Jaki telewizor 65 cali? – Porównanie i ranking telewizorów 65 cali

Poszukujesz odpowiedzi na pytania: jaki jest najlepszy telewizor 65 cali? i jaki tv 65 cali kupić? Sprawdź nasz ranking telewizorów 65 cali. Poniżej prezentujemy również zestawienie najczęściej wybieranych telewizorów o tej przekątnej ekranu przez klientów elektromarketów w Polsce. Wśród nich znajdziesz telewizory 65 cali najpopularniejszych producentów, w tym: Samsung, LG, Sony. Zebranie ich w jednym miejscu pozwala na szybkie porównanie modeli, ich cen i dostępności w poszczególnych sklepach.

Ranking telewizorów 65 cali

Ten ranking telewizorów 65 cali to sześć najlepszych telewizorów o tej przekątnej ekranu w 2023 roku. Kryterium wyboru stanowi cena w zestawieniu z jakością obrazu, parametrami technicznymi i oferowanymi możliwościami oraz opinie użytkowników i ekspertów branżowych.

MiejsceModelPodsumowanie
1.Samsung Neo QLED QE65QN85CATNajlepszy telewizor 65 cali
2.LG OLED65C31LANajlepszy OLED w stosunku jakości do ceny
3.Sony XR-65X90KOptymalny wybór telewizora do wszystkich zastosowań
4.Samsung QLED QE65Q77BATNajtańszy do kina domowego i konsoli do gier nowej generacji
5.Philips 65PUS8517/12Telewizor 65 cali z systemem Ambilight
6.Sharp 65FP7EAOptymalny wybór telewizora 65 cali z odświeżaniem 50/60 Hz

Poniższej prezentujemy najważniejsze informacje o każdym telewizorze z rankingu.

1. miejsce: Samsung Neo QLED QE65QN85CAT – najlepszy telewizor 65 cali

Telewizor Samsung Neo QLED QE65QN85CAT 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD IPS, mini LED, 100/120 Hz, QLED
 • Głośniki: 60 W, 2.2.2 CH, Dolby Atmos
 • Złącza: 4x HDMI (standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2CS2/HEVC x 2
 • Klasa energetyczna SDR/HDR: D/G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu (w tym Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 144,63 x 82,87 x 2,59 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 144,63 x 89,11 x 28,57 cm
  Pełny opis i specyfikacja Samsung Neo QLED QE65QN85CAT


Rozpoczęta w ostatnich latach rewolucja w technologii podświetlenia telewizorów LED, opierająca się na wykorzystaniu diod mini LED zdobyła uznanie użytkowników, a także zapewniła solidną konkurencję dla telewizorów OLED. Przy rozmiarze mniejszym niż 300 µm diody mini LED są około 40 razy mniejsze od standardowych diod, co pozwala na umieszczenie większej ich liczby na tym samym obszarze ekranu. W rezultacie możliwa jest lepsza kontrola podświetlenia, wyższa jasność szczytowa oraz głębsza czerń, co przekłada się na bardziej szczegółowy obraz.

Model Samsung Neo QLED QE65QN85CAT jest jednym z nowości na bieżący rok oraz uznawany jest za optymalny wybór pod względem stosunku jakości do ceny w segmencie telewizorów mini LED. W porównaniu z poprzednikiem, modelem QE65QN85BAT, nowy telewizor charakteryzuje się zwiększoną luminacją oraz unowocześnionym procesorem obrazu AI Neo Quantum 4K, który wspierany jest przez sieci neuronowe, co z kolei poprawia postrzeganie głębi obrazu.

Technologia Quantum Dot, charakterystyczna dla serii QLED, słynie z perfekcyjnego cieniowania i pełnej intensywności kolorów. O precyzji odwzorowania kolorów świadczy certyfikacja PANTONE. Telewizor wyświetla 2030 kolorów z palety PANTONE, a także 110 dodatkowych odcieni skóry, co gwarantuje niezwykle wierny i precyzyjny obraz. W rezultacie współpracy różnych technologii i komponentów, obraz na ekranie tego telewizora 65 cali cechuje się wysokim realizmem, szczegółowością oraz żywymi kolorami. Ponadto, tryb Komfort dla Oczu automatycznie dostosowuje parametry obrazu, umożliwiając komfortowe korzystanie z telewizora przez dłuższy czas.

Ten 65-calowy telewizor oferuje również wysoką jakość obrazu podczas rozgrywek wideo, dzięki złączom HDMI 2.1 oraz technologiom optymalizacji obrazu w grach. Funkcja FreeSync Premium Pro zapewnia płynność ruchu oraz eliminuje szarpanie obrazu podczas rozgrywki. Wysoka jakość ruchu i brak negatywnych efektów wizualnych, takich jak rozmycie czy tearing, zapewniają świetne doświadczenia z gier, także w 4K przy 120 kl./s.

Jeśli chodzi o jakość dźwięki Samsung Neo QLED QE65QN85CAT dysponuje systemem dźwięku 2.2.2 o mocy 60 W z technologią Dźwięku Podążającego za Obiektem. Telewizor zapewnia obsługę systemu Dolby Atmos. Funkcja Q-Symphony pozwala na zsynchronizowanie i wzmocnienie dźwięku z wbudowanych głośników za pomocą dedykowanego soundbara Samsung (sprzedawany osobno).

Nowa wersja systemu operacyjnego Smart TV Tizen wprowadza pełnoekranowe menu, oferując bardziej intuicyjne doświadczenie użytkownika i dostęp do popularnych serwisów strumieniowania wideo i muzyki, takich jak Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Disney+, TVP VOD, Player, Polsat Go, Canal+ online, Amazon Prime Video i innych. System umożliwia bezprzewodowe klonowanie widoku z urządzeń, również urządzeń Apple oraz przeprowadzanie wideorozmów dzięki aplikacji Google Duo i możliwości podłączenia zewnętrznej kamerki USB. Z kolei funkcja SmartThings umożliwia kontrolę nad inteligentnym domem, a zintegrowane asystenty głosowe pozwalają na sterowanie telewizorem oraz podłączonymi urządzeniami przy użyciu komend głosowych.

Poniższe zestawienie to porównanie dostępności i aktualnych cen telewizora Samsung Neo QLED QE65QN85CAT 65 cali w różnych sklepach:

2. miejsce: Telewizor LG OLED65C31LA 65 cali

Telewizor 65 cali LG OLED65C31LA
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 40 W, 2.2 CH, Dolby Atmos
 • Złącza: 4x HDMI (standard 2.1), 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/HEVC, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna tryb SDR / HDR: F / G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, sterowanie głosem, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 144,1 x 82,6 x 4,5 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 144,1 x 87,9 x 21,5 cm
  Pełny opis i specyfikacja LG OLED65C31LA

Oceniając jakość obrazu z technologią OLED można porównywać telewizory LCD tylko z najbardziej zaawansowanym podświetleniem LED. Mimo iż telewizory te mogą wydawać się bardziej konkurencyjne cenowo wobec OLED, to warto zauważyć, że samoświecące piksele OLED oferują idealną głębię czerni i nieskończony kontrast – kluczowe aspekty jakości obrazu, a także charakteryzują się szerokimi kątami widzenia, doskonałym odwzorowaniem kolorów i błyskawiczną reakcją. Niemniej jednak, telewizory LCD LED zazwyczaj przewyższają telewizory OLED pod względem jasności, choć najnowsze modele OLED, takie jak LG OLED65C31LA, minimalizują ten problem dzięki nowemu materiałowi emisyjnemu i technologii przetwarzania obrazu, które zwiększają luminację.

W LG OLED65C31LA zastosowano ewolucyjną technologię OLED Evo, łączącą właściwości panelu z przetwarzaniem obrazu i zaawansowanymi algorytmami. Wybór tego modelu stanowi najlepszy stosunek jakości obrazu do ceny spośród telewizorów OLED z aktualnego rocznika modelowego, plasując się w czołówce rankingu telewizorów 65 cali. LG OLED65C31LA wykorzystuje procesor α9 szóstej generacji AI 4K, którego zaawansowany algorytm zapewnia obrazowi naturalną głębię oraz spektakularnie żywe i precyzyjnie odwzorowane kolory. Procesor ten również skaluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej do 4K. Funkcja Dynamic Tone Mapping Pro indywidualnie przetwarza 5 000 obszarów ekranu, co przekłada się na obraz bardziej żywy i szczegółowy. Telewizor obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10 oraz Dolby Vision, co pozwala doświadczyć magii dużego ekranu bez wychodzenia z domu.

W kontekście gier wideo ten telewizor 65 cali oferuje wybitną jakość obrazu i wsparcie dla 4 złącz HDMI 2.1. Jako pierwszy telewizor, obsługuje Dolby Vision Gaming w 4K przy 120 Hz, dostarczając jeszcze bardziej płynnego i realistycznego obrazu. Z czasem reakcji 1 ms oraz funkcjami NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium i VRR obraz jest wyraźny i płynny nawet przy dynamicznej akcji. Nowy tryb Dark Room i menu Game Optimizer dostosowują jasność i ustawienia dla optymalnej rozgrywki, a wbudowane wsparcie dla GeForce Now umożliwia grę w chmurze.

Pod względem dźwięku, LG OLED65C31LA oferuje system 2.2-kanałowy o mocy 40 W. Funkcja AI Sound Pro konwertuje dźwięk do wirtualnego efektu przestrzennego 9.1.2. System Dolby Atmos dba o kinowe doznania podczas seansów filmowych. Połączenie telewizora z dedykowanym soundbarem LG (sprzedawany oddzielnie) pozwala stworzyć jeden układ emitujący dźwięk jak w trójwymiarowej sali koncertowej.

Telewizor wykorzystuje system operacyjny webOS z technologią LG ThinQ AI. System dostarcza szeroki wybór opcji personalizacji, uwzględniając indywidualne profile użytkowników, co ułatwia dostęp do ulubionych kanałów, aplikacji i treści dla każdego domownika. System umożliwia dostęp do większości popularnych serwisów strumieniowania wideo, takich jak YouTube, Netflix, Viaplay, HBO Max, Amazon Prime Video, Disney+, Showtime, Apple TV, Player, Polsat Go i wielu innych. Dodatkowo, oferuje możliwość klonowania ekranu smartfona oraz wsparcie dla technologii Apple AirPlay 2 i Apple HomeKit. Pilot Magic Tap zapewnia łatwość nawigacji i skrótów do ulubionych aplikacji, a smukła konstrukcja telewizora z wąskimi ramkami gwarantuje immersyjne wrażenia wizualne. Funkcja Always Ready przekształca telewizor w multimedialny wyświetlacz zawsze wtedy, gdy nie korzystamy z jego podstawowych funkcji. W tym trybie telewizor ma możliwość prezentowania obrazów, wyświetlania galerii rodzinnych zdjęć lub działania jako głośnik Bluetooth. Podwójne stuknięcie lub przytrzymanie przycisku zasilania na pilocie prowadzi do wygaszenia ekranu, przy jednoczesnym kontynuowaniu odtwarzania muzyki. W tym trybie możliwe jest aktywowanie asystenta głosowego za pomocą komendy „Hi LG”.

Poniższe zestawienie zawiera porównanie aktualnych cen oraz dostępności telewizora LG OLED65C31LA 65 cali w sklepach:

8499,00 zł
dostępny
Mediaexpert.pl
8499,00 zł
dostępny
Mediamarkt.pl

3. miejsce: Telewizor Sony XR-65X90K 65 cali

Telewizor Sony XR-65X90K 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD LED, FALD, 100/120 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W + 5 W + 5 W, 2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (2 x standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 145,2 x 83,4 x 7,2 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 145,2 x 86,3 x 33,1 cm
  Pełny opis i specyfikacja Sony XR-65X90K

Sony XR-65X90K to, biorąc pod uwagę stosunek jakości obrazu do ceny, najlepszy wybór telewizora LCD 4K Sony w aktualnym roku modelowym. Oferuje ponadprzeciętną jakość obrazu 4K dzięki zastosowaniu podświetlenia Full Array LED z nową strukturą diod oraz inteligentnego układu Cognitive Processor XR. Bezpośrednie strefowe podświetlenie zapewnia prawdziwą głębię i optymalny kontrast. Z kolei rewolucyjny procesor sterowany inteligencją poznawczą (będącą czymś więcej niż sztuczna inteligencja) reprodukuje obrazy i dźwięki z uwzględnieniem działania ludzkich zmysłów. Inżynierowie Sony wykorzystali wiedzę o ludzkim wzroku i słuchu po to, aby ich procesor przetwarzając obrazy i dźwięki naśladował sposób widzenia i słyszenia przez człowieka. Ten niezwykle wydajny układ jest więc w stanie w ciągu jednej sekundy przeanalizować nawet kilka tysięcy elementów obrazu pod kątem m.in. kolorystyki, nasycenia, jasności, wektora ruchu, przepustowości i robi to, tak jak ludzki mózg – kompleksowo. W efekcie obrazy wyświetlane na ekranie tego telewizora 65 cali są piękne dla oka i odznaczają się wysokim poziomem realizmu, wyrazistości, żywymi kolorami oraz naturalnym kontrastem. Technologia interpolacji efektywnie skaluje obrazy z każdego źródła o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej do 4K. Sony XR-65X90K obsługuje system Dolby Vision, a tryby Netflix Adaptive Calibrated Mode oraz IMAX Enhanced pozwalają na oglądanie filmów zgodnie z zamierzeniem ich twórców. Zintegrowany czujnik światła polepsza komfort oglądania niezależnie od zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu. Dzięki niemu telewizor automatycznie dostosowuje ustawienia jasności ekranu do poziomu zaciemnienia pomieszczenia. Ten model idealnie sprawdzi się również jako ekran konsoli do gier. Jest oficjalnie rekomendowany do konsoli PlayStation 5, a złącza HDMI w standardzie 2.1 z obsługą VRReARC i ALLM ze specjalnym trybem Gra zapewnią płynną i realistyczną rozgrywkę również w grach 4K przy 120 kl./s. Telewizor dostosowuje częstotliwość do zmiennej liczby klatek na sekundę eliminując efekt przycinania i rozrywania obrazu. Sony XR-65X90K wyposażony jest w system audio 2.2 na który składają się dwa tylne głośniki wysokotonowe i dwa głośniki pełnozakresowe X-Balanced Speaker o łącznej mocy 30 W. Emitują one czysty i wyraźny dźwięk, który słyszalny jest zza ekranu i uzupełniany efektem 3D. Technologia Bravia XR Surround generuje dźwięk przestrzenny dobiegający z boków i pionowo bez potrzeby instalacji głośników sufitowych lub zwróconych do góry. Telewizor obsługuje system Dolby Atmos. Dźwięk można wzmocnić dedykowanym soundbarem Sony i zsynchronizować z głośnikami telewizora używając funkcji Acoustic Center Sync. Optymalizacja ustawień dźwięku i obrazu może być jeszcze precyzyjniejsza dzięki modułowi Sony BRAVIA CAM (sprzedawany oddzielnie), który rozpoznaje odległość od ekranu i miejsce, w którym znajduje się widz. Ponadto zwiększa możliwości użytkowe telewizora umożliwiając m.in. sterowanie gestami czy prowadzenie rozmów wideo. Funkcje Smart TV obsługiwane są przez uznawany za jeden z najlepszych system operacyjny Google TV. Zapewnia on dostęp do tysięcy aplikacji tv, w tym wszystkich popularnych serwisów strumieniowania wideo i muzyki, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, Player, Polsat Go, Canal+ online, Apple TV, Spotify i wielu innych. Wbudowany Chromecast umożliwia błyskawiczne, bezprzewodowe przesyłanie widoku smartfona, tabletu lub laptopa na ekran telewizora. Obsługa Apple AirPlay zapewnia tę możliwość użytkownikom urządzeń Apple. Telewizor umożliwia również komunikację głosową z wykorzystaniem asystentów głosowych. Sony XR-65X90K wyróżnia się elegancką, minimalistyczną konstrukcją. Smukła ramka z ekranem tworzą jedną płaszczyznę. W zestawie znajduje się inteligentny pilot bluetooth z podświetlanymi przyciskami i praktyczną funkcją wywoływania sygnału dźwiękowego po naciśnięciu przycisku na telewizorze lub przy pomocy asystenta głosowego w przypadku wersji z wbudowanym w tv mikrofonem. W sklepach dostępne są wersje X93K i X94K tego telewizora, które od podstawowego modelu różnią się dodatkową funkcją optymalizacji koloru Rich Color Enhancer, wbudowanym w telewizor mikrofonem oraz pilotem z wykończeniem premium (X94K). Funkcja Rich Color Enhancer nadaje obrazowi dodatkowej wyrazistości poprzez wzmocnienie neutralnych kolorów do bardziej żywych tonów. Funkcja ta działa automatycznie i nie jest widoczna w ustawieniach do włączenia lub wyłączenia. Poniższe zestawienie zawiera porównanie aktualnych cen i dostępności telewizora Sony XR-65X90K oraz wersji X93K i X94K w sklepach:

4. miejsce: Telewizor Samsung QLED QE65Q77BAT 65 cali

Telewizor Samsung QLED QE65Q77BAT 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: QLED, LCD VA, Edge LED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 20 W, 2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 1 w standardzie 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2CS2/HEVC x 2
 • Klasa energetyczna tryb SDR / HDR: F / G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 145,2 x 83,2 x 2,6 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 145,2 x 89,7 x 29 cm
  Pełny opis i specyfikacja Samsung QLED QE65Q77BAT

Samsung QLED QE65Q77BAT to najtańszy telewizor QLED Samsung z aktualnego rocznika modelowego z odświeżaniem 100/120 Hz i złączem HDMI w standardzie 2.1. Adresowany jest do użytkowników, którzy poszukują telewizora 65 cali z wyższą częstotliwością odświeżania nie tylko do codziennego oglądania programów tv, ale również sportu, filmów i seriali oraz konsoli do gier w możliwie niskiej cenie. Wyposażony jest w matrycę VA z podświetleniem Edge LED. Technologia podświetlenia Dual LED dostosowuje temperaturę koloru do oglądanej treści zapewniając wyraźniejszy kontrast i głębsze kolory. Z kolei technologia Quantum Dot odpowiada za stuprocentowe natężenie barw. W ich połączeniu telewizor prezentuje żywy i realistyczny obraz. Wydajny procesor AI Quantum 4K wykorzystuje sztuczną inteligencję do poprawy parametrów obrazu, dźwięku i funkcji. Inteligentne skalowanie zapewnia wyświetlanie obrazów o niższej rozdzielczości w jakości zbliżonej 4K. Obsługa formatów HDR10, HDR10+ i HLG zapewnia wysoki kontrast, nasycenie barw i dobrze widoczne detale w treściach HDR. Komfort oglądania zwiększa funkcja Komfort dla Oczu, która automatycznie dostosowuje jasność ekranu, tonację i poziom niebieskiego światła do pory dnia i oświetlenia. Ten telewizor 65 cali oferuje również bardzo dobrej jakości obraz w grach z obsługą gier 4K przy 120 kl./s. Wyposażony jest w złącze HDMI w standardzie 2.1 i posiada Panel Gracza, który umożliwia kontrolę i zmianę ustawień funkcji i podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry. Technologia AMD FreeSync Premium PRO zapewnia płynną animację bez efektu zacinania i szarpania obrazu. Ten model Samsung posiada standardowy, dwukanałowy system głośników o mocy 20 W z technologią Dźwięku Podążającego za Obiektem w wersji Lite. Dźwięk można wzmocnić dedykowanym soundbarem (sprzedawany oddzielnie) i idealnie zsynchronizować używając funkcji Q-Symphony. Funkcje Smart TV obsługiwane są przez system operacyjny Tizen w nowej wersji 6.5. Umożliwia on dostęp do wszystkich najpopularniejszych aplikacji serwisów strumieniowania wideo i muzyki, w tym Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Disney+ i innych. Ponadto telewizor umożliwia bezprzewodowe przesyłanie i wyświetlanie obrazu z komputera i smartfona. Zgodność z Apple AirPlay 2 pozwala na korzystanie z tej technologii użytkownikom urządzeń Apple. Sterowanie funkcjami telewizora i połączonymi urządzeniami inteligentnego domu możliwe jest z wykorzystaniem asystentów głosowych. Aktualne ceny i dostępność telewizora Samsung QLED QE65Q77BAT 65 cali w sklepach zawarte są w poniższym zestawieniu:

5. miejsce: Telewizor Philips 65PUS8517/12 65 cali

Telewizor Philips 65PUS8517/12 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD, Direct LED, 50/60 Hz
 • Głośniki: 20 W, 2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI, 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, Ambilight
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 145 x 83,3 x 8,5 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 145 x 90,4 x 29,7 cm
  Pełny opis i specyfikacja Philips 65PUS8517/12

Philips 65PUS8517/12 to telewizor 65 cali należący do tegorocznej serii „The One” tego producenta. Wyposażony jest w matrycę LCD z podświetleniem Direct LED i odświeżaniem 50/60 Hz. Sprawdzi się w codziennym oglądaniu programów telewizyjnych, filmów i seriali. Jego dodatkowym atutem jest  zintegrowany, trzystronny system Ambilight, czyli system umieszczonych w obudowie diod LED, które wokół telewizora emitują poświatę w kolorach idealnie zsynchronizowanych z kolorami akcji na ekranie lub muzyką dając ciepły i wciągający efekt. Obrazy przetwarzane są przez wydajny, czterordzeniowy procesor P5 Perfect Picture, który w czasie rzeczywistym analizuje i optymalizuje materiał źródłowy dla zapewnienia wyraźnego kontrastu z widocznymi szczegółami. Wyświetlane kolory są żywe, a odcienie skóry naturalne. Procesor odpowiada również za płynny ruch. Obraz pozostaje ostry i pozbawiony jest efektu migotania nawet w dynamicznych scenach. Philips 65PUS8517/12 obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10+ oraz Dolby Vision. Dopełnieniem kinowych wrażeń jest system Dolby Atmos (dla wbudowanych głośników oraz przez złącze HDMI eARC) zapewniający wirtualny dźwięk przestrzenny. Ten telewizor 65 cali wyposażony jest w dwukanałowy system głośników o łącznej mocy 20 W. Technologia DTS Play-Fi umożliwia bezprzewodowe połączenie z głośnikami zewnętrznymi. Funkcja Mimi pozwala na dopasowanie ustawień dźwięku do indywidualnych preferencji. Funkcje Smart TV w tym modelu obsługiwane są przez system Android TV 11 z nowym interfejsem użytkownika. System zapewnia dostęp do aplikacji większości popularnych serwisów strumieniowania wideo i muzyki, w tym YouTube, Netflix, Viaplay, Disney+, Amazon Prime Video, Player, Polsat Go, HBO Max, Canal+ online, Spotify i innych. Telewizor umożliwia sterowanie głosowe funkcjami oraz połączonymi urządzeniami inteligentnego domu z wykorzystaniem Asystenta Google lub usługi Alexa (w Polsce z dniem premiery). Poniższe zestawienie to porównanie cen i dostępności telewizora Philips 65PUS8517/12 65 cali w sklepach w Polsce:

6. miejsce: Telewizor Sharp 65FP7EA 65 cali

Telewizor 65 cali Sharp 65FP7EA
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD VA, Direct LED, 50/60 Hz, QLED
 • Głośniki: 12 W + 12 W, 2.0 CH, Dolby Atmos
 • Złącza: 4x HDMI (standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/C/S2
 • Klasa energetyczna tryb SDR / HDR: F / G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, Chromecast
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 144,96 x 83,97 x 10,11 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 144,96 x 88,1 x 27,3 cm

Szóste miejsce w rankingu telewizorów 65 cali przypada modelowi przeznaczonemu do codziennego oglądania programów telewizyjnych, sportu, filmów oraz seriali z żywymi i intensywnymi kolorami – Sharp 65FP7EA. Jednym z jego największych atutów jest przystępna cena.

Sharp 65FP7EA oferuje wyjątkową jakość obrazu, wynikającą z zastosowania matrycy LCD VA z podświetleniem Direct LED oraz technologii Quantum Dot, która gwarantuje szeroką gamę odtwarzanych kolorów i naturalne przejścia tonalne. Technologia HDR oraz Dolby Vision zapewniają obrazy o wysokim zakresie dynamiki, czyniąc każdą scenę realistyczną i pełną życia. Dodatkowe funkcje, takie jak AQUOS Smooth Motion, poprawiają płynność obrazu, a 4K UHD zapewnia niesamowitą ostrość i głębię kolorów.

Telewizor wyposażony jest w system dźwiękowy Harman/Kardon, który dostarcza dynamiczny, przestrzenny dźwięk, wypełniając pomieszczenie bogatymi tonami. Obsługa technologii Dolby Atmos, DTS:X oraz DTS Virtual:X sprawia, że dźwięk staje się przestrzenny i realistyczny, dostarczając doskonałej jakości audio do filmów, muzyki czy gier.

Złącza HDMI 2.1 wspierają najnowsze funkcje gamingowe, zapewniając niskie opóźnienia i płynne, krystalicznie czyste obrazy w grach. Dzięki trybowi gry (Game Mode), telewizor dostarcza najlepsze możliwe czasy odpowiedzi oraz ostrą rozdzielczość 4K lub Full HD. Technologie obrazu, takie jak Active Motion 1000, eliminują rozmycia i utrzymują obraz w ostrości nawet podczas dynamicznych scen akcji, co jest niezbędne dla zapewnienia optymalnego doświadczenia gamingowego.

Funkcje Smart TV dostępne są przez system operacyjny Android TV 11, oferując dostęp do ponad 7000 aplikacji dostępnych w sklepie Google Play oraz możliwość strumieniowania treści z popularnych serwisów, takich jak YouTube, Netflix, Disney+, Polsat Go, Player, TVP VOD czy HBO Max. Funkcja Chromecast umożliwia bezprzewodowe przesyłanie treści z urządzeń mobilnych na ekran telewizora, a zintegrowany Google Assistant ułatwia nawigację i wyszukiwanie treści za pomocą kontroli głosowej. Google Play Movie umożliwia zakup lub wynajem filmów i seriali, a wbudowany czytnik kart SD umożliwia wygodne oglądanie zdjęć czy filmów bezpośrednio z karty pamięci.

Poniższe zestawienie zawiera porównanie cen i dostępności telewizora Sharp 65FP7EA 65 cali w różnych sklepach:

3299,99 zł
dostępny
Mediaexpert.pl
3499,00 zł
niedostępny
Euro.com.pl

Telewizory Samsung 65 cali

Poniższa lista telewizorów 65 cali Samsung, to modele, które nie zostały uwzględnione w rankingu telewizorów 65 cali. Telewizory te pochodzą z list bestsellerów największych elektromarketów w Polsce i są równie chętnie wybierane przez konsumentów. Przy każdym z nich prezentowane są najważniejsze informacje, w tym dane techniczne i porównanie aktualnych cen. Telewizory Samsung 65 cali wyświetlane są w kolejności od najtańszego do najdroższego.

Telewizor Samsung UE65AU7192U 65 cali

Telewizor Samsung UE65AU7192U 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD VA, Direct LED, 50/60 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 3x HDMI 2.0, 1x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2CS2, tuner analogowy
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 144,9 x 83 x 6 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 144,9 x 90,6 x 28,2 cm

Jednym z podstawowych telewizorów 65 cali 4K UHD Samsung jest Samsung UE65AU7192U. Ten model zyskuje na popularności dzięki dobrej jakości obrazu w stosunku do niskiej ceny, za jaką jest oferowany. Wyposażony został w procesor Crystal 4K i matrycę VA z podświetleniem Direct LED. Dzięki precyzyjnej adaptacji kolorów oferuje żywe i bardziej realistyczne obrazy niż konwencjonalne telewizory Samsung. UHD Dimming regulując poziom jasności w poszczególnych obszarach obrazu eliminuje zniekształcenia przy jednoczesnym uzyskaniu większej głębi czerni i jaśniejszej bieli. Dzięki technologii HDR kompatybilnej z HDR10+ obraz wyróżnia się dobrą widocznością detali nawet w ciemnych i jasnych scenach. Funkcja Upłynniacz Ruchu zapewnia płynny obraz bez zacięć i rozmyć podczas dynamicznych scen w transmisjach sportowych. Ten telewizor 65 cali dzięki automatycznemu trybowi gry i niskiemu opóźnieniu wejściowemu może posłużyć również jako ekran gier wideo. Właściwości sprzętowe uniemożliwiają jednak obsługę gier w jakości 4K przy 120 kl./s. Za to świetnie sprawdzi się podczas wieczornych seansów z Netflixem. Nowy system operacyjny Tizen umożliwia szybki i płynny dostęp do tej i wielu innych aplikacji streamingowych. Telewizor umożliwia również bezprzewodowe przesyłanie obrazów z komputera i smartfona na ekran telewizora w pełnej jakości. Jedną z jego największych zalet jest również stosunkowo niska cena jak na telewizor 65 cali. Aktualne ceny Samsung UE65AU7192U w sklepach, w których ten model jest dostępny zawarte są w poniższym zestawieniu:

Samsung UE65AU7192U dostępny jest również na raty 0%. Sprawdź porównanie wysokości rat.

Telewizor Samsung UE65BU8002K 65 cali

Telewizor Samsung UE65BU8002K 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD VA, Edge LED, 50/60 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 3x HDMI 2.0, 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2, DVB-C, analogowy
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 145,1 x 83,2 x 2,6 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 145,1 x 87 x 28,2 cm
  Pełny opis i specyfikacja Samsung UE65BU8002K

Samsung UE65BU8002K to kolejna budżetowa propozycja tego producenta na aktualny rok modelowy. Ten telewizor 65 cali przeznaczony jest dla użytkowników, którzy poszukują odbiornika tv do codziennego oglądania programów telewizyjnych oraz filmów i seriali z platform streamingowych z dobrej jakości wrażeniami wizualnymi i dźwiękowymi. Wyposażony jest w panel LCD VA z podświetleniem Edge LED i odświeżaniem 50/60 Hz. Rozdzielczość 4K i zaawansowana technologia Dynamicznego Koloru Krystalicznego zapewniają wyraźne, szczegółowe obrazy z żywymi barwami. Procesor Crystal 4K skaluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Telewizor obsługuje format HDR10+ zapewniający wysoki zakres kontrastu w treściach HDR, a Wzmacniacz Kontrastu poprawia naturalność i szczegółowość obrazów. Samsung UE65BU8002K wyposażony jest w standardowy, dwukanałowy system audio o łącznej mocy 20 W z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem w wersji Lite. Wirtualny efekt przestrzenny 3D oraz funkcja adaptacji poprawiają wrażenia dźwiękowe. Dźwięk w tym modelu można opcjonalnie wzmocnić dedykowanym soundbarem (sprzedawany oddzielnie) i idealnie zsynchronizować używając funkcji Q-Symphony. Ten telewizor 65 cali to również bardzo dobry Smart TV z systemem operacyjnym Tizen w nowej wersji 6.5. Pełnoekranowe, intuicyjne menu umożliwia szybkie wyszukiwanie interesujących treści. System obsługuje aplikacje większości popularnych usług strumieniowania wideo, m.in.: Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Amazon Prime Video i innych. Umożliwia klonowanie widoku ekranu urządzenia mobilnego lub laptopa na ekran telewizora. Po podłączeniu zewnętrznej kamerki USB (sprzedawana oddzielnie) lub połączeniu ze smartfonem pozwala na prowadzenie wideorozmów. Panel SmartThings umożliwia sterowanie urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy. Samsung UE65BU8002K wyróżnia się smukłą, minimalistyczną konstrukcją. W zestawie znajduje się pilot SolarCell ładowany energią słoneczną oraz energią pochodzącą z domowego oświetlenia. Posiada złącze USB-C do opcjonalnego ładowania przewodowego, z którego jednak korzystanie w praktyce, w normalnych warunkach użytkowania nie jest konieczne. Telewizor obsługuje nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC. Poniższe zestawienie zawiera porównanie cen i dostępności telewizora Samsung UE65BU8002K 65 cali w sklepach:

Samsung UE65BU8002K dostępny jest również w sprzedaży ratalnej na raty 0%. Sprawdź porównanie ofert ratalnych na zakup tego telewizora.

Telewizor Samsung QLED QE65Q67BAU 65 cali

Telewizor Samsung QLED QE65Q67BAU 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD VA, Edge LED, 50/60 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 3x HDMI 2.0, 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2CS2/HEVC
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu, wideorozmowy
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 145,1 x 83,1 x 2,6 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 145,1 x 87,2 x 27,4 cm
  Pełny opis i specyfikacja Samsung QLED QE65Q67BAU

Samsung QLED QE65Q67BAU to jeden z topowych telewizorów 65-calowych z niższej półki cenowej. Wyposażony jest w matrycę LCD VA z podświetleniem Edge LED oraz częstotliwością odświeżania 50/60 Hz. Za wyróżniający się obraz odpowiada technologia kropek kwantowych, gwarantująca szerszy zakres kolorów i intensywniejsze barwy w porównaniu z tradycyjnymi telewizorami LCD LED. Innowacyjna technologia Quantum Dot jest odpowiedzialna za doskonałą intensywność kolorów w każdym oświetleniu, a zintegrowane podświetlenie Dual LED zapewnia optymalny balans ciepłych i chłodnych barw. Dostosowanie temperatury podświetlenia do wyświetlanej zawartości poprawia kontrast i głębię kolorów. Procesor Quantum Lite 4K z funkcjami optymalizacji ulepsza jakość obrazu w czasie rzeczywistym i skaluje materiały o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej do 4K. Technologia Quantum HDR gwarantuje szczegółowy obraz z widocznymi detalami nawet w jasnych i ciemnych scenach w treściach HDR. System audio o mocy 20 W posiada funkcję Dźwięku Podążającego za Obiektem w wersji Lite oraz wirtualny dźwięk przestrzenny 3D. Dźwięk można ulepszyć, stosując dedykowany soundbar (sprzedawany osobno) i zsynchronizować z głośnikami telewizora dzięki funkcji Q-Symphony. Funkcje Smart TV są dostępne za pośrednictwem systemu operacyjnego Tizen 6.5 z pełnoekranowym menu. Ulepszony Smart Hub umożliwia szybkie wyszukiwanie treści oraz płynne korzystanie z popularnych aplikacji telewizyjnych w Polsce, takich jak Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Disney+ oraz Amazon Prime Video. Panel SmartThings pozwala na sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi z poziomu kanapy. Bezprzewodowe przesyłanie obrazu z komputera (laptopa) lub smartfona jest również możliwe, a telewizor obsługuje technologię Apple AirPlay 2. System pozwala na wygodne prowadzenie wideorozmów za pomocą aplikacji Google Duo i zewnętrznej kamery USB. W zestawie znajduje się pilot SolarCell, który ładuje się energią świetlną pochodzącą ze słońca lub oświetlenia domowego. Telewizor obsługuje także nowy standard naziemnej telewizji cyfrowowej DVB-T2/HEVC. Aktualne ceny i dostępność Samsung QLED QE65Q67BAU 65 cali zawarte są w poniższym zestawieniu:

Telewizor Samsung QLED QE65Q80BAT 65 cali

Telewizor Samsung QLED QE65Q80BAT 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: QLED, LCD VA, 100/120 Hz
 • Głośniki: 60 W, 2.2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 1 w standardzie 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2CS2/HEVC x 2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu, wideorozmowy
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 144,6 x 83 x 5,5 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 144,6 x 90,6 x 28,9 cm
  Pełny opis i specyfikacja Samsung QLED QE65Q80BAT

Samsung QLED QE65Q80BAT to najlepszy telewizor Samsung 65 cali ze standardowej linii QLED z aktualnego rocznika modelowego. Jest kompromisem pomiędzy wysokiej jakości obrazem a ceną i został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują telewizora z przeznaczeniem do korzystania również jako ekranu kina domowego i konsoli do gier nowej generacji. Z tego powodu znalazł się na czwartym miejscu rankingu telewizorów 65 cali. Wobec poszerzenia gamy modelowej o modele Neo QLED (z podświetleniem mini LED) Samsung QLED QE65Q80BAT jest budżetową wersją telewizora dla graczy, jednak nadal „wypasioną”. Wyposażony jest w matrycę VA z najlepszym rodzajem podświetlenia podświetleniem FALD (lokalne wygaszanie) i częstotliwością odświeżania 100/120 Hz. Gęsto skoncentrowane strefy podświetlenia LED przekładają się na większą wyrazistość obrazu, głębszą czerń i czystszą biel. Wydajny procesor obrazu AI Quantum 4K inteligentnie skaluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Quantum HDR 1500 przekłada się na wysokiej jakości obraz w filmach i innych treściach HDR, z bardzo dobrym kontrastem i detalami widocznymi nawet w ciemnych i jasnych obszarach obrazu. Technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu naśladuje sposób, w jaki ludzkie oko postrzega głębię, zwiększając kontrast pierwszego planu obrazu jednocześnie utrzymując tło na bazowym poziomie. Na wyróżnienie zasługuje również intensywność kolorów, co jest znakiem rozpoznawczym wszystkich modeli QLED. Technologia Quantum Dot poprzez możliwość wyświetlenia miliarda odcieni kolorów zapewnia żywe i realistyczne obrazy. Na komfort oglądania obrazów wpływają również szerokie kąty widzenia oraz funkcja Komfort dla Oczu, która uwzględniając lokalne godziny wschodu i zachodu słońca automatycznie dostosowuje jasność ekranu, tonację i poziom niebieskiego światła do pory dnia i oświetlenia. Ten telewizor 65 cali oferuje również doskonały obraz w grach. Dzięki złączom HDMI w standardzie 2.1 umożliwia rozgrywki w gry 4K przy 120 kl./s. Zaawansowane funkcje dla graczy poprawiają przy tym płynność i reakcję na ruch. Technologia AMD FreeSync Premium Pro zapewnia wrażenia w grach w prawdziwym HDR,niweluje drgania i efekt rozrywania obrazu. Panel Gracza umożliwia kontrolę i zmianę ustawień funkcji bez opuszczania trybu gry. Samsung QLED QE65Q80BAT wyposażony jest w system audio 2.2.2 o łącznej mocy 60 W z funkcją dźwięku podążającego za obiektem. Ten model jako jedyny ze standardowej linii QLED obsługuje system Dolby Atmos. Funkcje Smart TV zapewnia system operacyjny Tizen w nowej wersji 6.5 z pełnoekranowym menu. Umożliwia szybkie i płynne korzystanie z aplikacji tv, w tym najpopularniejszych w Polsce: Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Disney+, Amazon Prime Video i innych. Panel SmartThings umożliwia sterowanie urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy. Przydatną funkcją jest możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazu z komputera (laptopa) lub smartfona. Telewizor obsługuje technologię Apple AirPlay 2. System umożliwia również łatwy i wygodny dostęp do wideorozmów przy pomocy aplikacji Google Duo i zewnętrznej kamerki USB. Podobnie jak inne prezentowane telewizory 65 cali obsługuje nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC. Dostępność i aktualne ceny telewizora Samsung QLED QE65Q80BAT 65 cali w sklepach prezentowane są w poniższym zestawieniu:

Telewizor Samsung OLED QE65S95BAT 65 cali

Telewizor Samsung OLED QE65S95BAT 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED, typ QD-OLED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 60 W, 2.2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI 2.1, 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2CS2/HEVC x 2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu, wideorozmowy
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 144,4 x 83,2 x 4 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 144,4 x 89,7 x 28,8 cm
  Pełny opis i specyfikacja Samsung OLED QE65S95BAT

Samsung OLED QE65S95BAT to pierwszy telewizor OLED tego producenta debiutujący w roku modelowym 2022/2023. Wraz z wprowadzeniem tego modelu na rynek Samsung zaproponował ewolucję w technologii OLED. Do produkcji nowego panelu (QD-OLED) wykorzystał znaną ze swojej flagowej serii QLED technologię Quantum Dot. Eliminuje ona potrzebę stosowania negatywnie wpływających na jasność filtrów kolorów, używanych w panelach WOLED produkowanych przez LG Display. Dzięki temu telewizor osiąga lepsze parametry w zakresie poziomu luminacji, czystości i nasycenia kolorów w materiałach HDR. Tym samym Samsung OLED QE65S95BAT może być ciekawą alternatywą dla prezentowanego na drugim miejscu rankingu telewizorów 65 cali modelu LG OLED65C21LA, który pomimo zastosowania poprawiającej parametry luminacji technologii OLED Evo w porównaniu z Samsungiem wypada w tym elemencie nieco słabiej. Różnice te są jednak najbardziej widoczne w bezpośrednim porównaniu stojących obok siebie telewizorów i nie mają większego znaczenia dla użytkowania każdego z nich z osobna w warunkach domowych. Oba te telewizory zachwycają jakością obrazu HDR oferując to, co najlepsze w technologii OLED – nieskończony kontrast i głębię czerni. Natomiast dla niektórych użytkowników minusem w telewizorze Samsung może być brak obsługi formatu Dolby Vision, podczas gdy LG oferuje tę obsługę w poszerzonej, adaptacyjnej wersji (IQ). Za przetwarzanie obrazów w Samsung OLED QE65S95BAT odpowiedzialny jest wydajny procesor Samsung OLED Neural Quantum 4K. Oprócz optymalizacji w czasie rzeczywistym układ ten zapewnia efektywne skalowanie obrazów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Tryb Komfort dla Oczu zwiększa komfort oglądania poprzez automatyczne dostosowanie poziomu jasności i temperatury barw do zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu. Ten telewizor 65 cali sprawdzi się również jako ekran gier wideo. Wyposażony jest w złącza HDMI 2.1 z obsługą HFR, VRR, ALLM i eARC. Funkcja FreeSync Premium zapewnia płynny obraz eliminując efekt szarpania czy ścinania klatek. Panel gracza umożliwia kontrolę funkcji oraz ustawień połączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry. Samsung OLED QE65S95BAT wyposażony jest w system głośników 2.2.2 o łącznej mocy 60 W z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem+. Obsługuje system Dolby Atmos. Dźwięk z głośników telewizora można opcjonalnie wzmocnić podłączając dedykowany soundbar Samsung (Q-serii, sprzedawany osobno) i idealnie zsynchronizować używając funkcji Q-Symphony. Funkcje Smart TV obsługuje system operacyjny Tizen w nowej wersji 6.5. Umożliwia on dostęp do ogromnej liczby aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania, jak: YouTube, Netflix, HBO Max, Viaplay, Amazon Prime Video, Canal+ online, Player, Polsat Go i wiele innych. Telewizor umożliwia bezprzewodowe przesyłanie widoku smartfona lub komputera (laptopa) na duży ekran w pełnej jakości. Wspiera przy tym technologię Apple AirPlay 2. Użycie aplikacji Google Duo i zewnętrznej kamerki USB lub kamery urządzenia mobilnego pozwala na prowadzenie wideorozmów. Funkcja SmartThings umożliwia sterowanie urządzeniami inteligentnego domu. System zapewnia również obsługę asystentów głosowych i sterowanie funkcjami telewizora i połączonymi urządzeniami za pomocą głosu. Poniższe zestawienie to porównanie aktualnych cen i dostępności telewizora Samsung OLED QE65S95BAT w sklepach:

Jeśli nie jesteś przekonany co wielkości ekranu sprawdź również popularne telewizory 55 cali oraz większe telewizory 75 cali Samsung i innych producentów. Jeśli rozważasz zakup telewizora na raty – sprawdź porównanie ofert na raty 0%. A jeśli poszukujesz okazji cenowych – sprawdź aktualne promocje na telewizory.

Telewizory LG 65 cali

Poniższy przegląd telewizorów 65 cali LG to modele, które nie znalazły się w rankingu telewizorów. Są jednak równie chętnie wybierane przez konsumentów w Polsce. Ta lista tworzona jest bowiem na podstawie list bestsellerów największych sieci elektromarketów w Polsce. Telewizory prezentowane są w kolejności od najtańszego do najdroższego. Dla każdego modelu przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych danych technicznych, informacji oraz cen w poszczególnych sklepach z elektroniką.

Telewizor LG 65NANO763QA 65 cali

Telewizor LG 65NANO763QA 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD IPS, podświetlenie Direct LED, 50/60 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI 2.0, 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/HEVC, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, LG ThinQ AI, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu urządzenia mobilnego
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 145,4 x 83,8 x 5,8 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 145,4 x 90,8 x 34 cm
  Pełny opis i specyfikacja LG 65NANO763QA

LG 65NANO763QA to podstawowy telewizor 65 cali z tegorocznej serii LG NanoCell. Jest to model z odświeżaniem 50/60 Hz wyposażony w panel LCD IPS z podświetleniem Direct LED. Technologia NanoCell wykorzystuje nanocząsteczki o rozmiarze około 1 nm do filtrowania wyblakłych kolorów z fal RGB. Dzięki funkcji Pure Colors i Real 4K telewizor oferuje ostry i szczegółowy obraz wyróżniający się krystalicznie czystymi kolorami. Wydajny procesor α5 piątej generacji AI 4K w czasie rzeczywistym analizuje oryginalną treść i optymalizuje jej jakość. Funkcja 4K Upscaling podnosi jakość obrazów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Technologia LG HDR10 Pro zapewnia wyraźniejsze i bardziej realistyczne obrazy w treściach HDR. Ograniczenia sprzętowe uniemożliwiają wykorzystania LG 65NANO763QA jako ekranu do gier 4K przy 120 kl./s. Jednak w pozostałych grach dzięki funkcjom optymalizacji telewizor zapewnia szybką rozgrywkę i płynną grafikę. Obsługuje platformy chmurowe Google Stadia i NVIDIA GeForce Now umożliwiając dostęp do tysięcy gier bez konieczności używania konsoli czy podłączania komputera. LG 65NANO763QA wyposażony jest w standardowy, dwukanałowy system audio o mocy 20 W, a funkcje optymalizacji procesora przetwarzają dźwięk do wirtualnego efektu przestrzennego 5.1.2. Funkcje Smart TV dostępne są przez nową wersję systemu operacyjnego webOS z technologią LG ThinQ AI. System zapewnia dostęp do większości usług strumieniowania wideo, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO Max, Amazon Prime Video, Disney+, Apple TV, Player, Polsat Go i innych. Ponadto telewizor umożliwia bezprzewodowe klonowanie widoku urządzenia mobilnego. W tym zakresie obsługuje również technologię Apple AirPlay 2. Znajdujący się w zestawie pilot Magic Tap posiada praktyczny system wskazywania dzięki któremu nawigacja po menu jest bardzo prosta i szybka. Aktualne ceny i dostępność telewizora LG 65NANO763QA 65 cali w sklepach zawarte są w poniższym zestawieniu:

LG 65NANO763QA dostępny jest również w sprzedaży ratalnej. Sprawdź porównanie ofert zakupu telewizorów na raty 0% w elektromarketach.

Telewizor LG 65QNED813QA 65 cali

Telewizor LG 65QNED813QA 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD IPS, podświetlenie Edge LED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 10 W + 10 W, 2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 2 w standardzie 2.1), 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu telefonu
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 145,5 x 83,9 x 4,4 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 145,5 x 91,7 x 33,6 cm
  Pełny opis i specyfikacja LG 65QNED813QA

LG 65QNED813QA to jeden z najtańszych telewizorów 65 cali z odświeżaniem 100/120 Hz. To model przeznaczony dla użytkowników poszukujących telewizora z wyższą częstotliwością odświeżania i żywymi, intensywnymi kolorami do codziennego oglądania programów tv, filmów, seriali i sportu. Należy do serii QNED odznaczającej się wiernym odwzorowaniem barw i żywymi kolorami dzięki technologiom Quantum Dot i NanoCell. Wyposażony jest w matrycę LCD z podświetleniem Edge LED i lokalnym wygaszaniem. Przetwarzaniem obrazu steruje wydajny procesor α7 piątej generacji wspierany sztuczną inteligencją. Funkcje AI 4K Upscaling i AI Tone Mapping zwiększają kontrast i rozdzielczość, aby zapewnić optymalnie szczegółowy obraz, również w materiałach o niższej niż 4K jakości źródłowej. Z kolei funkcje Fore/Background Effect Enhancement i Dynamic Vivid maksymalizują głębię pola, ekspresji kolorów i zapewniają wyświetlanie wiernie odwzorowanych, żywych i realistycznych barw. Opracowana przez LG technologia HDR10 Pro dostosowuje jasność, aby ukazać szczegóły i zapewnić wyraźniejszy obraz każdej sceny w treściach HDR. Opcjonalny tryb Filmmaker zachowuje oryginalne kolory, ustawienia i częstotliwość zmiany klatek, aby przedstawić widzowi prawdziwą wizję reżysera.LG 65QNED813QA oferuje również bardzo dobry obraz w grach. Obsługuje technologie 4K 120 HzVRRALLM i eARC z najnowszej normy HDMI 2.1, które redukują zamazanie ruchu i poświatę oraz zapewniają płynny i doskonale zsynchronizowany obraz w wysokiej rozdzielczości. Technologia AMD FreeSync Premium umożliwia rozgrywki bez opóźnień oraz efektu zacinania i rozrywania. Wbudowana obsługa GeForce Now i Google Stadia pozwala na bezproblemowy streaming gier dostarczając rozrywki bez dodatkowych urządzeń. LG 65QNED813QA wyposażony jest w dwukanałowy system audio o łącznej mocy 20 W. Dźwięk optymalizowany jest przez funkcje procesora do wirtualnego efektu przestrzennego 5.1.2. Funkcje Smart TV dostępne są przez najnowszą wersję systemu operacyjnego webOS z inteligentną technologią LG ThinQ AI. Oferuje on szereg opcji personalizacji, w tym indywidualne profile użytkowników dopasowując propozycje treści do indywidualnych preferencji. System zapewnia dostęp do większości popularnych usług strumieniowania wideo, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, Apple TV, Player, Polsat Go i innych. Przydatną funkcją jest możliwość klonowania widoku urządzenia mobilnego na ekran telewizora. Obsługa Apple AirPlay 2 i Apple HomeKit umożliwia korzystanie z tych technologii użytkownikom urządzeń Apple. Znajdujący się w zestawie pilot Magic Tap posiada praktyczny system wskazywania znacznie ułatwiający nawigację po menu telewizora. Poniższe zestawienie to porównanie cen i dostępności telewizora LG 65QNED813QA 65 cali w sklepach:

LG 65QNED813QA możesz również kupić na raty. Sprawdź porównanie ofert na raty 0%.

Telewizor LG 65QNED873QB 65 cali

Telewizor LG 65QNED873QB
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD IPS, mini LED, FALD, 100/120 Hz
 • Głośniki: 40 W, 2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (2x standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/HEVC, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, LG ThinQ AI, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 145,2 x 83,9 x 4,5 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 145,2 x 91 x 33,6 cm
  Pełny opis i specyfikacja LG 65QNED873QB

LG 65QNED873QB to najwyżej umiejscowiony w hierarchii serii LG QNED telewizor 65 cali. Wyposażony jest w panel LCD IPS z podświetleniem diodami mini LED i lokalnym wygaszaniem. Dzięki technologiom Quantum Dot i NanoCell w połączeniu z precyzyjniejszym podświetleniem oraz zaawansowanymi algorytmami głębokiego uczenia ten model oferuje ostry, naturalny obraz z wiernie odwzorowanymi barwami i żywymi kolorami. Telewizor posiada najbardziej wydajny procesor, jaki LG stosuje w modelach LCD 4K – α7 piątej generacji. Ulepszone funkcje AI 4K Upscaling i AI Tone Mapping zwiększają kontrast i rozdzielczość, aby zapewnić optymalnie szczegółowy obraz, nawet ze źródeł o niższej niż 4K jakości. LG 65QNED873QB obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR 10 Pro oraz Dolby Vision IQ, który optymalizuje obraz Dolby Vision do rodzaju treści i warunków otoczenia. Opcjonalny tryb FILMMAKER poprzez wyłączenie wygładzenia, zachowanie proporcji, kolorów i częstotliwości wyświetlania klatek pozwala oglądać filmy zgodnie z zamierzeniem reżysera. Ten telewizor 65 cali sprawdza się również jako ekran gier wideo. Wyposażony jest w złącza HDMI 2.1 z obsługą technologii 4K 120 HzVRRALLM i eARC, które, między innymi, redukują zamazanie ruchu i poświatę oraz zapewniają płynny i doskonale zsynchronizowany obraz w wysokiej rozdzielczości. Technologia AMD FreeSync Premium pozwala na rozgrywkę bez opóźnień oraz niweluje efekt zacinania i rozrywania. Dzięki wbudowanej obsłudze GeForce Now i Google Stadia telewizor umożliwia również bezproblemową grę w chmurze bez użycia dodatkowych urządzeń, jak komputer czy konsola. LG 65QNED873QB wyposażony jest w 2.2-kanałowy system audio o łącznej mocy 40 W. Algorytmy głębokiego uczenia zamieniają dźwięk na wirtualny efekt 5.1.2 sprawiając wrażenie, że dochodzi on ze wszystkich stron. Telewizor obsługuje system Dolby Atmos. Ten telewizor 65 cali to jednocześnie bardzo dobry Smart TV obsługiwany przez nową wersję systemu webOS z LG ThinQ AI, który teraz oferuje szereg opcji personalizacji, w tym umożliwia tworzenie indywidualnych profili użytkowników. Zapewnia łatwiejszy dostęp do preferowanych kanałów, aplikacji oraz treści. System zapewnia dostęp do większości usług strumieniowania wideo i muzyki, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, Apple TV, Player, Polsat Go i innych. Pozwala również na bezprzewodowe klonowanie widoku urządzenia mobilnego na ekran telewizora. Obsługa technologii AirPlay 2 daje tę możliwość również użytkownikom urządzeń Apple. Komunikację ułatwia pilot Magic Tap wyposażony w znacznie ułatwiającą poruszanie się po menu funkcję wskazywania i klawisze skrótów do najpopularniejszych aplikacji. Porównanie cen i dostępności telewizora LG 65QNED873QB 65 cali w sklepach zawarte jest w poniższym zestawieniu:

LG 65QNED873QB dostępny jest również w sprzedaży na raty 0%.

Telewizory LG OLED65B23LA 65 cali

LG OLED65B23LA
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED, typ WOLED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 20 W, 2.0 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 2x HDMI 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, LG ThinQ AI, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 144,9 x 83,2 x 4,7 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 144,9 x 86,8 x 24,6 cm
  Pełny opis i specyfikacja LG OLED65B23LA

LG OLED65B23LA to w aktualnym roku modelowym jeden z najtańszych telewizorów 65 cali OLED z odświeżaniem 100/120 Hz. Posiada konwencjonalny panel typu WOLED i odznacza się wszystkimi zaletami technologii samoświecących pikseli. Oferuje bardzo dobrej jakości obraz z idealną czernią, bez rozmycia światła i efektu halo oraz nieskończony kontrast. Jest przy tym certyfikowany przez Underwriters Laboratories jako wolny od migotania obrazu. Dzięki precyzyjnym filtrom doskonale odwzorowuje kolory wiernie oddając każdy ton i odcień oryginalnego źródła. Potwierdzeniem stuprocentowej wierności odtwarzania barw i ich natężenia jest certyfikat niezależnej agencji Intertek. Wydajny procesor α7 piątej generacji wspierany sztuczną inteligencją w czasie rzeczywistym analizuje i optymalizuje obrazy, a materiały o niższej rozdzielczości interpoluje do jakości zbliżonej 4K. Technologia Dynamic Tone Mapping wykrywa i przetwarza indywidualnie poszczególne obiekty w kadrze poprawiając jakość obrazu. Telewizor obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10 Pro i Dolby Vision IQ (dostosowujący obraz Dolby Vision do warunków otoczenia) oferując naturalny obraz HDR, głęboki kontrast i bogactwo szczegółów. Oprócz kina domowego ten telewizor 65 cali świetnie sprawdzi się również jako ekran gier wideo. Wyposażony jest w złącza HDMI w standardzie 2.1. Jako jeden z pierwszych telewizorów obsługuje technologię Dolby Vision Gaming 4K przy 120 Hz, która zapewnia jeszcze płynniejszy i bardziej realistyczny obraz w grach. Dzięki ultrakrótkiemu czasowi reakcji oraz obsłudze NVIDIA G-SyncAMD FreeSync Premium i VRR obraz jest wyraźny i płynny nawet przy najbardziej dynamicznej rozgrywce. Nowy tryb Dark Room dostosowuje jasność ekranu, aby zapewnić optymalne wrażenia podczas grania przy wyłączonym świetle. Wbudowana obsługa GeForce Now i Google Stadia pozwala na bezproblemowy streaming gier dostarczając rozrywki bez dodatkowych urządzeń, jak konsola czy komputer. LG OLED65B23LA wyposażony jest w system audio 2.0 o łącznej mocy 20 W. Inteligentna funkcja procesora AI Sound Pro miksuje dźwięk dwukanałowy do wirtualnego efektu przestrzennego 5.1.2. Telewizor obsługuje system Dolby Atmos. Ten telewizor 65 cali to także bardzo dobry Smart TV obsługiwany przez najnowszą wersję systemu operacyjnego webOS z inteligentną technologią LG ThinQ AI. Oferuje on szereg opcji personalizacji, w tym profile użytkowników dopasowując propozycje treści do indywidualnych preferencji. System zapewnia dostęp do większości popularnych serwisów streamingowych, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, Apple TV, Player, Polsat Go i innych. Pozwala na bezprzewodowe klonowanie widoku urządzenia mobilnego na ekran telewizora. Dzięki obsłudze technologii AirPlay 2 oferuje tę możliwość również użytkownikom urządzeń Apple. Znajdujący się w zestawie pilot Magic Tap posiada praktyczny system wskazywania znacznie upraszczający nawigację po menu telewizora. Poniższe zestawienie zawiera porównanie cen i dostępności telewizora LG OLED65B23LA 65 cali w sklepach:

LG OLED65B23LA dostępny jest również w sprzedaży na raty. Sprawdź porównanie rat 0% na zakup telewizorów.

Telewizory Sony 65 cali

Poniższa lista to zestawienie telewizorów Sony 65 cali, które nie zostały uwzględnione w rankingu telewizorów. Są jednak równie chętnie wybierane przez konsumentów w Polsce i mogą być alternatywą dostosowaną do indywidualnych preferencji przy wyborze telewizora dla siebie. Telewizory te znajdują się na listach bestsellerów największych sieci sklepów z elektroniką. Prezentujemy je w kolejności od najtańszego do najdroższego. Dla każdego modelu przygotowaliśmy najważniejsze informacje, w tym dane techniczne i porównanie aktualnych cen w sklepach.

Telewizor Sony KD-65X81K 65 cali

Telewizor Sony KD-65X81K 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD, Direct LED, 50/60 Hz
 • Głośniki: 20 W, 2.0 CH, Dolby Atmos
 • Złącza: 4x HDMI (standard 2.0), 2x USB, CI+
 • Tuner: DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2
 • Klasa energetyczna tryb SDR/HDR: F/G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 145,2 x 83,6 x 7,2 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 145,2 x 90,6 x 33,9 cm
  Pełny opis i specyfikacja Sony KD-65X81K

Sony KD-65X81K to jeden z podstawowych telewizorów 65 cali Sony z rocznika modelowego 2022/2023. Jest to jednocześnie jeden z najlepszych telewizorów z odświeżaniem 50/60 Hz, co jednak przekłada się na jego wyższą cenę. Ten model adresowany jest do użytkowników, którzy oczekują ponadprzeciętnej jakości obrazu w codziennym oglądaniu programów tv, filmów, seriali i sportu. Wydajny układ 4K HDR Processor X1 z technologią 4K X-Reality PRO osłabia zakłócenia i poprawia widoczność detali, a obrazy o niższej rozdzielczości efektywnie skaluje do jakości zbliżonej 4K. Dzięki szerokiemu zakresowi barw i algorytmowi Triluminos PRO obrazy wyświetlane na ekranie tego telewizora odznaczają się naturalnymi przejściami tonalnymi i intensywnymi kolorami. Technologia Motionflow XR ogranicza efekt rozmycia w szybkich scenach akcji i podczas transmisji rozgrywek sportowych. Telewizor obsługuje format Dolby Vision, coraz powszechniejszy m.in. w materiałach popularnych serwisów streamingowych. Komfort oglądania zwiększa czujnik światła dzięki któremu poziom jasności ekranu jest automatycznie dostosowywany do zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu. Sony KD-65X81K oferuje również bardzo dobrej jakości obraz w grach wideo, choć ograniczenia sprzętowe uniemożliwiają obsługę gier w jakości 4K przy 120 kl./s. Ten telewizor 65 cali wyposażony jest w dwukanałowy system audio o mocy 20 W. Głośniki X-Balanced Speaker odznaczają się czystym dźwiękiem, a obsługa systemu Dolby Atmos zapewnia wirtualny efekt dźwięku przestrzennego w filmach. Dostęp do funkcji Smart TV zapewnia system operacyjny Google TV. Pozwala na korzystanie z kilku tysięcy aplikacji, w tym najpopularniejszych serwisów strumieniowania wideo i muzyki, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, Player, Polsat Go, Disney+, Amazon Prime Video, HBO Max, Canal+ online, Apple TV, Spotify i innych. Wbudowany Chromecast umożliwia bezprzewodowe przesyłanie widoku urządzenia mobilnego lub laptopa na ekran telewizora. Zgodność z Apple AirPlay zapewnia tę możliwość również dla urządzeń Apple. Poniższe zestawienie zawiera porównanie aktualnych cen i dostępności telewizora Sony KD-65X81K 65 cali w sklepach:

Sony KD-65X81K dostępny jest również w sprzedaży ratalnej. Sprawdź porównanie ofert ratalnych w elektromarketach z ratami 0% na telewizory.

Telewizory Sony KD-65X85K 65 cali

Telewizor Sony KD-65X85K
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD VA, Direct LED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 20 W, 2.0 CH, Dolby Atmos
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 2x standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, klonowanie ekranu (w tym Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 145,2 x 83,6 x 7,2 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 145,2 x 90,6 x 33,9 cm
  Pełny opis i specyfikacja Sony KD-65X85K

Sony KD-65X85K to w bieżącym roku modelowym jeden z najlepszych telewizorów LCD LED 65 cali z odświeżaniem 100/120 Hz ze średniego segmentu. Posiada matrycę LCD z podświetleniem Direct LED, a przetwarzaniem obrazu steruje układ 4K HDR Processor X1. Ten wydajny procesor wzbogaca obraz 4K realistycznymi szczegółami i fakturami, nadając mu świetny wygląd. Za sprawą technologii 4K X-Reality PRO ze specjalną bazą danych jakość i szczegółowość bliską 4K osiągają nawet materiały o niższej rozdzielczości – 2K i HD. Z kolei algorytm Triluminos PRO z szerokim zakresem barw wykrywa kolory na podstawie nasycenia, odcienia i jasności zapewniając naturalne przejścia tonalne w każdym detalu. Technologia Motionflow XR ogranicza efekt rozmycia obrazu zachowując jego płynność i ostrość w dynamicznych scenach i podczas transmisji rozgrywek sportowych. Technologia object-based HDR Remaster analizując obrazy i pojedynczo remasterując obiekty ukazuje większą głębię, wyraźniejsze tekstury i tym samym bardziej realistyczne obrazy w treściach HDR. Telewizor wspiera popularne formaty HDR, w tym Dolby Vision, który zapewnia żywsze i bardziej autentyczne sceny. Sony KD-65X85K wyposażony jest w system audio 2-kanałowy o łącznej mocy 20 W. Głośniki X-Balanced Speaker odznaczają się czystym dźwiękiem, a obsługa systemu Dolby Atmos zapewnia wirtualny efekt dźwięku przestrzennego w filmach i programach. Komfort oglądania zwiększa funkcja Ambient Optimization, która poprzez wykrywanie warunków otoczenia za pomocą sensora światła automatycznie dostosowuje jasność i temperaturę barwową ekranu zapewniając zawsze optymalne ustawienia. Ten telewizor 65 cali wyposażony jest w złącza HDMI w standardzie 2.1 i obsługuje gry w jakości 4K przy 120 kl./s. na konsolach nowej generacji. Funkcje Smart TV w tym modelu dostępne są przez system operacyjny Google TV, który jest bardzo przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze, a jego interfejs jest przejrzysty i intuicyjny. Zapewnia on możliwość korzystania z ponad siedmiu tysięcy aplikacji i kilkuset tysięcy filmów, seriali i programów ze wszystkich popularnych usług strumieniowania wideo i muzyki, m.in.: YouTube, Netflix, Viaplay, Player, Polsat Go, Amazon Prime Video, HBO Max, Canal+ online, Apple TV, Spotify i innych. Funkcja Chromecast pozwala na klonowanie widoku urządzenia mobilnego na ekran telewizora, a zgodność z Apple AirPlay i Apple HomeKit umożliwia korzystanie z tych technologii na urządzeniach Apple. Telewizor obsługuje nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC. Aktualne ceny i dostępność telewizora Sony KD-65X85K 65 cali zawarte są w poniższym zestawieniu:

Telewizor Sony OLED XR-65A90J 65 cali

Telewizor Sony OLED XR-65A90J 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED 100/120 Hz
 • Głośniki: 60 W, 2.2 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 2 w standardzie 2.1), 3x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB,sterowanie głosowe, klonowanie ekranu (Chromecast, Apple AirPlay)
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 144,4 x 83,3 x 4,1 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 150,2 x 83,4 x 31,7 cm
  Pełny opis i specyfikacja Sony OLED XR-65A90J

Sony XR-65A90J to telewizor OLED klasy premium z poprzedniego rocznika modelowego, który wciąż dostępny jest w sklepach w okazyjnej cenie. Sterowany jest tym rewolucyjnym układem Cognitive Procesor XR sterowanym inteligencją poznawczą będącą czymś więcej niż sztucznej inteligencja. Tym, co jeszcze go wyróżnia jest panel OLED z niezrównaną czernią i niezwykle realistyczną głębią. Dodatkowo technologia XR OLED Contrast Pro zapewnia zdecydowanie najlepszą jasność nieosiągalną dotąd dla żadnego innego OLEDa Sony. Te dwa parametry przekładają się na perfekcyjny obraz. Resztę robi układ Cognitive Processor XR i czyni ten model godnym polecenia OLEDem. Ten telewizor 65 cali posiada również najbardziej zaawansowany system audio spośród telewizorów Sony z obecnego rocznika modelowego. Umieszczone za ekranem siłowniki i skierowany do przodu subwoofer emitują wysokiej jakości mocny i intensywny dźwięk. Telewizor zapewnia najlepsze emocje w domowym kinie także dzięki systemom i trybom: Dolby Vision, Dolby Atmos, Netflix Calibration Mode i IMAX Enhanced. Jest również oficjalnie rekomendowany do konsoli PlayStation 5. Funkcje Smart TV obsługiwane są przez ten sam, uznawany za jeden z najlepszych, system operacyjny Google TV. Ten model dzięki wbudowanemu mikrofonowi umożliwia sterowanie głosowe. Jakość premium widać również w dołączonym pilocie, który wykończony jest szczotkowanym aluminium i posiada podświetlenie przycisków. A aktualne ceny telewizora Sony OLED XR-65A90J 65 cali w poszczególnych sklepach z elektroniką zawarte są w poniższym porównaniu:

Telewizory Philips 65 cali

Poniższy przegląd to telewizory 65 cali Philips, które nie znalazły się w rankingu telewizorów. Są to jednak modele równie często wybierane przez konsumentów. Ich lista jest tworzona na podstawie bestsellerów największych sieci sklepów z elektroniką w Polsce. Telewizory prezentowane są w kolejności od najtańszego do najdroższego. Przy każdym modelu znajduje się zbiór najważniejszych danych technicznych, informacje oraz ceny w elektromarketach.

Telewizor Philips 65PUS8807/12 65 cali

Philips 65PUS8807/12
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: LCD, Direct LED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 20 W, 2.0 CH, Dolby Atmos
 • Złącza: 4x HDMI (2x standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, Amibilight
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 145 x 84,2 x 8,5 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 145 x 90,7 x 28,9 cm
  Pełny opis i specyfikacja Philips 65PUS8807/12

Philips 65PUS8807/12 to flagowy telewizor LCD/LED Philips należący do serii „The One” tego producenta. Spośród innych telewizorów tej klasy wyróżnia się zintegrowanym systemem Ambilight (trzystronnym), który potęguje wrażenia z oglądania obrazów. Diody LED umieszczone wzdłuż krawędzi telewizora świecą się i zmieniają kolor w sposób idealnie zsynchronizowany z kolorami obrazu wyświetlanego na ekranie dając ciepły i wciągający efekt. Dodatkowo w tej generacji telewizorów Philips system został rozszerzony o współpracę z technologią Philips Hue, grami, muzyką ze Spotify i innymi funkcjami. Philips 65PUS8807/12 posiada panel LCD VA z podświetleniem Direct LED i odświeżaniem 100/120 Hz oraz wyposażony jest w wydajny, czterordzeniowy układ P5 Perfect Picture. Procesor ten w czasie rzeczywistym analizuje i optymalizuje obraz dla zapewnienia wyraźnego kontrastu z widocznymi szczegółami, płynnego ruchu i naturalnych, żywych kolorów. Telewizor obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10+ i Dolby Vision. Sprawdzi się również jako ekran do gier wideo. Posiada złącza HDMI 2.1 z obsługą VRR i Freesync Premium. Philips 65PUS8807/12 wyposażony jest w standardowy, dwukanałowy system audio o łącznej mocy 20 W i obsługuje Dolby Atmos (dla wbudowanych głośników oraz zewnętrznych poprzez złącze HDMI eARC). Funkcja personalizacji dźwięku Mimi umożliwia dopasowanie ustawień do indywidualnych preferencji użytkownika, a technologia DTS Play-Fi pozwala na bezprzewodowe połączenie telewizora z głośnikami zewnętrznymi. Funkcje smart TV w tym modelu obsługiwane są przez system operacyjny Android TV z nowym interfejsem bardziej przypominającym Google TV. Umożliwia on szybki dostęp do kilku tysięcy aplikacji tv, w tym wszystkich popularnych serwisów strumieniowania wideo i muzyki, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO Max, Player, Polsat Go, Amazon Prime Video i wiele innych. Telewizor umożliwia również komunikację głosową dzięki współpracy z asystentami Amazon Alexa i Asystentem Google (w Polsce z dniem premiery). Poniższe zestawienie zawiera porównanie cen i dostępności telewizora Philips 65PUS8807/12 65 cali w sklepach:

Telewizor Philips 65OLED707/12 65 cali

Philips 65OLED707/12
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 70 W, 4.1 CH, Dolby Atmos
 • Złącza: 4x HDMI (2x standard 2.1), 2x USB, CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, Wi-Fi, Bluetooth, nagrywanie na USB, Amibilight
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 144,9 x 82,9 x 5,8 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 144,9 x 84,6 x 28 cm

Philips 65OLED707/12 to jeden z przystępnych cenowo telewizorów 65 cali OLED. Od telewizorów innych producentów z tego samego segmentu odróżnia się przede wszystkim zintegrowanym, trzystronnym systemem Ambilight. System diod LED umieszczonych za ekranem emituje wokół telewizora poświatę w sposób idealnie zsynchronizowany z kolorami obrazu wyświetlanego na ekranie dając ciepły i wciągający efekt podczas seansów filmowych. Dodatkowo w tej generacji telewizorów Philips system został rozszerzony o współpracę z technologią Philips Hue, grami, muzyką ze Spotify i innymi funkcjami. Jeśli chodzi o obraz w Philips 65OLED707/12, to wyróżnia się on wszystkimi zaletami technologii OLED oferując idealną czerń i nieskończony kontrast. Wydajny układ Philips P5 Perfect Picture AI sterowany algorytmem sztucznej inteligencji przetwarza obrazy w sposób podobny do ludzkiego mózgu zapewniając realistyczne wrażenia, bogate kolory i płynny ruch. Telewizor dekoduje popularne formaty Dolby Vision i Dolby Atmos, które pozwalają doświadczać kinowych wrażeń wizualnych i brzmieniowych podczas seansów filmowych. Posiada certyfikat IMAX Enchanced. Ten telewizor 65 cali oferuje również świetny obraz w grach z minimalnym opóźnieniem przy 120 Hz. Obsługa standardu HDMI 2.1 pozwala w pełni wykorzystać konsole nowej generacji zapewniając płynną grafikę i ruch bez zakłóceń obrazu nawet w dynamicznej rozgrywce. Philips 65OLED707/12 wyposażony jest w system audio 4.1-kanałowy o łącznej mocy 70 W, składający się z subwoofera 30 W i czterech głośników średnich tonów 10 W. System DTS Play-Fi pozwala na szybkie bezprzewodowe połączenie ze zgodnymi soundbarami i bezprzewodowymi głośnikami w całym domu oraz utworzenie zestawu kina domowego z dźwiękiem przestrzennym, wykorzystując telewizor jako głośnik centralny. Funkcja personalizacji dźwięku Mimi umożliwia dopasowanie ustawień do indywidualnych preferencji. Funkcje smart TV w tym modelu obsługiwane są przez system operacyjny Android TV z nowym interfejsem bardziej przypominającym Google TV. Umożliwia on szybki dostęp do kilku tysięcy aplikacji tv, w tym wszystkich popularnych serwisów strumieniowania wideo i muzyki, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO Max, Player, Polsat Go, Amazon Prime Video i wiele innych. Telewizor umożliwia również komunikację głosową dzięki współpracy z asystentami Amazon Alexa i Asystentem Google (w języku polskim z dniem premiery). Poniższe zestawienie to porównanie cen i dostępności telewizora Philips 65OLED707/12 w sklepach w Polsce:

Pozostałe telewizory 65 cali

Poniższe zestawienie to przegląd telewizorów 65 cali pozostałych producentów, które nie znalazły się w rankingu telewizorów, ale zasługują na uwagę. Są to pojedyncze modele mniej popularnych producentów, które są jednak często wybierane przez użytkowników i znajdują się na listach bestsellerów największych sieci elektromarketów w Polsce. Dla każdego prezentujemy najważniejsze dane techniczne oraz informacje o funkcjach i aktualnych cenach. Telewizory prezentowane są w kolejności od najtańszego do najdroższego. 

Telewizor Panasonic TX-65JZ1500E 65 cali

Telewizor Panasonic TX-65JZ1500E 65 cali
 • Ekran: 65 cali 4K Ultra HD
 • Matryca: OLED, 100/120 Hz
 • Głośniki: 50 W, 2.1 CH
 • Złącza: 4x HDMI (w tym 2x standard 2.1), 3x USB, 2x CI+, Ethernet (LAN)
 • Tuner: DVB-T, T2, DVB-S2, DVB-C, tuner analogowy
 • Klasa energetyczna: G
 • Funkcje: Smart TV, sterowanie głosowe, Swipe & Share, Easy Mirroring, IP Home Control, my Scenery
 • Wymiary bez podstawy (szer. x wys. x gł.): 144,8 x 83,5 x 6,9 cm
 • Wymiary z podstawą (szer. x wys. x gł.): 144,8 x 89,5 x 35 cm

Panasonic TX-65JZ1500E to jeden z najlepszych modeli OLED tego producenta. Ten telewizor 65 cali opracowany został we współpracy inżynierów firmy Panasonic z profesjonalnymi filmowcami. Wyposażony jest w panel Master HDR OLED Proffesional Edition, który wyróżnia się najlepszą luminescencją spośród wszystkich telewizorów Panasonic produkowanych do tej pory. W połączeniu z dynamicznym, nieskończonym kontrastem i wyrazistymi kolorami oferuje realistyczne, zachwycające obrazy. W Panasonic TX-65JZ1500E zastosowano również najbardziej zaawansowany procesor – HCX Pro AI. Z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w czasie rzeczywistym analizuje źródło i optymalizuje poszczególne elementy obrazu. Obsługa popularnych formatów HDR, w tym HDR10+ oraz Dolby Vision IQ zapewnia najwyższą jakość obrazu w treściach HDR. Panasonic TX-65JZ1500E sprawdzi się nie tylko jako ekran domowego kina. Dzięki złączom HDMI w standardzie 2.1 z obsługą HFR, VRR, ALLM, technologii AMD FreeSync Premium i trybowi Game Mode Extreme zapewnia doskonały obraz bez zakłóceń w grach wideo o dowolnej szybkości. Ten tv 65 cali wyposażony jest w system audio 2.1 o łącznej mocy 50 W. Oferuje wciągający, przestrzenny dźwięk 3D. Obsługuje system Dolby Atmos. Panasonic TX-65JZ1500E oferuje również dostęp do popularnych aplikacji strumieniowania wideo dzięki systemowi Smart TV myHome Screen w wersji 6.0. Tryb skalibrowany Netflix umożliwia oglądanie produkcji tej platformy zgodnie z zamysłem ich twórców. Poniższe zestawienie zawiera porównanie cen Panasonic TX-65JZ1500E w sklepach z elektroniką w Polsce:

Jaki telewizor 65 cali kupić?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie „jaki telewizor 65 cali kupić?” i być zadowolonym z jego wyboru warto przeanalizować własne potrzeby i oczekiwania względem:

 • wnętrza, w którym zamierzamy użytkować telewizor 65 cali
 • rozdzielczości ekranu oraz materiałów, które zazwyczaj oglądamy
 • jakości obrazu
 • jakości dźwięku
 • funkcji dla graczy
 • funkcji smart TV
 • ceny

Przekątna telewizora 65 cali w przeliczeniu na centymetry wynosi 164 cm, co przekłada się na około 144 cm szerokości i 81 cm wysokości (bez ramek i podstawy). Jest to więc duża tafla ekranu, która w większości przypadków zastosowania będzie odpowiednia dla większych salonów. Aby dokładniej określić, czy telewizor 65 cali będzie odpowiedni do naszego wnętrza, warto ustalić odległość miejsca widza od telewizora. Przyjmuje się, że minimalna odległość pozwalająca na komfortowe oglądanie obrazów to taka, z której nie są widoczne pojedyncze piksele. Określiliśmy ją w tabeli w kolejnym rozdziale tej prezentacji. Może być ona różna w zależności od rozdzielczości ekranu i źródła obrazów które oglądamy.

Standardowa rozdzielczość większości modeli obecnie oferowanych przez producentów telewizorów 65 cali wynosi 3480 x 2160 px. Jest to rozdzielczość Ultra HD, która ze względów marketingowych jest określana przez producentów jako 4K. Aby oglądać obrazy w tej jakości i w pełni wykorzystać możliwości telewizora konieczna jest również odpowiednia rozdzielczość oglądanego materiału. A ta wciąż nie jest powszechna i zarezerwowana jest dla dodatkowo płatnych kanałów premium (w Polsce np. Canal+ 4K), droższych subskrypcji w serwisach strumieniowania wideo i droższych materiałów VOD oraz nośników blu-ray. Warto jednak wiedzieć, że większość telewizorów 65 cali ze średniej i wyższej półki cenowej wyposażona jest w wydajne układy przetwarzania obrazów, które w czasie rzeczywistym inteligentnie skalują obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Informacje o funkcjach procesorów zawarte są w powyższej prezentacji poszczególnych telewizorów 65 cali.

Porównanie rozdzielczości Full HD z 4K Ultra HD)
Rozdzielczość 3840 x 2160 px (4K Ultra HD) przekłada się na znacznie wyższą ostrość i szczegółowość obrazu w porównaniu z rozdzielczością Full HD 1920 x 1080 px (fot. Samsung)

Na jakość obrazu w telewizorze wpływa nie tylko rozdzielczość, ale również dostępne technologie optymalizacji, a przede wszystkim rodzaj matrycy, względnie rodzaj jej podświetlenia (w telewizorach LCD) oraz częstotliwość odświeżania. Producenci oferują dwa rodzaje telewizorów 65 cali: OLED i LCD. Telewizory OLED dzięki samoświecącym niezależnie od siebie pikselom odznaczają się najlepszą głębią czerni i osiągają najlepszy kontrast, który jest jednym z najważniejszych elementów decydujących o jakości obrazu. Ponadto diody OLED cechują się błyskawicznym czasem reakcji, co przekłada się na doskonałe odwzorowanie ruchu. Ich wadą jest przede wszystkim wysoka cena, a w telewizorach OLED 65 cali z niżej półki (które i tak nie są tanie) znacznie słabsza luminacja (jasność bieli) w porównaniu z telewizorami LCD. Panele LCD wykorzystują dodatkowy mechanizm podświetlenia za pomocą diod LED. Cechują się bardzo dobrą jasnością i odwzorowaniem kolorów, jednak w kwestii kontrastu, z powodu większego rozmiaru diod względem pikseli – są gorsze od telewizorów OLED. Jak duże są to różnice zależy od typu podświetlenia oraz wielkości diod LED. Najprecyzyjniejsze są będące nowością panele z podświetleniem mniejszymi, niż standardowe diodami LED (mini LED, micro LED), które pod względem kontrastu dorównują telewizorom OLED.

Porównanie typów podświetlenia matryc LCD w telewizorach
Podświetlenie diodami mini LED jest najbardziej precyzyjne i ustępuje tylko temu w panelach OLED (fot. LG)

Na jakość obrazu wpływa również częstotliwość odświeżania. Wyższa (100/120 Hz) zapewnia ostrzejszy obraz w dynamicznych scenach akcji oraz podczas transmisji rozgrywek sportowych. Nie bez znaczenia pozostają również technologie poprawiające poszczególne właściwości obrazu, jak kolor, czy kontrast. Obecnie standardem w nowych telewizorach 65 cali jest obsługa formatów HDR, dzięki którym wyświetlane obrazy są bardziej szczegółowe. Każdy telewizor obsługuje format HDR10, a nowe formaty HDR10+ i Dolby Vision zapewniają adaptację luminacji obrazu do technicznych możliwości matrycy, a w przypadku Dolby Vision IQ również do warunków oświetlenia w pomieszczeniu. O ile telewizory z wyższej półki cenowej wyposażone są w wysokiej jakości matryce, w których nie wystąpią tego typu problemy nawet bez obsługi tych formatów HDR, o tyle w telewizorach niżej klasy ich obsługa jest pożądana. Szczególnie dotyczy to popularniejszego formatu Dolby Vision (Dolby Vision IQ), który stosowany jest w większości usług VOD, filmach na nośnikach danych i konsolach do gier. Informacje o częstotliwości odświeżania i obsługiwanych formatach HDR prezentowane są w opisie każdego modelu w rankingu telewizorów 65 cali i prezentacji pozostałych modeli.

Różnice pomiędzy standardem SDR a standardem HDR
Obsługa nowych formatów HDR zapewni znacznie lepsze wrażenia wizualne (fot. LG)

Dźwięk w telewizorze jest integralną częścią obrazu i o ile do codziennego oglądania programów telewizyjnych dwukanałowy system audio stosowany w modelach z niższej i niektórych ze średniej półki cenowej jest w zupełności wystarczający, o tyle do domowego kina wymagane jest coś więcej. Obecnie w telewizorach wyższej klasy producenci oferują mocniejsze systemy z subwooferem, a dźwięk optymalizowany jest przez zaawansowane technologie i interpolowany do efektu przestrzennego oraz dostosowywany do pomieszczenia. Jednak rozwój technologii ograniczany jest przez fizyczne właściwości telewizorów 65 cali. Coraz smuklejsze konstrukcje uniemożliwiają zastosowanie systemu audio, który pokazałby pełnię ich możliwości. Dlatego jeśli planujemy kupić telewizor 65 cali do stworzenia domowego kina warto rozważyć zakup choćby soundbara dla uzyskania lepszych wrażeń dźwiękowych. W przypadku, gdy telewizor obsługuje system Dolby Atmos i DTS:X ważna jest również obsługa eARC przez złącze HDMI, która umożliwi korzystanie z tych standardów w zewnętrznym systemie audio.

Telewizor 65 cali z soundbarem
Wirtualny, dobiegający z każdej strony dźwięk przestrzenny pozwoli w pełni docenić ścieżki dźwiękowe Dolby Atmos i DTS:X, a soundbar wzmocni wrażenia dźwiękowe (fot. Sony)

Jeśli planujemy zakup telewizora 65 cali, by używać go również jako ekranu do gier w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania (100/120 Hz) oraz wyposażenie w wejście HDMI 2.1 z obsługą VRR i ALLM. Ten nowy standard zapewnia możliwość płynnej i szybkiej rozgrywki bez zacięć również w gry 4K przy 120 kl./s. na konsolach nowej generacji. Potwierdzeniem wydajności telewizora u niektórych producentów jest certyfikat AMD FreeSync. Dodatkowymi udogodnieniami dla graczy mogą być m.in. możliwość kontroli i zmiany ustawień funkcji oraz podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry, czy możliwość ustawienia ultraszerokiego widoku w grach.

Porównanie obrazu w grach na telewizorze z różną częstotliwością odświeżania
Im wyższa częstotliwość odświeżania, tym obraz w ruchu jest wyraźniejszy. Częstotliwość 120 Hz przekłada się na najwyższą klarowność i resaponsywność w grach (fot. Panasonic)

Dzięki popularyzacji platform strumieniowania wideo w ostatnich latach coraz większe znaczenie przy zakupie telewizora mają oferowane funkcje smart TV. Obecnie wszystkie telewizory smart TV 65 cali umożliwiają dostęp do popularnych serwisów streamingowych, jak Netflix, YouTube i wielu innych. Różnice mogą dotyczyć ilości oferowanych aplikacji, obsługi systemu i dodatkowych możliwości. Za jeden z najlepszych system operacyjnych smart TV uznaje się Android TV (Philips, Xiaomi) i jego najnowszą wersję Google TV (Sony). Równie popularne i wysoko oceniane pod względem użyteczności są systemy Tizen (Samsung) i webOS (LG), który w połączeniu z systemem wskazywania za pomocą pilota oferuje niezwykłą łatwość obsługi. Decydując się na zakup telewizora smart TV warto również zwrócić uwagę na inne przydatne funkcjonalności: sterowanie głosowe, możliwość bezprzewodowego klonowania ekranu urządzenia mobilnego na ekran telewizora (dla użytkowników urządzeń Apple obsługa technologii Apple AirPlay), czy możliwość sterowania połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Dokładny opis funkcji Smart TV w poszczególnych modelach zawarty jest w rankingu i prezentacji pozostałych telewizorów powyżej.

Bardzo ważnym czynnikiem przy zakupie telewizora jest jego cena. Na jej wysokość decydujący wpływ ma typ zastosowanej matrycy w połączeniu z częstotliwością odświeżania ekranu. Najdroższe są telewizory OLED oraz telewizory LCD z zaawansowanym mechanizmem podświetlania, co idzie w parze z wysoką jakością obrazu. W większości przypadków w tych modelach stosuje się również najbardziej wydajne procesory, zaawansowane funkcje optymalizacji obrazu i funkcje dla graczy. Telewizory, które charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny w poszczególnych kategoriach prezentowane są w powyższym rankingu telewizorów 65 cali.

Wymiary i odległość od telewizora 65 cali

Telewizor 65 cali ma wymiary około 145 cm szerokości, około 84 cm wysokości i około 7 cm głębokości bez podstawy. Różnica w zależności od obudowy może wynosić +/- 2 cm, a w przypadku ultracienkich telewizorów ich głębokość może wynosić zaledwie 2 cm. Natomiast przekątna samego ekranu telewizora 65 cali wyrażona w centymetrach wynosi dokładnie 165,1 cm.

Przygotowując miejsce na telewizor warto zwrócić uwagę na wymiary telewizora z podstawą, jeśli nie planujemy powieszenia telewizora na ścianie. Dokładne wymiary poszczególnych tv 65 cali zarówno bez podstawy, jak i z podstawą prezentujemy w opisie każdego modelu powyższej.

Wymiary telewizora mają znaczenie nie tylko pod kątem dopasowania do miejsca, w którym mają być zainstalowane, ale również dla określenia odległości widza od ekranu. Ponieważ optymalna odległość zależna jest od rozdzielczości telewizora, wyświetlanego obrazu, jak również indywidualnych preferencji każdego użytkownika – określmy minimalną odległość od telewizora 65 cali.

Minimalna odległość to taka, z której patrząc na ekran nie widać pojedynczych pikseli. Jest ona różna dla różnych rozdzielczości obrazu. I tak dla obrazów w jakości 4K tą odległość określa się poprzez pomnożenie wysokości telewizora razy 1,5. W przypadku obrazów HD iloczyn ten wynosi 3. A przy rozdzielczości SD minimalna odległość będzie sześciokrotnością wysokości telewizora.

Poniższa tabela zawiera minimalne odległości wzroku widza od telewizora 65 cali w zależności od rozdzielczości:

JakośćOdległość od ekranu (około)
4K1,2 metr
HD2,5 metra
SD5 metrów

Telewizory 65 cali – pytania i odpowiedzi

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o telewizory 65 cali. To FAQ zawiera skondensowane w krótkich odpowiedziach informacje zawarte na tej stronie. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na interesujące cię zagadnienie – prześlij nam pytanie lub pozostaw w komentarzu. Postaramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Jaki jest najlepszy telewizor 65 cali?

Przeglądając aktualne modele telewizorów 65 cali dostępne na rynku naszym zdaniem najlepszym wyborem jest model Samsung Neo QLED QE65QN85CAT.

Jaki jest najlepszy telewizor 65 cali do 3000 zł?

Jakie wymiary ma telewizor 65 cali?

Z jakiej odległości oglądać telewizor 65 cali?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 22 Ocena: 5]
1 Komentarz
 1. Fajne zestawienie, ja obecnie mam TCLa i jestem bardzo zadowolony. Dobry stosunek ceny do jakości, korzystam do konsoli, gier i się sprawdza

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
 • Total (0)
Porównaj
0