LG OLED77G33LA

LG OLED77G33LA – Prezentacja, opinie, historia cen

LG OLED77G33LA to telewizor OLED 4K o przekątnej ekranu 77 cali należący do flagowej serii LG OLED G3. W sklepach może być również dostępny pod oznaczeniem LG 77G33LA 77″ OLED. Wyróżnia się jasnym i wyrazistym obrazem dzięki funkcji Brightness Booster Max, wydajnym procesorem α9 AI 4K Gen6, nowymi funkcjami Smart TV sterowanymi głosem bez użycia rąk oraz smukłym designem z możliwością montażu idealnie przylegającego do ściany za pomocą dołączonego uchwytu One Wall Design.

W tej prezentacji sprawdzisz najważniejsze informacje, w tym specyfikację, funkcje, opinie oraz ceny i historię zmian cen tego telewizora LG w Polsce.

Specyfikacja LG OLED77G33LA

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze LG 77G33LA 77″ OLED, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu77 cali (195 cm)
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelOLED, 100/120 Hz
Procesorα9 Gen6 AI
HDRHDR10, Dolby Vision, HLG
Smart TVTak, webOS 23
Klasa energetyczna tryb SDR / HDRF / G
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h124 / 304
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.) 171,21 x 97,54 x 2,54 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.) 171,21 x 103,89 x 32,00 cm
Waga (bez podst. / z podst.) 36,79 / 42,82 kg
Montaż na ścianieVESA 300 x 300 mm, uchwyt w zestawie

Złącza

WiFiTak (WiFi 6E)
BluetoothTak (5.0)
TunerDVB-T2/HEVC, DVB-C, DVB-S2/S
HDMI4 (standard 2.1)
USB3
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc
dźwięku
60 W
Kanały4.2 CH
Dolby
Atmos
Tak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Apple AirPlay 2Tak
Apple HomeKitTak
Sterowanie głosoweLG ThinQ AI, Amazon Alexa, Asystent Google
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak
Always Ready (wyświetlacz multimedialny)Tak

Jakość obrazu i dźwięku w LG OLED77G33LA

Telewizor LG OLED77G33LA to flagowy model 4K OLED, który oferuje doskonałą jakość obrazu dzięki technologii OLED Evo. Ta innowacyjna technologia łączy właściwości panelu, przetwarzanie obrazu i zaawansowane algorytmy głębokiego uczenia, co przekłada się na jeszcze jaśniejsze piksele LG OLED. Obraz jest dodatkowo usprawniony przez algorytm Light Boosting, Light Control Architecture oraz inne funkcje obsługiwane przez potężny procesor α9 AI 4K Gen6. Brightness Booster Max współpracuje z procesorem, zwiększając luminancję nawet o 70% względem modeli evo bez technologii OLED. Efektem tego jest bardziej wyrazisty obraz z wyjątkowym oświetleniem. Dzięki samoświecącym pikselom, telewizor LG 77G33LA 77″ OLED odznacza się doskonałą czernią i nieskończonym kontrastem, co sprawia, że prezentowane obrazy są piękne, żywe i przyjemne dla oka.

Procesor LG α9 szóstej generacji AI odpowiada za estetykę i piękno obrazu w telewizorze LG 77G33LA 77″ OLED. Ten zaawansowany algorytm nadaje obrazowi naturalną głębię i sprawia, że kolory są niezwykle żywe oraz precyzyjnie odwzorowane. Wykorzystując osiągnięcia w dziedzinie głębokiego uczenia, algorytm eksponuje detale oraz przedmioty na pierwszym planie i w tle. Procesor wspiera technologie, które pomagają uzyskać kinowe doświadczenia wizualne i dźwiękowe, optymalizuje przetwarzanie obrazu podczas wydarzeń sportowych oraz wspomaga funkcje gamingowe. Ponadto poprawia wydajność skalowania obrazu, dzięki czemu materiały o niższej rozdzielczości są wyświetlane w jakości zbliżonej do 4K.

Procesor α9 Gen6 AI w LG 77G33LA 77" OLED znacząco wpływa na poprawę jakości obrazu.

W odróżnieniu od telewizorów LCD, w OLED brak podświetlenia sprawia, że samoświecące piksele osiągają najgłębszą czerń i doskonały kontrast w każdych warunkach oświetleniowych. Obraz jest dokładniejszy, co pozwala dostrzec szczegóły, które w innym przypadku zostałyby przeoczone lub nieuchwytne dla oka. Ponadto panele OLED LG charakteryzują się precyzyjnym odwzorowaniem kolorów. Wiernie oddają każdy ton i odcień oryginalnego źródła niezależnie od poziomu jasności lub ciemności sceny. Potwierdzeniem stuprocentowej wierności odtwarzania barw i ich natężenia jest certyfikat niezależnej agencji Intertek.

Algorytm dynamicznego mapowania tonów Pro jeszcze lepiej poprawia obraz. Wcześniej jego działanie dotyczyło tylko klatek. Teraz poprawia pięć tysięcy obszarów na ekranie, zapewniając żywszy i jeszcze bardziej szczegółowy obraz HDR. W procesie korekty zwiększa kontrast w mniej kontrastowych obszarach, rozjaśnia średnie tony oraz zwiększa ekspresję detali w obszarach o wysokim kontraście.

Funkcja Dynamic Tone Mapping Pro poprawia właściwości obrazu

Telewizor LG 77G33LA 77″ OLED korzysta również z systemu przetwarzania jakości materiału opartego na sztucznej inteligencji (AI), który wykorzystuje technologie AI Noise Reduction oraz AI Super Resolution. System ten klasyfikuje obrazy i usuwa szum w oparciu o ich kategorię, a następnie zastosowane algorytmy uczenia głębokiego poprawiają wygląd twarzy i przedmiotów. Dzięki temu obrazy stają się wyraźniejsze, ostrzejsze i wielowymiarowe, bez sztuczności.

Symulacja klasyfikacji obrazu i usuwania szumu w telewizorze LG

LG OLED77G33LA obsługuje popularne formaty HDR: HDR10, HLG oraz Dolby Vision. HDR Expression Enhancer stosuje indywidualne krzywe mapowania tonalnego do przedmiotów, które naturalnie przyciągają wzrok, dzięki czemu stają się wyostrzone i ekspresywne. Z Dolby Vision idealnie współgra system Dolby Atmos zapewniając niezwykle wciągające wrażenia kinowe.

Systemy Dolby Vision IQ i Dolby Atmos w LG OLED77G33LA

A jeśli o wrażeniach dźwiękowych mowa, to ten model LG OLED G3 77″ wyposażony jest w system audio 4.2 o łącznej mocy 60 W. Technologia AI Sound Pro generuje wirtualny dźwięk przestrzenny 9.1.2-kanałowy. Pozwala to poczuć akcję wraz z pełnią odgłosów wokół siebie z wrażeniem bycia w samym środku sceny oglądanego filmu.

Wizualizacja funkcji AI Sound Pro w LG OLED77G33LA

Telewizor LG OLED77G33LA to również bardzo dobry wybór dla miłośników gier wideo. Oferuje wysoką jakość obrazu i zaawansowane funkcje dedykowane graczom. Złącza HDMI w standardzie 2.1 umożliwiają korzystanie z najnowszych technologii, takich jak Dolby Vision Gaming 4K przy 120 Hz, co sprawia, że obraz jest jeszcze płynniejszy i bardziej realistyczny.

Dzięki ultrakrótkiemu czasowi reakcji oraz wsparciu dla technologii NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium i VRR, obraz jest wyraźny i płynny nawet w najbardziej dynamicznych scenach. Tryb Dark Room dostosowuje jasność ekranu, aby zapewnić optymalne doświadczenie z gier przy zgaszonym oświetleniu.

Menu Game Optimizer umożliwia szybką zmianę ustawień oraz łatwe przełączanie między nimi. Znajdziemy tu gotowe profile dla różnych gatunków gier, takich jak strzelanki pierwszoosobowe (FPS), gry fabularne oraz strategie czasu rzeczywistego (RTS).

Obsługa technologii NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium oraz Dolby Vision Gaming w telewizorze LG OLED G3

Dzięki wbudowanej obsłudze GeForce Now LG 77G33LA 77″ OLED umożliwia także bezproblemowe granie w chmurze. Pozwala to na ponowne odkrywanie gier i poznawanie nowych bezpośrednio na ekranie telewizora.

LG 77G33LA 77" OLED z GEFORCE NOW

Opinie o LG OLED77G33LA

Podsumowując, LG OLED77G33LA to najlepszy telewizor 4K OLED LG z aktualnego rocznika modelowego. Wyróżnia się wyjątkowym designem, technologią OLED Evo z najjaśniejszym panelem, wydajnym procesorem o zwiększonej mocy obliczeniowej, funkcjami dla graczy oraz nowymi możliwościami Smart TV. Jest bezpośrednim następcą docenianego przez użytkowników modelu LG OLED77G23LA.

LG 77G33LA 77″ OLED posiada nową wersję systemu operacyjnego webOS. System oferuje szereg aktualnych opcji personalizacji, w tym indywidualne profile użytkowników. Zapewnia łatwiejszy dostęp do preferowanych kanałów, aplikacji oraz treści. Oferuje dopasowane do zainteresowań rekomendacje filmów, informacje o nadchodzących zdarzeniach sportowych oraz własne powiadomienia użytkownika w jednym miejscu. Pozwala tworzyć karty szybkiego dostępu do aplikacji i usług i rozmieszczać je w dowolny sposób oraz przełączać pomiędzy nimi by szybko przechodzić do wybranych treści. System zapewnia dostęp do większości serwisów strumieniowania wideo, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO Max, Amazon Prime Video, Disney+, Showtime, Apple TV, Player, Polsat Go i innych.

Poniższa symulacja przedstawia widok interfejsu webOS w języku angielskim. Podczas konfiguracji oraz w ustawieniach telewizora można również wybrać obsługę w języku polskim.

Ponadto LG 77G33LA 77″ OLED umożliwia sterowanie głosowe funkcjami telewizora i połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Współpracuje z asystentami głosowymi: Amazon Alexa i Asystentem Google. Funkcja NFC Magic Tap umożliwia proste i szybkie klonowanie widoku urządzenia mobilnego na ekran telewizora w pełnej jakości. W tym zakresie współpracuje również z technologią AirPlay 2, co pozwala na korzystanie z niej użytkownikom urządzeń Apple. Ten model LG wyposażony jest w moduł Wi-Fi 6 (802.11ax). Prędkość transmisji danych w tym najszybszym standardzie wynosi do 3,2 Gb/s. Natomiast prędkość transmisji danych przez port Ethernet (LAN) jest ograniczona do 100 Mb/s.

LG OLED77G33LA wyróżnia się smukłą konstrukcją z niezwykle wąskimi ramkami, które zapewniają bardziej immersyjne wrażenia. Szerokość ramki wynosi zaledwie 6 mm. Dzięki zastosowaniu materiału z włókien kompozytowych telewizor odznacza się niską wagą. Elegancki design serii G3 Gallery pozwala na montaż telewizora na ścianie niczym obrazu, zapewniając harmonijny wygląd i integrację z wnętrzem. Ten model jest przeznaczony do montażu ściennego, dlatego dołączono do niego dopasowany, smukły uchwyt ścienny. Po instalacji telewizor idealnie przylega do ściany. Podstawa, jako opcja sprzedawana jest osobno. Nowością jest funkcja Always Ready, która zmienia ten telewizor LG 77G33LA 77″ OLED w wyświetlacz multimedialny zawsze wtedy, gdy nie korzystamy z jego podstawowych funkcji. Pracując w tym trybie telewizor może wyświetlać galerię dzieł sztuki, galerię zdjęć rodzinnych, czy pełnić funkcję głośnika Bluetooth. Podwójne stuknięcie lub długie naciśnięcie przycisku zasilania na pilocie spowoduje wygaszenie ekranu, a muzyka będzie nadal odtwarzana. Ponadto w trybie Always Ready można wywołać asystenta głosowego komendą „Hi LG”.

Telewizor LG OLED 77G33LA dzięki minimalistycznej i smukłej konstrukcji stanowi elegancki dodatek w pomieszczeniu.

Poznaj opinie innych osób, które kupiły LG OLED77G33LA i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Cena LG OLED77G33LA – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna LG OLED77G33LA wynosi 24 999 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod nazwą LG OLED 77G33LA oraz LG 77G33LA 77″ OLED.

Telewizor LG OLED77G33LA wkrótce będzie dostępny w sprzedaży. Porównanie aktualnych cen, historia zmian oraz alert cenowy pojawią się w tym miejscu w momencie rozpoczęcia sprzedaży w sklepach z elektroniką.

Sprawdź inne najpopularniejsze telewizory 75 cali oraz najlepsze telewizory OLED aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o LG 77G33LA 77″ OLED

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje z tej prezentacji modelu LG 77G33LA 77″ OLED. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w LG OLED77G33LA?

Telewizor LG 77G33LA oferuje znakomity obraz 4K dzięki zastosowaniu technologii OLED Evo, łączącej właściwości panelu, przetwarzanie obrazu oraz zaawansowane algorytmy. Funkcja Brightness Booster Max gwarantuje wyjątkowy poziom luminacji, nawet do 70% wyższy w porównaniu z telewizorami Evo bez technologii OLED. Procesor α9 szóstej generacji AI o podwyższonej mocy obliczeniowej stosuje algorytm głębokiego uczenia do analizy i ulepszania obrazu w czasie rzeczywistym. 100 milionów samoświecących pikseli w panelu OLED działających niezależnie od siebie, zapewnia doskonałą głębię czerni, nieskończony kontrast i wierną reprodukcję kolorów. Jakość obrazu jest dodatkowo ulepszana przez zaawansowane technologie i systemy, takie jak HDR10, Dolby Vision czy OLED Motion Pro.

Jaka cena LG 77G33LA 77″ OLED?

Cena regularna wynosi 24999 zł. Może się ona różnić w zależności od oferowanych okresowo obniżek i promocji, dlatego porównanie aktualnych cen tego modelu LG w elektromarketach w Polsce oraz historia zmian cen i alert cenowy dostępne są w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma LG OLED77G33LA?

Ten model LG o przekątnej ekranu 77 cali (195 cm) ma 171,21 cm szerokości, 97,54 cm wysokości i 2,54 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w LG 77G33LA OLED?

Matryca OLED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

LG OLED 77G33LA ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu LG wynosi 100/120 Hz.

Jaka jakość dźwięku w LG 77G33LA 77″ OLED?

Ten model posiada system głośników 4.2 o łącznej mocy 60 W. Funkcja AI Sound Pro miksuje dźwięk do wirtualnego dźwięku przestrzennego 9.1.2. Kinowe wrażenia w filmach zapewnia system Dolby Atmos.

Czy LG 77G33LA to telewizor odpowiedni dla graczy?

Tak, posiada złącza HDMI w standardzie 2.1 i obsługuje gry na konsolach najnowszej generacji w 4K przy 120 kl./s. Odznacza się zaledwie milisekundowym czasem reakcji. Funkcja Game Optimizer automatycznie dostosowuje parametry obrazu dla uzyskania najlepszego efektu w zależności od gatunku gry (FPS, fabularna, strategiczna czasu rzeczywistego lub sportowa). Technologie Dolby Vision Gaming, NVIDIA G-SYNC i AMD FreeSync Premium pozwalają uzyskać wyraźniejszy i płynniejszy obraz w grach bez zauważalnych opóźnień i przycinania. Wbudowana obsługa GeForce Now umożliwia granie w chmurze.

Jakie funkcje Smart TV oferuje LG OLED77G33LA?

System operacyjny webOS w nowej wersji oferuje szybki i płynny dostęp do aplikacji telewizyjnych oraz możliwość tworzenia indywidualnych profili użytkownika. Dopasowane do upodobań rekomendacje ułatwiają odkrywanie nowych treści. Sterowanie funkcjami telewizora a także połączonymi urządzeniami inteligentnego domu możliwe jest również głosowo z wykorzystaniem asystenta LG ThinQ AI (rozpoznaje język polski). Współpracuje z Asystentem Google i Amazon Alexa. Ponadto telewizor umożliwia bezprzewodowe i szybkie (NFC Magic Tap) połączenie i przesyłanie widoku urządzenia mobilnego na ekran telewizora. Współpracuje z Apple AirPlay 2 i Apple HomeKit. Funkcja Always Ready pozwala zmienić telewizor w wyświetlacz multimedialny.

Ile prądu zużywa LG 77G33LA 77″ OLED?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej G i zużywa 124 kWh energii elektrycznej w trybie SDR i 304 kWh w HDR na każde 1000 godzin działania.

Gdzie kupić LG OLED77G33LA?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Icon Polecane
Ukryj