Telewizor LG 75QNED823QB

LG 75QNED823QB – Opinie, cena, dane techniczne

LG 75QNED823QB to telewizor 4K z odświeżaniem 100/120 Hz o przekątnej ekranu 75 cali. Jest to podstawowy model tegorocznej serii LG QNED i od wyżej pozycjonowanych modeli odróżnia się przede wszystkim podświetleniem standardowymi diodami LED, słabszym systemem audio i brakiem obsługi Dolby Vision i Dolby Atmos. Adresowany jest do użytkowników, którzy poszukują telewizora z wyższą częstotliwością odświeżania obrazu i żywymi, intensywnymi kolorami do codziennego oglądania programów telewizyjnych, filmów, seriali i sportu oraz jako ekranu do gier za możliwie niską cenę. W tej prezentacji zawarte są najważniejsze informacje, w tym specyfikacja, funkcje, opinie oraz ceny i historia zmian cen tego modelu LG 75QNED82 w Polsce.

Specyfikacja LG 75QNED823QB

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze LG 75QNED823QB, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu75 cali (189 cm)
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelLCD IPS, podświetlenie Edge LED, Local Dimming, 100/120 Hz
Procesorα5 Gen5 AI 4K
HDRHDR10 Pro, HLG
Smart TVTak, webOS 6.0
Klasa energetyczna tryb SDR / HDRF / G
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h109 / 200
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.) 167,5 / 96,4 / 4,4 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.) 167,5 / 104,3 / 40,5 cm
Waga (bez podst. / z podst.) 36,6 / 40 kg
Montaż na ścianieVESA 300 x 300

Złącza

WiFiTak (WiFi 5 – 802.11ac)
BluetoothTak (5.0)
TunerDVB-T2/HEVC, DVB-C, DVB-S2/S
HDMI4 (2x standard 2.1)
USB2
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc
dźwięku
20 W
Kanały2.0 CH

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Apple AirPlay 2Tak
Apple HomeKitTak
Sterowanie głosoweLG ThinQ AI, Amazon Alexa, Asystent Google
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu w LG 75QNED823QB

LG 75QNED823QB oferuje bardzo dobrej jakości obraz wyświetlany na panelu LCD z podświetleniem Edge LED i lokalnym wygaszaniem. Ten model należy do serii QNED odznaczającej się wiernym odwzorowaniem barw i żywymi kolorami dzięki technologiom Quantum Dot i NanoCell. Technologia wygaszania LG QNED wykorzystuje algorytmy głębokiego uczenia do mapowania i przesyłania informacji o obiektach do bloków przyciemniania podświetlenia, tworząc ostrzejsze, bardziej naturalne obrazy przy jednoczesnym minimalizowaniu efektu halo. Technologia NanoCell wykorzystuje nanocząsteczki o rozmiarze około 1 nm do filtrowania wyblakłych kolorów z fal RGB. Usuwają one zanieczyszczone kolory z fal RGB, pozostawiając na ekranie tylko czyste i dokładne barwy.

Zobrazowanie technologii wygaszania LG QNED. Pokazane są dwa ekrany telewizora przedstawiające zdjęcia niebieskiego motyla spijającego miód z różowego kwiatu. Obraz po lewej jest odrobinę blady, a obraz po prawej wzbogacony technologią LG QNED jest bardzo żywy.
Technologia wygaszania LG QNED tworzy ostrzejsze i bardziej naturalne obrazy

LG 75QNED823QB wyposażony jest w wydajny procesor α7 piątej generacji wspierany sztuczną inteligencją. W czasie rzeczywistym analizuje i optymalizuje obrazy. AI Picture Pro w czasie rzeczywistym analizuje obraz, usuwa szumy i poprawia jego właściwości dla zapewnienia optymalnej jakości obrazu. Ulepszone funkcje AI 4K Upscaling i AI Tone Mapping zwiększają kontrast i rozdzielczość, aby zapewnić optymalnie szczegółowy obraz, a funkcje Fore/Background Effect Enhancement i Dynamic Vivid maksymalizują głębię pola i ekspresji kolorów, co pozwala uzyskać wyjątkowo realistyczną jakość obrazu.

Zobrazowanie działania funkcji AI Picture Pro w telewizorze LG 75QNED823QB. Zbliżenie na twarz kobiety po lewej i po prawej stronie. Lewa strona twarzy kobiety wydaje się ciemniejsza i mniej wyraźna, a prawa jest jaśniejsza i wyraźniejsza.
AI Picture Pro poprawia właściwości obrazu w czasie rzeczywistym

Opracowana przez firmę LG technologia HDR10 Pro automatycznie dostosowuje jasność ekranu i wzmacnia zwykłe treści HDR, aby ukazać więcej szczegółów oraz zapewnić wyraźniejszy obraz każdej sceny.

Porównanie obrazu SDR oraz HDR zoptymalizowanego przez HDR10 Pro
HDR10 Pro automatycznie reguluje jasność dla podkreślenia kolorów i wydobycia detali również w zwykłych treściach HDR

Tryb FILMMAKER pozwala oglądać filmy dokładnie tak, jak zaplanował to reżyser. Ten tryb zachowuje oryginalne kolory, ustawienia i częstotliwość zmiany klatek, aby przedstawić widzowi prawdziwą wizję reżysera.

Tryb FILMMAKER pozwala oglądać obrazy zgodnie z zamierzeniem twórcy
Aktrywacja trybu FILMMAKER pozwala oglądać obrazy zgodnie z zamierzeniem twórcy (wyłącza wygładzanie, zachowuje proporcje, kolory i częstotliwość wyświetlania klatek)

Uzupełnieniem kinowych wrażeń wizualnych są bardzo dobre wrażenia dźwiękowe. Telewizor wyposażony jest w dwukanałowy system audio o mocy 20 W. Dźwięk jest jednak optymalizowany przez sztuczną inteligencję. Procesor wykorzystujący technologię głębokiego uczenia na podstawie punktów danych audio rozpoznaje głosy, efekty dźwiękowe i częstotliwość audio, umożliwiając optymalizację dźwięku na podstawie typu oglądanej treści, aby zapewnić jeszcze bardziej wciągający dźwięk przestrzenny.

Wizualizacja dźwięku z telewizora LG 75QNED823QB
AI Sound Pro miksuje dźwięk do efektu wirtualnego 5.1.2

LG 75QNED823QB oferuje również wysokiej jakości obraz w grach wideo. Obsługuje technologie 4K 120 Hz, VRR, ALLM i eARC z najnowszej normy HDMI 2.1, które redukują zamazanie ruchu i poświatę oraz zapewniają płynny i doskonale zsynchronizowany obraz w wysokiej rozdzielczości. Technologia AMD FreeSync Premium zapewnia obraz bez opóźnień oraz efektu zacinania i rozrywania.

Porównanie widoku gry na ekranie konwencjonalnego telewizora oraz na ekranie telewizora LG 75QNED823QB
Obraz gry na ekranie telewizora LG 75QNED823QB w porównaniu z ekranem konwencjonalnego telewizora

LG połączyło siły z niektórymi największymi twórcami i firmami technologicznymi z branży gier, aby umożliwić grę w najnowsze tytuły HDR z najwyższym realizmem wciągającego świata. Technologia HGiG analizuje parametry telewizora i jakość wyświetlanego obrazu w celu dopasowania jakości grafiki HDR zapewniając optymalne wrażenia z gry.

Porównanie widoku gry bez HGiG oraz z HGiG. Lewa połowa obrazu jest blada i mało kolorowa, a prawa strona jest bardziej kolorowa.
Technologia HGiG poprawia jakość obrazu w grach

Funkcja optymalizatora gier przedstawia wszystkie ustawienia gry w jednym wygodnym menu telewizora, a nowy pulpit gry zapewnia szybki dostęp do bieżących ustawień.

Obraz przedstawiający pulpit gry – jego paleta ukazuje ikony stanu gry, trybu ciemnego, App on App, optymalizatora gry, wszystkich ustawień i przewodnika.
Pulpit gry umożliwia kontrolę i zmianę ustawień bez opuszczania trybu gry


Dzięki wbudowanej obsłudze GeForce Now i Google Stadia LG 75QNED823QB umożliwia także bezproblemowe granie w chmurze. Pozwala to na ponowne odkrywanie gier i poznawanie nowych bezpośrednio na ekranie telewizora.

Pokazane są trzy telewizory. Środkowy ekran przedstawia dwa logo ustawione po przekątnej – logo NVIDIA GeFORCE NOW i logo STADIA. Po lewej stronie pokazano Splitgate, a po prawej – Cyberpunk 2077.
LG 75QNED823QB posiada wbudowaną obsługę GeForce Now i Google Stadia


Opinie o LG 75QNED823QB

Telewizor LG 75QNED823QB to w aktualnym roczniku podstawowy model serii LG QNED. Od wyżej pozycjonowanego modelu serii (LG 75QNED873QB) odróżnia się przede wszystkim podświetleniem standardowymi diodami LED, słabszym systemem audio, brakiem obsługi Dolby Vision i Dolby Audio, a co za tym idzie – niższą ceną. Jest to więc model stworzony z myślą o użytkownikach poszukujących uniwersalnego telewizora wyróżniającego się bardzo dobrym obrazem z intensywnymi, żywymi kolorami i odświeżaniem 100/120 Hz do codziennego oglądania programów telewizyjnych, sportu, filmów, seriali oraz jako ekranu gier wideo za możliwie niską cenę. W porównaniu z odpowiednikiem z ubiegłego roku ten model wyróżnia się ulepszonym procesorem wydajniej optymalizującym obraz, a także dźwięk, który teraz jest przetwarzany do wirtualnego dźwięku przestrzennego 5.1.2. LG 75QNED82 posiada również nową wersję systemu operacyjnego Smart TV. Oferuje on szereg opcji personalizacji, w tym indywidualne profile użytkowników. Zapewnia łatwiejszy dostęp do preferowanych kanałów, aplikacji oraz treści. Technologia LG ThinQ AI dopasowuje propozycje treści do indywidualnych preferencji. System zapewnia dostęp do większości serwisów strumieniowania wideo, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, Apple TV, Player, Polsat Go i innych.

Widok menu Smart TV na ekranie telewizora LG 75QNED823QB
System webOS w nowej wersji oferuje więcej możliwości personalizacji, w tym tworzenie indywidualnych profili użytkowników

Ponadto LG 75QNED823QB 75″ LED umożliwia sterowanie głosowe funkcjami telewizora i połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Współpracuje z asystentami Amazon Alexa i Asystentem Google. Umożliwia również bezprzewodowe klonowanie widoku urządzenia mobilnego na ekran telewizora w pełnej jakości. W tym zakresie obsługuje technologię AirPlay 2 umożliwiając korzystanie z niej użytkownikom urządzeń Apple. Komunikację ułatwia również pilot, który wyposażony jest w funkcję Magic Tap pozwalającą na szybkie i proste nawiązanie połączenia telefonu z telewizorem. Ponadto zawiera system wskazywania oraz dedykowane klawisze skrótów do najpopularniejszych aplikacji. Telewizor wyróżnia się minimalistycznym i smukłym designem. Ten model to wersja z czarnym, matowym kolorem obudowy. Technicznie bliźniaczym odpowiednikiem jest LG 75QNED813QA, który posiada srebrną, szczotkowaną obudowę.

Poznaj opinie innych osób, które kupiły LG 75QNED812QB i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Cena LG 75QNED823QB – gdzie kupić najtaniej?

Telewizor LG 75QNED823QB w sprzedaży w Polsce będzie dostępny od drugiej połowy 2022 roku. Dystrybutor nie podał jeszcze oficjalnych cen tego modelu, jednak można się spodziewać, że jego cena regularna będzie wynosiła około 7000 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod oznaczeniem: LG 75QNED82, LG LED 75QNED823QB, LG 75QNED823QB QNED oraz LG 75QNED823QB 75″ LED.

Telewizor możesz również kupić w ratach 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Sprawdź inne najpopularniejsze telewizory 75 cali aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o LG 75QNED823QB 75″ LED

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje z tej prezentacji modelu LG 75QNED823QB 75″ LED. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w LG 75QNED823QB?

Ten model LG 75QNED82 oferuje bardzo dobrej jakości obraz w standardzie 4K z technologią Quantum Dot i NanoCell, która oczyszcza kolory odfiltrowując mdłe barwy. Dzięki temu na ekranie są one naturalniejsze i żywe w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami LCD LED. Technologia wygaszania LG QNED tworzy ostrzejsze i bardziej naturalne obrazy. Procesor obrazu α7 piątej generacji AI 4K w czasie rzeczywistym analizuje oryginalną treść i optymalizuje jej jakość. Funkcja 4K Upscaling interpoluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Technologia LG HDR10 Pro dostosowuje jasność, aby uwypuklić kolory, ukazać szczegóły i zapewnić realistyczną klarowność obrazu w treściach HDR.

Jaka cena LG 75QNED823QB?

Telewizor LG 75QNED823 w sprzedaży w Polsce będzie dostępny od drugiej połowy 2022 roku. Porównanie cen tego modelu LG w elektromarketach w Polsce sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma LG 75QNED823QB?

Ten model LG o przekątnej ekranu 75 cali (189 cm) ma 167,5 cm szerokości, 96,4 cm wysokości i 4,4 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w LG 75QNED823QB?

Matryca LCD IPS z podświetleniem Edge LED i Local Dimming, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

LG 75QNED823QB ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu LG wynosi 100/120 Hz.

Jaka jakość dźwięku w LG 75QNED82?

Ten model posiada standardowy system głośników 2.0 o łącznej mocy 20 W. Funkcja AI Sound Pro miksuje dźwięk do wirtualnego dźwięku przestrzennego 5.1.2. Funkcja Bluetooth Surround Ready pozwala wzmocnić dźwięk dzięki możliwości szybkiego i prostego podłączenia głośników zewnętrznych poprzez Bluetooth.

Czy LG 75QNED823QB to telewizor odpowiedni dla graczy?

Tak, wejście HDMI w standardzie 2.1 z funkcjami VRR, ALLM i eARC zapewnia obsługę gier w jakości 4K przy płynności 120 FPS. Funkcja Game Optimizer automatycznie dostosowuje parametry obrazu dla uzyskania najlepszego efektu w zależności od gatunku gry oraz pozwala tworzyć i zapisywać własne ustawienia. Dzięki technologii AMD FreeSync Premium obraz w grach pozbawiony jest zauważalnych efektu przycinania, rozrywania.

Jakie funkcje Smart TV oferuje LG 75QNED823QB 75″ LED?

Smart TV w tym modelu obsługiwany jest przez system operacyjny webOS w ulepszonej wersji. Nowa wersja systemu oferuje szereg opcji personalizacji, w tym indywidualne profile użytkowników. Pozwala odkrywać ciekawe treści dzięki spersonalizowanym rekomendacjom. Umożliwia głosowe sterowanie funkcjami telewizora oraz połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Ponadto umożliwia bezprzewodowe klonowanie widoku smartfona na ekran telewizora. Współpracuje z Apple AirPlay 2 oraz Apple HomeKit.

Ile prądu zużywa LG 75QNED823?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej F w trybie SDR i G w trybie HDR. Zużywa odpowiednio 109 kWh energii elektrycznej w SDR i 200 kWh w trybie HDR na każde 1000 godzin działania.

Czym różni się LG 75QNED823QB od LG 75QNED813QA?

Technicznie są to te same modele. Różnią się kolorem obudowy, która w LG 75QNED823QB jest czarna, matowa, a w LG 75QNED813QA srebrna, szczotkowana.

Gdzie kupić LG 75QNED823QB?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Be the first to comment

Dodaj komentarz

Icon Polecane
Ukryj
Icon Obniżki cen TV
Ukryj