możesz również kupić na raty – sprawdź porównanie ofert na raty 0%. Możesz również sprawdzić aktualne promocje na ten telewizor.

Telewizor Samsung QLED QE55Q67TAU 55 cali

Telewizor Samsung QLED QE55Q67TAU 55 cali
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: QLED, 50 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 3x HDMI 2.0, 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2C, tuner analogowy
 • Klasa energetyczna: A+
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu
  Pełny opis i specyfikacja Samsung QLED QE55Q67TAU

Samsung QLED QE55Q67TAU to jeden z podstawowych modeli telewizorów QLED o przekątnej ekranu 55 cali. Tym, czym QLED się wyróżnia to technologia Quantum Dot oferująca ponad miliard odcieni kolorów i Dual LED zapewniająca głębsze kolory i wyraźne kontrasty nawet pod szerokim kątem. Telewizor obsługuje formaty HDR, w tym HDR10+ dzięki czemu kontrast zachowany jest nawet w najciemniejszych scenach. Jednak model ten nie wykorzystuje w pełni technologii QLED. Zastosowany w nim procesor Quantum Lite jest mniej wydajny niż Quantum 4K, przez co nieco gorzej radzi sobie z obrazami o niższej niż 4K rozdzielczości. Telewizorem 55 cali o tych samych parametrach, ale z lepszym procesorem jest Samsung QLED QE55Q74TAT, zajmujący 3 miejsce w rankingu telewizorów. Samsung QLED QE55Q67TAU doskonale sprawdzi się jako Smart TV. Poprzez system operacyjny Tizen oferuje dostęp do popularnych aplikacji. Umożliwia również sterowanie urządzeniami inteligentnego domu, klonowanie ekranu telefonu oraz pracę nad dokumentami. Poniższe zestawienie zawiera porównanie cen Samsung QLED QE55Q67TAU w sklepach, w których ten model jest aktualnie dostępny:

Sprawdź porównanie ofert ratalnych 0% na Samsung QLED QE55Q67TAU oraz promocje na ten telewizor.

Telewizor Samsung QLED QE55Q80TAT 55 cali

Samsung QLED QE55Q67TAU
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: QLED, 120 Hz
 • Głośniki: 60 W, 2.2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI 2.0 (w tym 1x HDMI 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB- T2CS2 x 2, tuner analogowy
 • Klasa energetyczna: B
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu
  Pełny opis i specyfikacja Samsung QLED QE55Q80TAT

Samsung QLED QE55Q80TAT to kolejny z serii telewizorów Samsung QLED 55 cali. Od opisanego w rankingu telewizorów Samsunga QLED QE55Q74TAT odróżnia się przede wszystkim matrycą z bezpośrednim strefowym podświetleniem 8x. W praktyce przekłada się to na lepszą regulację każdej sceny dla “wydobycia” z niej pełni czerni i bieli. W specyfikacji tego modelu znajdziemy również Quantum HDR 1500, który wpływa na jeszcze większą głębię kolorów. Ten telewizor 55 cali Samsung posiada również lepszy system głośników z technologią dźwięku podążającego za obiektem. A dzięki Q-Symphony idealnie współgra z soundbarami Samsung serii Q. Jeśli chodzi o dźwięk przydatnym dodatkiem może być również aktywny wzmacniacz głosu, który, w razie pojawienia się szumów w otoczeniu automatycznie zwiększa głośność. Funkcje Smart TV w tym modelu są takie same, jak w innych QLED-ach. Otrzymujemy więc system operacyjny Tizen z dostępem do popularnych aplikacji TV, panelem SmartThings (do sterowania urządzeniami inteligentnego domu) i funkcją Remote Access. Podsumowując, telewizor Samsung QLED QE55Q80TAT 55 cali to sprzęt stworzony dla kinomanów i fanów gier wideo (jest kompatybilny z konsolami nowej generacji) z kompletnym Smart TV w rozsądnej cenie. Poniższe zestawienie to porównanie aktualnych cen tego modelu w sklepach, w których obecnie jest dostępny:

Samsung QLED QE55Q80TAT dostępny jest również sprzedaży ratalnej. Sprawdź porównanie ofert sprzedaży tego telewizora na raty 0%.

Telewizory LG 55 cali

Poniżej prezentujemy przegląd modeli telewizorów LG 55 cali, które nie znalazły się w rankingu telewizorów. Telewizory te są jednak równie chętnie wybierane przez konsumentów w Polsce. Ich listę tworzymy na podstawie list bestsellerów sprzedażowych w największych sklepach z elektroniką w Polsce. Dla każdego przygotowaliśmy najważniejsze informacje oraz zestawienie dostępności i ceny. Telewizory prezentujemy w kolejności od najtańszego do najdroższego.

Telewizor LG 55UN70003LA 55 cali

Telewizor LG 55UN70003LA 55 cali
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LED 50 Hz
 • Głośniki: 20W, 2.0ch, Ultra Surround
 • Złącza: 3x HDMI (standard 2.0), 2x USB, CI+
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcje: Wi-Fi, Bluetooth, Smart TV, ThinQ

LG 55UN70003LA to jeden z podstawowych modeli telewizorów 55 cali 4K producenta LG. Charakteryzuje się bardzo dobrym obrazem 4K jak na cenę, za jaką jest oferowany. Wyposażony jest w wydajny czterordzeniowy procesor 4K, który posiada zdolność skalowania obrazów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Dzięki temu nawet obrazy w jakości 2K i HD będą na tym ekranie prezentowały się znacznie lepiej. Szerokie kąty widzenia pozwolą na oglądanie obrazów w większym gronie. Niski input lag zapewnia również pozytywne wrażenia podczas rozgrywek wideo. Z kolei nowy system webOS umożliwia dostęp do najpopularniejszych aplikacji telewizyjnych, w tym Netflix i YouTube. A sterowanie zarówno funkcjami telewizora, jak i urządzeniami inteligentnego domu ułatwia sztuczna inteligencja LG ThinQ, która umożliwia wydawanie komend głosowych za pomocą dołączonego pilota Magic. Największą zaletą tego modelu LG jest jego niska cena. Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny telewizora 55 cali LG 55UN70003LA w poszczególnych sklepach:

LG 55UN70003LA dostępny jest również w sprzedaży na raty 0%. Sprawdź również promocje na ten telewizor.

Telewizor LG 55NANO816NA 55 cali

Telewizor LG 55NANO816NA 55 cali
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: 4K NanoCell Edge 50 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 2x HDMI, 1x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu

LG 55NANO816NA to tańszy odpowiednik 55 calowego telewizora LG 55NANO867NA z rankingu telewizorów. Najważniejsze różnice w porównaniu do tego modelu to matryca 50 Hz oraz o połowę mniejsza liczba złączy HDMI i USB, w tym brak złącza HDMI w standardzie 2.1. Jeśli więc chcemy czerpać radość z obrazu serwowanego przez technologię NanoCell, a nie jesteśmy fanami gier na konsoli i telewizor służy nam raczej do podstawowych zastosowań – warto rozważyć zakup tego modelu. Tym bardziej z uwagi na jeszcze jedną różnicę, jaką jest cena. Prezentowany model telewizora 55 cali LG jest około 500 zł tańszy od LG 55NANO867NA. Poniższe zestawienie to porównanie cen LG 55NANO816NA w sklepach, w których aktualnie jest dostępny:

Telewizor LG OLED55BX3LB 55 cali

LG OLED55BX3LB
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED 100 Hz
 • Głośniki: 40 W, 2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 2x HDMI 2.1), 4x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, sterowanie głosem, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)

Telewizor 55 cali LG OLED55BX3LB to młodszy brat telewizorów OLED zaprezentowanych w rankingu telewizorów. Zasadnicza różnica pomiędzy tymi modelami wynika z zastosowania innego procesora obrazu. LG OLED55BX3LB wyposażony jest w procesor α7 Gen3. Pomimo, że jest to nieco mniej zaawansowana jednostka niż α9 Gen3, to BX nie ustępuje znacznie jakością obrazu. W tym modelu zastosowano te same technologie optymalizacji obrazu w filmach, transmisjach sportowych oraz grach. Podobnie jeśli chodzi o Smart TV i sztuczną inteligencję ThinQ – funkcjonalności są takie same. Za wyborem LG OLED55BX3LB przemawia jego niższa cena. Tabela poniżej przedstawia zestawienie aktualnych cen tego modelu w sklepach, w których jest obecnie dostępny:

LG OLED55BX3LB dostępny jest również w sprzedaży ratalnej. Sprawdź porównanie ofert sprzedaży tego telewizora na raty oraz promocje z tym modelem.

Telewizory Sony 55 cali

Poniższa lista to pozostałe telewizory 55 cali Sony, które nie znalazły się w rankingu telewizorów. Są jednak równie chętnie wybierane przez konsumentów w Polsce. Tworzymy ją bowiem na podstawie list bestsellerów największych sieci sieci elektromarketów. Dla każdego modelu przygotowaliśmy najważniejsze informacje wraz z porównaniem cen w sklepach, w których są aktualnie dostępne. Telewizory prezentujemy w kolejności od najtańszego do najdroższego modelu Sony.

Telewizor Sony KD-55XH8096 55 cali

Sony KD-55XH8096
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD 50 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI 2.0, 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
  Pełny opis i specyfikacja Sony KD-55XH8096

Sony KD-55XH8096 to bardzo dobry telewizor 55 cali do standardowych zastosowań. Wyposażony jest w wydajny procesor 4K HDR X1, który zwiększa jakość obrazów o niższej niż 4K rozdzielczości. Z kolei technologia Triluminos Display nadaje kolorom naturalne odcienie. Dzięki temu obraz wygląda realistycznie. W szybkich i dynamicznych scenach jest on dodatkowo optymalizowany przez technologię Motionflow XR, która zapewnia szybki i wyraźnie widoczny ruch. Jeśli więc poszukujemy telewizora 55 cali LCD do oglądania programów tv, transmisji sportowych oraz filmów w zadawalającej jakości – Sony KD-55XH8096 może być odpowiednim wyborem. Sprawdza się również jako Smart TV. Poprzez system Android TV daje dostęp do popularnych aplikacji TV. Dzięki współpracy z asystentem Google i Alexa można nim sterować za pomocą głosu. Umożliwia klonowanie ekranu smartfona, również z systemem iOS. A do tego oferowany jest w przystępnej cenie. Poniższe zestawienie zawiera porównanie cen Sony KD-55XH8096 w sklepach, w których jest aktualnie dostępny:

Możesz rozważyć zakup tego modelu na raty – sprawdź porównanie rat 0% na zakup Sony KD-55XH8096. Sprawdź również promocje na ten model Sony.

Telewizor Sony KD-55XH9505 55 cali

Sony KD-55XH9505
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD 100 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W + 5 W + 5 W, 2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (standard 2.1), 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: B
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
  Pełny opis i specyfikacja Sony KD-55XH9505

Sony KD-55XH9505 to na ten moment jeden z najlepszych 55-calowych telewizorów LCD na rynku. Dlaczego? Wyposażony jest w matrycę VA i ekran z powłoką X-Wide Angle, która zapewnia szerokie kąty widzenia. A jest na co patrzeć. Obraz nie ustępuje jakością OLEDom, co jest zasługą zastosowanych w tym telewizorze technologii i procesora X1 Ultimate (tego samego, co w telewizorach 8K Sony). Full Array LED ze strefowym podświetleniem oraz technologie optymalizacji obrazu, wśród których najważniejsze: X-tended Dynamic Range PRO, Object-based HDR remaster i Triluminos Display gwarantują realistyczny obraz z naturalnymi kolorami i wyraźnym kontrastem. Telewizor idealnie sprawdzi się w kinie domowym, a z jego posiadania będą zadowoleni również fani Netflix'a i konsoli PlayStation. Sony KD-55XH9505 jest bowiem rekomendowany przez twórców Netflix nie tylko ze względu na dedykowany przycisk na pilocie i szybką obsługę aplikacji, ale również z uwagi na tryb Netflix Calibrated Mode, który pozwala na wierne odwzorowanie produkcji tej platformy na ekranie telewizora. Z kolei sam producent rekomenduje ten model, jako ekran stworzony do konsoli PlayStation 5. Telewizor posiada specjalny tryb “Gra” oraz HDMI 2.1, przez co jest w stanie obsłużyć gry nowej generacji w standardzie 4K przy 120 klatkach na sekundę. Sony KD-55XH9505 to również kompletny Smart TV. Jest “multisystemowy” w tym sensie, że współpracuje zarówno z urządzeniami z system Android, jak i z urządzeniami z systemem iOS i macOS. Jeśli mielibyśmy wymienić jakieś wady tego modelu, to byłyby nimi większe niż przeciętne dla tej klasy telewizorów zużycie energii elektrycznej oraz cena. Telewizor posiada klasę efektywności energetycznej B, a roczne zużycie energii oscyluje w granicach 230 kWh (przy działaniu urządzenia przez 4 godziny dziennie 365 dni w roku). W poniższym zestawieniu uwzględnione zostały bieżące ceny Sony KD-55XH9505 w elektromarketach, w których ten model jest aktualnie dostępny:

Sony KD-55XH9505 możesz również zakpić na raty 0%. Sprawdź porównanie ofert ratalnych na zakup tego telewizora 55 cali w sklepach z ratami 0%.

Telewizor Sony KD-55A8 55 cali

Telewizor Sony KD-55A8 55 cali
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED 120 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W + 5 W + 5 W, 2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (standard 2.1), 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: B
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
  Pełny opis i specyfikacja Sony KD-55A8

Jeśli przy wyborze telewizora preferujemy Sony z panelem OLED to telewizor 55 cali Sony KD-55A8 będzie odpowiednim wyborem. Ten OLED jest wyposażony w funkcję Pixel Contrast Booster, która odróżnia go od konwencjonalnych OLEDów wzmocnionymi kolorami i kontrastem w jasnych fragmentach oraz głębszą, kontrastową czernią. Pozostałe technologie wpływające na jakość obrazu są tożsame, jak w opisanym wyżej telewizorze 55 cali LCD Sony KD-55XH9505. Znajdziemy tu więc ten sam procesor obrazu X1 Ultimate oraz takie technologie, jak object-based HDR remaster, Dolby Vision, 4K X-Reality PRO, Triluminos Display, czy X-Motion Clarity stworzone dla wyświetlania perfekcyjnego, realistycznego obrazu. Natomiast jeśli chodzi o dźwięk, to oprócz Dolby Atmos w tym modelu zastosowano technologię S-Force Front Surround symulując obecność wielu głośników dla uzyskania efektu dźwięku przestrzennego. Żadnych różnic z opisanymi wyżej modelami LCD nie znajdziemy również w funkcjach Smart TV. W Sony KD-55A8 mamy więc do dyspozycji ten sam system operacyjny Android TV z dostępem do ponad 5000 aplikacji TV i funkcję Netflix Calibrated Mode (studyjna jakość produkcji Netflix). Telewizor w komunikacji zewnętrznej współpracuje także z urządzeniami Apple dzięki obsłudze Apple AirPlay oraz Apple HomeKit. Warto więc rozważyć zakup tego modelu, tym bardziej, że różnica w cenie w porównaniu z flagowym LCD od Sony nie jest znaczna. Poniższe zestawienie zawiera porównanie aktualnych cen telewizora 55 cali Sony KD-55A8 w sklepach, w których jest aktualnie dostępny.

Sony KD-55A8 dostępny jest również w sprzedaży na raty 0%.

Telewizory 55 cali Philips

Poniższa lista to pozostałe telewizory 55 cali Philips, które nie zostały uwzględnione w naszym rankingu telewizorów. Są jednak równie chętnie wybierane przez konsumentów w Polsce – pochodzą z list najczęściej kupowanych telewizorów w elektromarketach. Dla każdego telewizora 55 cali Philips przygotowaliśmy najważniejsze informacje, w ty istotne dane techniczne oraz zestawienie cen w sklepach, w których są dostępne. Poszczególne modele prezentujemy w kolejności od najtańszego do najdroższego.

Telewizor Philips 55OLED855/12 55 cali

Telewizor Philips 55OLED855/12 55 cali
 • Ekran: 55 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED 120 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W + 30 W, 2.1 CH
 • Złącza: 4x HDMI (standard 2.0), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: B
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB

Telewizor Philips 55OLED855/12 55 cali to jeden z najczęściej wybieranych OLEDów tego producenta. Jego największą zaletą jest oczywiście panel OLED, który wyświetla realistycznie, precyzyjnie odwzorowany i szczegółowy obraz. Jest to również zasługa procesora Philips P5, w który ten model jest wyposażony. Ta wydajna jednostka dostarcza obraz przetwarzany przez sztuczną inteligencję w sposób podobny do ludzkiego mózgu. Bez względu więc na źródło zapewnia odpowiedni kontrast, bogate kolory i płynny ruch. Obraz jest dodatkowo optymalizowany przez obsługę formatów HDR, w tym HDR10+ i Dolby Vision, dzięki którym możemy oglądać obrazy zgodnie z zamierzeniem ich twórców. Z idealnym obrazem współgra idealne brzmienie dźwięku. Kinową jakość zapewnia format Dolby Atmos, a funkcja DTS Play-Fi pozwala na bezprzewodowe podłączenie głośników zewnętrznych. Telewizor Philips 55OLED855/12 55 cali to również szybki i intuicyjny Smart TV. System operacyjny Android TV zapewnia dostęp do najpopularniejszych aplikacji telewizyjnych, m.in. Google Play, Netflix, YouTube, Amazon Prime. Wrażenia z korzystania z telewizora potęguje system Ambilight, który za pomocą inteligentnych diod LED emituje za telewizorem poświatę w kolorach obrazu wyświetlanego na ekranie. Pomimo, że telewizor jest doskonałem ekranem dla graczy wideo, to brak HDMI w standardzie 2.1 uniemożliwia jego wykorzystanie w grach 4K 120 kl./s. Jeśli więc zależy nam na tej funkcjonalności warto rozważyć zakup innego modelu tv 55 cali w podobnej cenie. A aktualne ceny Philips 55OLED855/12 w poszczególnych sklepach prezentujemy w poniższym zestawieniu:

Jaka odległość od telewizora 55 cali?

Wybierając nowy telewizor do domu w pierwszej kolejności stajemy przed wyborem wielkości ekranu. I od razu pojawia się pytanie jaki będzie ten najwłaściwszy? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od rozdzielczości ekranu, rodzaju oglądanych treści oraz indywidualnych preferencji widza. Aby najlepiej odpowiedzieć na to pytanie określimy więc minimalną odległość od telewizora. W tym przypadku będzie to omawiany telewizor 55 cali.

Minimalna odległość to taka, z której patrząc na obraz nie widać pojedynczych pikseli. Obraz jednak może być różny w zależności od rozdzielczości ekranu i jakości materiału. Dla telewizorów i materiałów wyświetlanych w jakości 4K minimalną odległość określa się poprzez pomnożenie wysokości telewizora razy 1,5. W przypadku jakości HD ten iloczyn wynosi 3. Z kolei w przypadku rozdzielczości SD wysokość telewizora musimy pomnożyć sześciokrotnie.

W poniższej tabeli prezentujemy minimalne odległości widza od telewizora 55 cali w zależności od rozdzielczości ekranu/ oglądanego materiału.

JakośćOdległość od ekranu (około)
4K1 metr
HD2,1 metra
SD6,3 metra

Zauważ, że w Polsce większość programów telewizyjnych emitowanych jest w jakości HD. Biorąc pod uwagę, że większość dostępnych w sprzedaży modeli telewizorów posiada rozdzielczość 4K zwróć uwagę, czy telewizor posiada możliwość interpolacji wyświetlanego obrazu do wyższej rozdzielczości.

Telewizory 55 cali – pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o telewizory 55 cali. W tym FAQ zawarliśmy skondensowane w krótkich odpowiedziach informacje z tej strony. Jeżeli masz inne pytania dotyczące telewizorów 55 cali na które nie znalazłeś odpowiedzi poniżej – prześlij je nam lub umieść w komentarzu. Postaramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Jaki jest najlepszy telewizor 55 cali?

Z aktualnie dostępnych modeli na rynku naszym zdaniem najlepszym 55-calowym modelem telewizora jest LG OLED55GX3LA.

Jaki jest najlepszy telewizor 55 cali do 2000 zł?

W tym przedziale cenowym możesz rozważyć zakup modelu Samsung UE55TU8002K.

Jakie wymiary ma telewizor 55 cali?

Około 123 cm szerokości i około 70 cm wysokości bez podstawy. Dokładne wymiary są różne dla każdego modelu i zależą od szerokości ramki wokół ekranu.

Z jakiej odległości oglądać telewizor 55 cali?

Optymalna odległość zależy od indywidualnych preferencji widza, natomiast minimalna odległość uzależniona jest od jakości obrazu. W przypadku obrazu 4K jest to około 1 metra. Dla obrazu w jakości HD około 2,1 metra. Natomiast dla obrazu w jakości SD około 6,3 metra.

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 2 Ocena: 5]
Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *